UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: ned, kol 18.08.2019 • 1:41 am.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 54 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto, lip 30.06.2015 • 11:39 am 

Evo nekako sam već dva puta krenuo učiti i igrati 40 K ali nekako mi je uvijek bio draži fantasy pa na kraju odustanem i prodam vojsku. Budući da fantasy više ne postoji ili će biti tako kako će biti, da li ima netko tko bi mi odgovorio na nakoliko pitanja jer ja definitivno želim nastaviti s hobijem pa makar to ne bio fantasy koji mi je bio prvi izbor.

1. da li se kod nas igra 40k?
2. koliko aktivnih članova broji zajednica ( u smislu da su dosta često u agramu) ?
3. kakav je 40k trenutno ?
4. da li je istina da vojske prebrzo izlaze i da je teško pratiti korak ?
5. interesriraju me dvije vojske : demoni i space wolfovi. - kako one stoje trenutno ?

To je za početak to. Hvala unaprijed. Nadam se da ću ovaj put uspjet.

lp

SPRING GATHERING OSIJEK 2015. - Best painted army - Dwarfs
TTT 2015. Best painted armies - Warriors of Chaos + Dwarfs
TMI 2015. Best painted army - Warriors of Chaos
TMI 2016. Best painted army - Dwarfs
TTT 2017. Best painted armies - Warriors of Chaos + Daemons of Chaos
2018. Trieste - best painted army - Wood elves

Zadnja izmjena: Valsimot, dana/u uto, lip 30.06.2015 • 1:43 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh

PostPostano: uto, lip 30.06.2015 • 12:58 pm 
UMS "Agram"

Igra se 40k,imas 5,6 clanova
Da tesko je pratiit korak al uvijek je to bilo
I demoni i wolfovi su ok
Ovo ti je na brzinu s mobitela a kad dodem doma ti mogu detaljnije odgovorit

EDIT:

kao sto sam rekao gore 40k se trenutno igra po meni puno vise nego fantasy, ali i broj ljudi koji igraju 40k(barem aktivno) se naspram prijasnjih godina smanjio.
aktivni clanovi bi po meni bili kani,bozz,micho,zagor mada malo rjede u zadnje vrijeme i ja
40k je trenutno jako jako zabavan za igrati.nacin igranja i gradenja listi se drasticno promjenio u odnosu na prijasnje edicije i mozda je bas ta raznolikost stvar koja pruza uzitak dok igras.takoder nove maelstrom misije su skroz random i zabavne za igrati te malo balansiraju igru jer svatko ima jednaku sansu dobiti ma koliko jaku listu imas(NARAVNO DA NE AKO IMAS LISTU KOJA UNISTI PROTIVNIKA U 1. KRUGU...)
istina je da vojske brzo izlaze, ali to je navodno jer su pokusavala updejtaj sve vojske.uvijek je tesko pratiti nesto sto je novo jer svako malo izlazi, a treba popamtit dosta pravila...
demoni su dobri za igrat,mozes slaagat i fluffy i power gamer listi(vjerovatno na to mislis pod kakve su). sa vukovima nisaqm upoznat pa nebi komentirao, ali mislim da su isto ok

Vrh

PostPostano: uto, lip 30.06.2015 • 10:17 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Atheny,bobo, ima ih još.. Igrat sa različitim ljudima možeš stalno jer ih ima i izvan udruge, ljudi su većinom prijateljski orijentirani.. vezano za vojske.. Kaj god uzeo bit će ti super... Mada ako ti demoni leže bit će ti veći gust fajtat se protiv imperijalaca ;))

2016 TTT Best painted army

Vrh

PostPostano: sri, srp 01.07.2015 • 8:49 am 
UMS "Agram"

Kod nas u Udruzi ljudi koji se bave 40k-om a može se na njih nabasat:

Kani - Tiranidi
Kuki - više ne znam, igrao je sa ženama
Bozz - fluffy Khorne i Marinci
Zagor - plavi white scar marinci ili već što je powerful
Mićence - pravi Space Wolfovi i Imerialna garda
Keks - Space Wolfovi i valjda još ima Nurgle marince
Krešo - nenabrijani eldari
Nino - vidio sam ga s Tauom i s Imperial Fist marincima
Krulik of the McKrulik clan - kul tiranidi i white scars marinci
Freddy - Eldari
Marinko Brkić-Tot - rumor has it da ima Harlekine
Bobo - nešto prljavo tipa tau i eldari
Ja - black templari

edit mod: crveni nisu trenutno članovi UMS "Agram"

Ovo je čisto subjektivno temeljeno na iskustvu. Meni je super uvijek bilo igrat protiv Kanija, Miće, Boza, Mićencea, Keksa, Kreše i Krulika, više onako fluffy dobro. Većinom zato što ljudi nisu imali prenabrijane vojske i što im je veći gušt bio nabrijavat se na fluff figurica nego na dobit protivnika. Tipa, fora im je kad im čak netko i umre jer umre časno i prejebeno. Demoni su nevoljeni S njima buš uvijek pobjeđival, sa space wolfovima ćeš uvijek ić ponosan doma.

Vrh

PostPostano: sri, srp 01.07.2015 • 9:13 am 

radije uzmi demone. Onak previse ljudi igra s marincima

slika

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 2:18 pm 

Slažem se, demoni bi dobro došli u vezi raznolikosti vojski, imamo previše imperijalaca...
@Wotan, Demoni su ili broken-OP ili zadnji šrot, sve zavisi koje giftove rollaš i da li si se zamjerio dice godsima ;)

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 2:25 pm 

:zid:

slika

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 2:45 pm 
UMS "Agram"

da ti pomognem :chair:

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 4:16 pm 

Sad da pojasnim:
u 40k-u nema šrot codexa(u smislu da se nemože napravit poštena turnirska lista). U fantasiju si imo beastmene, bretonce, tomb kingove i u neku ruku orke(radila je samo jedna lista), koji su ruku na srce bili army bookovi dosta slabiji od ostalih.(ne kažem da je bilo nemoguće igrat, ali imo si jednu listu koja je donekle valjala)
U 40k nema tolike razlike(iako je i dalje ima). Najbolji codexi su vjerovatno eldari i necroni.
Osobno sam protiv demona igro prije par godina zadnji put. Nisu me posebno impresionirali da su nekaj predobro, niti da su zadnje smeće. Bili su ok.
Što se tiče brzog izlaženja vojski, neznam di je tu problem. Skoro uvijek kad igram s nekim na turniru(općenito) mu moram objašnjavat kaj koji unit radi. Tak da je svejedno.
40k trenutno je najbolja edicija, a codexi su više-manje odlično napisani(npr. u novim codexima nema unita kojeg nikad nećeš korisit jel je toliko loš, čega je u fantasiju bilo kolko oćeš).
Ako te zanimaju neki detalji o demonima tj. listama, u smislu da oćeš napravit najodvratniju moguću listu, bilo koji veći 40k forum je nepresušno vrelo dušizma(dakkadakka,warseer,bolter&chainsword).
Ako te pak zanima koliko je koji unit dobar, isti forumi imaju 100 topica na tu temu gdje ljudi koji igraju s demonima ocjenjuju kakav je koji unit. Brzim pregledom demonske knjige i po sjećanju, reko bi da su jedini uniti upitnog smisla ona kočija od tzeencha i kočija od slaanesha, ali to je ovlaš pogledano, vjerovatno mogu imat smisla u nekoj listi.
Space wolfovi su isto dobar codex, no pošto ih već igraju i kex i mićo to mi nije neka špica. Naravno ako su tebi fora, igraj.

Kaj si uopće imo na umu što se tiče modela?

EDIT.

Kuki jesi ti to wotanu editiro post? :sick:
komedija

slika

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 4:27 pm 
UMS "Agram"

nope, nisam ja

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 4:33 pm 

Niko ni nije reko da su članovi :P nego da se na njih može nabast(pa omda udri brigu na veselje ako je ffas i imqaju obojano :-) )

slika

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 4:36 pm 
UMS "Agram"

a reko je kod nas u udruzi pa se podrazumjeva da su clanovi, al ugl ja kad nekom nesto editiram se potpisem tak da nisam ja...

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 4:42 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Crna Guja je napisao/la:
Niko ni nije reko da su članovi :P nego da se na njih može nabast(pa omda udri brigu na veselje ako je ffas i imqaju obojano :-) )

+ baš to!

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 5:35 pm 
UMS "Agram" - paint Job i čuvar Udružnog ključa

Ja sam mislio da je to wotan sam zacrvenio. Sad sam tek shvatio. Ovak je smjesnije tak da podrzavam kukija kaj je editirao post.

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 6:50 pm 

Nisi ti nis skuzio meni se cini :) probaj ponovo od prvog posta :P

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 7:08 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Ajmo igrat igru pogodi koji admin! Biranje Paunovica! Primam i oklade ;)))

Vrh

PostPostano: pet, srp 03.07.2015 • 7:26 pm 
El presidente del UMS "Agram"

nisam se sakrivao, ali Valsimot je pitao o aktivnim članovima. a Wotan je napisao:
Citat:
Kod nas u Udruzi ljudi koji se bave 40k-om a može se na njih nabasat:

pa sam samo htio dati točnu informaciju čovjeku da se "ne zajebe" i krene u nešto zbog nečijeg odgovora koji potencijalno ne odgovara istini. Al nebojte se, danas je uzeo Space Wolf codex :drinks:

5th overall - Iron Painter 2015
Random Schmuck - Iron Painter 2015
2nd place Open category Infamy Miniatures 2013 @ Wamp
2nd place Wyrd 2013 @ Wamp
5th overall Iron Painter VIII
Gift of Gab - Iron Painter VIII
3rd place Rotten Harvest 2011

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

Agram Arena Summer 2007 & 2009 & 2011
LOTR Champion

Vrh

PostPostano: sub, srp 04.07.2015 • 12:08 am 

Vlka Fenrica ili jednostavno The Rout. Ne vole kad ih se zove Space Wolves. :-) :drinks:

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 9:11 pm 
UMS "Agram"

Eh, Marko, ajde nemoj potencijalne nove clanove neke igre opterecivati sa time da li su postojice igraci platili clanarinu Agramu ili nisu. Tako nesto ih stvarno ne zamina i to sto ti imas potrebu to naglasiti moze samo negativno se odraziti na njihovo misljenje o igri i zajednici.
I kada editiras neciji post (sto stvarno ne bi trebao raditi) moras se barem potpisati, to su nekakva 'pravila moderiranja'...

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 9:46 pm 
El presidente del UMS "Agram"

tocna i potpuna informacija je tocna i potpuna informacija. ako nije spominjao samo clanove, zakaj Jurica nije spomenuo djuru, tifija, tifija jr itd itd (citaj ostatak arkadije) koji takodjer igra 40k...
a ako hoces pricati o pravilima moderiranja, tu su sva: viewtopic.php?f=8&t=22375 (pogledaj broj 4 :drinks: )

Valsimot je pitao s kim se moze igrati u Agramu. svi ovi neclanovi se mogu igrati samo subotom i pod pretpostavkom da imaju sve ofarbano - kako ste manje vise vi igraci whfb-a trazili u prijedlogu FFAS. a samo sa clanovima se moze igrati u svim terminima Agrama.
buduci da skoro 50% navedenih imena se ne moze igrati (trenutno) u ostalim terminima, smatrao sam da bi mu to mogla biti korisna informacija prije nego potrosi svoje novce. Uglavnom, meni bi bilo bitno da dobijem tocnu brojku bez nabrijavanja :drinks:

sto se tice potpisa - u pravu si i cim sam primjetio pitanja o editu - rekao sam da sam to ja napravio...

5th overall - Iron Painter 2015
Random Schmuck - Iron Painter 2015
2nd place Open category Infamy Miniatures 2013 @ Wamp
2nd place Wyrd 2013 @ Wamp
5th overall Iron Painter VIII
Gift of Gab - Iron Painter VIII
3rd place Rotten Harvest 2011

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

Agram Arena Summer 2007 & 2009 & 2011
LOTR Champion

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 9:47 pm 

Razon :ccc: :ccc: Po najzadnjem popisu stanovništva iz 2015 godine gospodnje,5 članova igra 40K,3 ih je na godišnjem,4 ih nije sigurno da li će igrati Age of Sigmar ili 40K (al zapravo sve je to isto,budimo realni) i 1 je neodlučan!

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 10:08 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Jurica je naveo igrače koje može sresti u agramu( ovi koje si ti naveo su skoro nikad u agramu).. Vrlo jednostavno.. A budući da se partije za ligu broje i sa osobama koje nisu članovi.. Njemu je svejedno.. Sad Valsimot kao iznimno zaposlena osoba sigurno neće dolaziti u agram srijedom.. Reko bi dont be that guy Al nažalost znam da oces.

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 10:10 pm 
UMS "Agram"

ajmo natrag na temu, dosta rasprava.valsimotu je tak svejedno sve osim toga dal moze doc do osobe i igrat s njom

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 11:52 pm 

1. da li se kod nas igra 40k?
Jedino 40k, bilo je nes cudnih kaj su furali zastavice i trubice ali to je gw ukinuo.

2. koliko aktivnih članova broji zajednica ( u smislu da su dosta često u agramu) ?
20 ak igraca, u agramu mozda 4 ako od kojih je torete najzabavniji.
3. kakav je 40k trenutno ?
Najbolji ikad

4. da li je istina da vojske prebrzo izlaze i da je teško pratiti korak ?
Ne, svemir je velik i ima uvijek mjesta za jos.
5. interesriraju me dvije vojske : demoni i space wolfovi. - kako one stoje trenutno ?
Demoni su za zene a wulfovi za pijance i emoe, ja ti preporucam eldare jer su najjaci ili ako nisi stovatelj proktologa i zelis zadrzat prijatelje gardu.

Vrh

PostPostano: ned, srp 05.07.2015 • 11:55 pm 

Captain, Douche Company. :)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 54 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: