UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:06 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pozdrav
PostPostano: sri, kol 16.08.2017 • 5:07 pm 

Zdravo ljudi :D

Veliki sam fan warhammer 40k-a (igram njihove video igre više od 10 godina, visim na lexicanumu i općenito volim sav fluff vezan uz warhammer), a od nedavno i vlasnik minijatura. Tabletop nikada nisam igrao, no kako sam nabavio minijature imam veliku želju naučiti igrati. U prvom planu mi je sakupljanje i bojanje vojski (za sada imam par necrona i još manje chaos space marinaca) pa me slobodno uputite na bilo koji thread što se tiče bojanja/sastavljanja vojske te bilo gdje gdje bi osoba s 0 iskustva lako mogla pohvatati osnovna pravila igre. Nadam se da će s vremenom vojska narasti te da ću moći nabaciti "poštenu" borbu s nekim (btw mislim se više fokusirati na sakupljanje necrona nego chaos marinaca ^_^).

Ugl, početnik ovdje i svaka pomoć dobrodošla :)

Vrh

Naslov: Re: Pozdrav
PostPostano: pet, kol 18.08.2017 • 2:30 pm 

Hm, tri dana i nitko ništa?

Ajde, budem ti ja probao dati par savjeta, iako nisam veliki fan 40k-a (a imam ogromnu vojsku space orkova i blood angela) O:)

Dakle, imaš tu niže hobby sekciju i podforum bojanje i konvertiranje gdje ima hrpa threadova o farbanju/slaganju svega i svačega, al sve se to manje više može primjeniti i na 40k modele. Ako tu ne možeš nać ništa korisno, ima hrpetina videa i blogova kako se farba, pa ti je tu najbolji frend google, a DakkaDakka je jedan od najvećih i najaktivnijih 40k foruma gdje ima svega, od slaganja listi do boje očiju komisara.

Kaj se tiče pravila, ovdje imaš za skinut: https://www.games-workshop.com/en-CA/Warhammer-40000-Rules
To su pravila, svih 8 strana. ALI da bi igrao scenarije i imao statove za raditi liste moraš iskeširat lovu za rulebook, index chaos, index xenos sa nekronima, a mislim da uskoro izlazi chaos codex i za nekrone bi trebao izać do kraja godine. Opet, youtube i blogovi su puni reporta i rasprava o novom 40k, pa opet možeš sam nać jednostavom pretragom.

Ak te još kaj zanima, pitaj, pa ću ti probat odgovoriti....

Hard as stone, twice as stubborn.

Vrh

PostPostano: pet, kol 18.08.2017 • 4:10 pm 

Javio mi se KeX u PM-u pa sam već upućen gdje mogu što saznati i naučiti, no hvala na javljanju. Jedno ovako "usput" pitanje, isplati li se uzimati kistove od GW-a? Kupio sam neke jeftine u Mulleru, i služe svrsi, no zanima me kakva je razlika između tih i npr, onih u Carti. Pošto sam početnik isplati li se odmah uzeti neki bolji kist ili su za početak dobri i ti jeftini? :)

Vrh

PostPostano: sub, kol 19.08.2017 • 2:18 am 
UMS "Agram"

Bez alata nema zanata... Za pocetak su ti ok ovi iz mullera da ne unistis ove skupe, al kad se malo izvhezbas mrni su najbolji w&n s7 kistovi... Odgovorio bi ti ja na pitanja ali sam trenutno u dubrovniku pa nemam bas niti vremena a ni pristup internetu

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: