UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: sub, pro 14.12.2019 • 3:12 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Početnik
PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 1:56 pm 

Htio bi ući u 40k vode, pa me zanima otkuda bi bilo najpametnije početi?
Inače sam već 7+ godina zainteresiran u cijeli lore i atmosferu ove igre, ali do sad nisam bio u financijskom stanju baš započet igrati tabletop.
Interesiraju me ili Night Lordsi ili Necroni, pa me zanima koliko su viable ove rase trenutno i kako doći do tih početnih 500 bodova vojske?
Cheers! :drinks:

Vrh

Naslov: Re: Početnik
PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 3:15 pm 

jo.
Što se tiče viabilnost, necroni su gotov sigurno "jača" vojska u smislu da kad radiš najjaču moguću listu će biti gora od kaosovske. Kaos je sad dobio neki update, pa i on ima proširene mogućnosti. Uglavnom, kaj god se odlučiš, moš si za početak uzet starter(start collecting se mislim zove). To ti je više-manje karakter, unit i vozilo. Kaos dobije terminator lorda, 10 kaos marinaca i helbruta, a necroni overlorda, 12? warriora i triarch stalkera. Ak patiš na turnire i pobjede, uzmi necrone, ak ti je svejedno, uzmi kaos. Bar je to moja procjena. Znam da nisam nekaj pomogo, al najbolje je da uzimaš ono kaj je tebi fora i to je to. Tak sam ja radio. Nije me daleko dovelo, al kaj je tu je

slika

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 4:38 pm 
UMS "Agram" BSB & Riznica

Necroni mogu biti sataviti jacu turnirsku listu, al to vodi tome da igras stalno s istom listom i ides na turnirima. Nakon kratkog vremena presan bit uzbudljivo. Kaos ima vise opcija, unita, kombinacija, taktika i mogucnosti, da ne velim fleksibilniji su. Al na kraju se svodi na to kaj ti se vise svidja u smislu figura i backgrounda tj fluffa... ;)

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 5:11 pm 

nekroni mogu igrat isto svašta sam su igrači koji ih igraju uglavnom dosadni(čast iznimkama)

al kod nas tak i onak nema puno igrača bilo čega a kamoli nekrona

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 5:56 pm 

Hvala na odgovorima! Odlučio sam se za Necrone onda.
Kad gradim vojsku nadalje, kako bi trebao doći do 500 bodova, što sam skužio da je najmanji mogući broj bodova s kojim se može partija odigrati, ne?
Pošto praktički nemam pojma o većini stvari u tabletopu, kako bi trebala izgledat kompozicija vojske za npr. tih 500 bodova? U smislu, kolko trebam imati HQa, koliko Unita, koliko Transporta, ili radim listu kak god, samo da dođem do tih 500 bodova?

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 6:06 pm 

Da, recimo da je 500 najmanje kaj mos igrat(mislim mos i manje, sam su drukcija pravila, takozvani kill team). Kompozicija je komplicirana (tj nemora bit, al da bi sve objasnio, onda bi bila komplicirana). Recimo samo da za 500 bodova trebaš 1 unit iz HQ izbora(ko overlord ili lord), 2 unita iz TROOPS (ko necron warriore ili immortale). Nakon tog dodaješ druge unite(do jednog HQ, 4 troope, 3 fast attacka, 3 elite i 3 heavy supporta)- tako je bar u standardnom detachmentu(kompoziciji vojske), ali ima i drugih detachmenta koji imaju druge uvjete. No ak se ne varam nemres pogrijesit ak nabavis bar jedan HQ i 2 troope(ak nemas codex imas na gw stranici koji unit spada di). No s tim HQ i 2 troope, to ti je vec 400-tinjak bodova

slika

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 6:14 pm 

Crna Guja je napisao/la:
Da, recimo da je 500 najmanje kaj mos igrat(mislim mos i manje, sam su drukcija pravila, takozvani kill team). Kompozicija je komplicirana (tj nemora bit, al da bi sve objasnio, onda bi bila komplicirana). Recimo samo da za 500 bodova trebaš 1 unit iz HQ izbora(ko overlord ili lord), 2 unita iz TROOPS (ko necron warriore ili immortale). Nakon tog dodaješ druge unite(do jednog HQ, 4 troope, 3 fast attacka, 3 elite i 3 heavy supporta)- tako je bar u standardnom detachmentu(kompoziciji vojske), ali ima i drugih detachmenta koji imaju druge uvjete. No ak se ne varam nemres pogrijesit ak nabavis bar jedan HQ i 2 troope(ak nemas codex imas na gw stranici koji unit spada di). No s tim HQ i 2 troope, to ti je vec 400-tinjak bodova

Ok, hvala! A što se tiče wargeara, to uvijek piše u codexu kod unita što je sve moguće nadodati/zamijeniti ili se to gleda negdje drugdje?
I što bi sve trebao za igru osim template-ova, metra i kocka?

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 7:06 pm 

da u codexu.
Treba ti codex, rulebook, kocke, metar, templati i ne bi falilo nabavit(ili sam napravit) tactical objective. Mislim da je to to

slika

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 8:32 pm 

Gledao sam codex malo, pa sam neku listu sastavio od 500 bodova.
Nemam pojma koliko ovo valja (iako je vrlo vjerojatno užas od liste), pa svaka kritika bi mi dobrodošla :-)

1x Necron Overlord 80 pts
-Ressurection orb 25 pts

10x Necron Warriors 130 pts

3x Destroyers 120 pts

5x Triarch Praetorians 140 pts
---------------------------------
495 pts

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 8:36 pm 

Pa, da bi igro moraš imat 2 troop choice, a ti imas 1(10 necron warriora)

slika

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 8:45 pm 

Aha, mogu se oni možda podjeliti na 2 squada po 5 njih? Ili je 10 minimalac?

Vrh

PostPostano: čet, ruj 08.09.2016 • 8:48 pm 

Nisam siguran, to ti piše u codexu, ali mislim da je minimalno 10. Moš stavit ak se ne varam 5 immortala npr

slika

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: