UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:59 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 38 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri, srp 09.07.2014 • 12:35 pm 

Prvo ću početi s komentarom naših lista i kako ih percipiram. Moja pristup je da svatko igra s onom listom koju si sam sastavi jer to je očito lista koja dotičnom igraču najviše odgovara, a na meni je onda da u suradnji s vama probam srediti kaj je moguće povoljnije match upove.

Prvo liste sam podijelio u dvije kategorije; blokere i fajtere. Od fajtera će se očekivati da prikupljaju bodove, a od blokera da sprečavaju protivnika u tom istom.

Fajteri - Vedran, Marko P., Velimir i Igor
Blokeri - Mario, Marko H., Franjo i Filip

Uz to svaku listu sam podijelio na hittere, blokere, divertere, ostalo i warmachine.

Kod:
Fajteri
#  VC WoC DE DoC
H 1+1 3+1  3 1+1
B   1 0+1  0   3
D   7   3  2   2
O   2   3  1   2
W   0   1  2   1

Blokeri
#  TK OnG HE SK
H   0  2   1  2
B   3  0   1  2
D   2 1+2  4  3
O   5  3   2  2
W   3  7   3  1

* plus označava karaktere koji se koriste u istoj funkciji kao i unit te kategorije

Iz priloženog Velimir je univerzalni fajter, a Igor je fajter kojeg po potrebi možemo koristiti kao blokera.

S druge strane Marko H. je primjer blokera kojeg po potrebi možemo koristiti kao fajtera.

Ono kaj mi kod izrade potencijalnih match upova stvara problem su Vedranova i u nešto manjoj mjeri Franjina lista zbog svoje jednoobraznosti i donekle Mariova zbog nedostatka pravog hitter u listi, ali to su TK pa samim time kad smo odabirali tu rasnu znali smo na ćemu smo.

Pa počnimo s Australijom - za sve repke ću napraviti ovo ali nemojte očekivati da ću biti u stanju sve i postati jer ću to pretežno radit na poslu.

Nastavljamo u sljedećem postu da bi browser ne pojede post dok ovo tipkam :g:

Vrh

PostPostano: sri, srp 09.07.2014 • 1:50 pm 

AUSTRALIJA

slika

1 - nebi trebali igrati
2 - mogu igrati
3 - trebali bi igrati imamo malu prednost
4 - imamo prednost trebamo je iskoristiti
f - fajter
b - bloker

Ocjene su davane prema stilu igre koji pokazuju liste koje ste odabrali kao i prema samim listama.

Ono kaj upada u oči je da se je Australija došla braniti i igra na skupljanje bodova preko toga da protivnik mora napadati njih (nisam još pogledao ostale repke, idem jednu po jednu, ali nadam se da ovo neće biti lajtmotiv prvenstva).

Protiv Australije trebali bi otvoriti sa Skavenima jer imaju jedna loš match-up i ostale normalne partije kaj znači da ukoliko protivnik i servira CD možemo ih izbjeći pa dati da netko drugi igra protiv njih ili ako se Filip složi može prihvatiti igrati protiv CD i probat napraviti kaj je moguće bolji skor jer oni su nam upravo lista koja najmanje odgovara listama u našoj repki.

Za sve ostale njihove reprezentacije imamo 2 do 4 povoljna ishoda s ciljem da želimo probati izvesti ovakav konačni rezultat.

MI - ONI
VC - EM
WoC - SK
DE - OnG
DoC - DE/CD
TK - WE
OnG - HE
HE - DoC
SK - CD/DE

Vrh

PostPostano: sri, srp 09.07.2014 • 2:05 pm 
UMS "Agram"

Također neka svatko pogleda liste i Markove ocjene i OBAVEZNO pošalje svoje modifikacije ocjena na temelju svog iskustva i preferenci.
Tako da se ne desi situacija gdje se igračevo i izbornikovo mišljenje drastično razilaze.
Samim time (na neki način) pravdate svoj budući rezultat, pa to može na neke djelovati kao "incentive" da maksimalno surađuju!

Mislim da imamo dovoljno vremena da ovo obavimo dobro i kvalitetno te samim time osiguramo si bolje matchupove.

Vrh

PostPostano: sri, srp 09.07.2014 • 4:34 pm 
UMS "Agram"

Ovo super izgleda! :pljesak:
Pogotovo reminder da li je lista blocking ili fighting, te koliko divertera i ostaloga ima...

Moramo se svi ukljuciti, kao sto Mario kaze, i biti ce sve ok. :)

Evo moje vidjenje Autralije

Kod:
       VC    WoC   DE    DoC  TK   OnG   HE    SK
OnG    3      1    3     3    2      2    2    3
DoC    2      2    3     3    1      1    3    1
WE     3      3    3     3    3      1    3    1
DE     2      2    1     1    2      1    2    2
CD     3      3    1     3    2      3    1    2
HE     2      2    2     1    3      3    2    3
EM     3      1    2     2    1      2    2    1
SK     3      3    3     2    3      2    2    3

Edit:
Po mome ispada da bi prvo trebali mi staviti HE ili VC. I da koga god stavili treba igrati protiv njihovih DE, jer su oni problem matchup za sve nase vosjke. I da protiv njih se ne igra na big win vec na small win, ako treba defanzivno, oprezno...

Zadnja izmjena: Razon, dana/u čet, srp 10.07.2014 • 7:57 am, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh

PostPostano: sri, srp 09.07.2014 • 5:17 pm 

S obzirom da si stavio 3 za partiju VC - WE u odnosu na moju 1 shvatio sam da nisam napisao još jedno objašnjenje.

Ova 1 ne znači da mislim da bi ti izgubio ili da ti je lista lošija od WE liste nego da mislim da nebi treba trošiti potencijal tvoje liste na listu koja nema niti jedan bitan unit, a opet ima sve potrebno da ti poskida kroz turn, max dva sav tvoj support i da te onda navlači okolo za neki Draw ili Minor.

Vrh

PostPostano: sri, srp 09.07.2014 • 7:00 pm 
UMS "Agram"

Može malo pojašnjenje što se tiće TK-WE?
Koji je tu očekivani rezultat? Draw?

Znam da su elfovi, i da su moji bowovi su super protiv T3, no kaj kad ih ja nemrem uhvatit u rangeu?
Trebat ćemo dosta partija uvježbat da pohvatam igru protiv njih?

Jedino kaj im prijeti su casket, banishment i net of amyntok.

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 7:36 am 
UMS "Agram"

Marko je napisao/la:
S obzirom da si stavio 3 za partiju VC - WE u odnosu na moju 1 shvatio sam da nisam napisao još jedno objašnjenje.

Ok, tako izgleda na prvu loptu. No odigrah protiv jako slicnih WE 2 partije do sada. Obje su zavrsile u 2. krugu, neovisno tko je isao prvi, 20-0 za mene. S3 ballistic skill shooting ne moze nista vampirima. Waywatcheri su u naj slucaju pogadjali na 5+ moje blekije sto znaci da rade 0-1 ranu... A onda meni prodje hilanje i dignem ih 3 ili 5 natrag. Posto ovaj lik ima 2 orla, nisam stavio sebi 4, inace bi.

Ok, svi, ovo je test uzorak. Australija. Tu se moramo dogovoriti i ispeglati sve nejasnoce. Svi se javite i napisite za svoju vojsku (mozete i za sve nase vojske ako hocete) ocjene. I onda se mora raspraviti neslaganje ocjenjivanja izmedju Marka i vas. Jer nakon sto se dogovorimo, Marko ce raditi ocjenjivanja i ne smiju se desiti odstupanja vise od '1' gore-dolje. A super bi bilo da smo uskladjeni, da nema odstupanja.

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 8:23 am 
UMS "Agram"

Marko je napisao/la:
Fajteri - Vedran, Marko P., Velimir i Igor
Blokeri - Mario, Marko H., Franjo i Filip

Uz to svaku listu sam podijelio na hittere, blokere, divertere, ostalo i warmachine.

[code]
Fajteri
# VC WoC DE DoC
H 1+1 3+1 3 1+1
B 1 0+1 0 3
D 7 3 2 2
O 2 3 1 2
W 0 1 2 1

Blokeri
# TK OnG HE SK
H 0 2 1 2
B 3 0 1 2
D 2 1+2 4 3
O 5 3 2 2
W 3 7 3 1

Samo bih nadodao; jedini gunline kod nas su TK. I cak ni oni nisu pravi gunline, sa 3 sfinge i 2 unita kocija oni zele ici naprijed.
OnG, iako su vise combat sa svoja dva bloka, protiv nekih MU moraju ostati otraga u svojoj D zoni i ne ici naprijed (protiv npr Australskih DoC ili DE). Nasi SK su cisto combat lista, nema tu shootinga ili puno ofanzivne magije; te ih Filip tako i igra. Pa onda dodatni reminder je ne ocekivati od njega da stoji otraga, vec vise paziti sa MU.
WoC je cisti fighter i nikako ne zeli gledati topove sa dr strane stola.

Nadalje, kod nasih cc listi, vazno je da i protivnik ima neku slicnu; samo da su nase bolje od njihovih. Npr, moja VC lista jako zeli sa dr strane OnG ili CD i njihov death star. Jer moj death start pojede njegov i to je 20-0. No kada protivnik nema tako nesto onda npr nasi DoC, HE ili DE nemaju metu i teze im je igrati; ili imaju slabiji death star pa ne smiju ravno naprijed.

Komplicirano je sve to, ne znam koliko uopce smisleno zvucim sa tim komentarima. :)

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 9:22 am 

To dal je neka vojska fajter ili bloker ne ovisi o tome jeli guneline ili total cc. Npr, Austrijski (uskoro će biti postano kad dođem doma s posla) Vampir je cc vojska ali je bloker.

Mario@ WE -TK

Fora s tobom i WE je u tome da njihovo pucanje te ne dira neš posebno, bar nebi trebalo, a tvoji CC uniti; Sfinge i Kočije bolje su od njihovih MSU combat trčkarala. Ti imaš 2x katapult, net, banishment, casket za njegove stvari koje stoje izvan rejnđa archera i archere za ono kaj uleti. T3 s 5+ najboljim sejvom je došlo ko naručeno za TK. Ujedno mislim da je tebi najlakše skupi/ne izgubit bodove protiv takve liste, a da drugi naši igrači ona mogu se pozabaviti s onim kaj bi tebi bilo problematičnijie.

Očekivani rezultat 13:7 za tebe.

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 9:32 am 
UMS "Agram"

Ok, super!
Ja imam malo drugačiji dojam... Naime, sa tom količinom shotova, on bez problema skine sfingu po jednom-dva turna.
Dok ja mogu mađijat i nadat se najboljem. No valjda WE meni najmanje ne pašu.

Trebao bi odigrat još nekoliko partija protiv WE da dobim osjećaj...

Bilo u živo bilo preko Lorenzo-a.

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 10:15 am 

Ako ti je Sfinga za protunapad zakaj ju držati ispred archera? Ako želi pucati po tebi bitnim stvarima postavi se tako da ti možeš pucati po njemu. Znam lako meni sad teoretizirati ali čist toliko da imaš na umu.

Austrija, Belgija i Bugarska obrađene. Dojam od Australaca se nastavlja, defanziva i čekanje protivničke pogreške :sick:

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 10:48 am 
UMS "Agram"

Marko je napisao/la:
Ako ti je Sfinga za protunapad zakaj ju držati ispred archera? Ako želi pucati po tebi bitnim stvarima postavi se tako da ti možeš pucati po njemu. Znam lako meni sad teoretizirati ali čist toliko da imaš na umu.

Austrija, Belgija i Bugarska obrađene. Dojam od Australaca se nastavlja, defanziva i čekanje protivničke pogreške :sick:

Odigrat ću nekoliko partija i vidjet.

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 10:55 am 
UMS "Agram"

Marko, prije nego sve obradis; trebamo se prvo dogovoriti o logici. Nema smisla da ti imas sve gotovo a nasi igraci se ne slazu sa tobom.

Npr, ti meni stavis da su mi WE losi jer imaju waywatchere.. onda ti ja kazem da su mi bas dobri, da se lako nosim sa time. Te, ako nemas daljnje primjedbe, ispravis mi taj MU i nadalje imas to u vidu?

Isto tako bi svi trebali... uskladiti se prvo! Pa onda da ti napravis MU za protivnike.
Mozda bi ipak svaki igrac trebao napisati za sebe, sve protivnicke vojske, sto misli?

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 11:10 am 
UMS "Agram"

Slažem se s Razonom.

Također, da ubrzamo proces, Marko bi mogao proći po svim listama i izvući sve "generalne" buildove za sve vojske, pošto sigurno će biti "manje-više" istih buildova.
Npr. WE sa Light, waywatcherima i WE sa Shadow, i all wild rideri su drugi arhetipovi (npr)

I interno mapirati one koje se ponavljaju, pa da igrači jednom daju sud za određeni build.

Vrh

PostPostano: čet, srp 10.07.2014 • 12:41 pm 

Razon je napisao/la:
Marko, prije nego sve obradis; trebamo se prvo dogovoriti o logici. Nema smisla da ti imas sve gotovo a nasi igraci se ne slazu sa tobom.

Npr, ti meni stavis da su mi WE losi jer imaju waywatchere.. onda ti ja kazem da su mi bas dobri, da se lako nosim sa time. Te, ako nemas daljnje primjedbe, ispravis mi taj MU i nadalje imas to u vidu?

Isto tako bi svi trebali... uskladiti se prvo! Pa onda da ti napravis MU za protivnike.
Mozda bi ipak svaki igrac trebao napisati za sebe, sve protivnicke vojske, sto misli?

Ovo kaj radim nije gotov "proizvod" već razmišljanje, zato sam odma i počeo da možemo sve prodiskutirati. Isto tako ako ništa ne napišem s čime bi se igrači trebali složit ili ne složit :hm:

Ako će svaki igrač napraviti popis za sebe i onda tu postat u nekom razumnom vremenu izvrsno.

Vrh

PostPostano: pon, srp 14.07.2014 • 7:45 am 

Citat:
Dojam od Australaca se nastavlja, defanziva i čekanje protivničke pogreške :sick:

Ovog se strašno pazite, ovo je po meni lijek za većinu HR igrača...prije ili poslije naprave maestralni zajeb jer ne igraju koliko i frikovi vani i onda im se svijet sruši pošto su na velikom turniru i sve počne ić prema dole...a protivnik nije niš spektakularno napravio, nego jednostavno ima takvu listu koja čeka.

Tako da se istrenirajte da naši defenzivci budu strpljiviji od njih, a ofenziva da ima plan B ili da nije kraj ak ti se nekaj loše desi (jer hoće) nego da se nastavi skupljat što više bodova, pa ak je to jedan bod...super.

Samim time mislim da je komentar "očekivani rezultat 13:7 za tebe" malo pre veliki pritisak i možda kontra produktivan da bi se davao...but respecting the word of the coach none the less.

BTW coach...nice job dude :pljesak:
Ak ćeš sa svakim igračem prodiskutirat svaki tim ko sa ovom dvojicom Australce... :lol:

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sri, srp 16.07.2014 • 9:19 am 
UMS "Agram"

Tu stavim paringse za svoje VC protiv svih listi, budem update-ao post kako bude napredovao.
Citat:
Australija
OnG-3; DoC-2; WE-3; DE-2; CD-3; HE-2; Emp-2; SK-3

Austria
Emp-2; Sk-3; WE-3; DE-2; DW-2; VC-3; WoC-2; HE-3

Belgija
DW-1; HE-3; WE-3; OK-3; Emp-2; DE-3; OnG-3; VC-3

Bulgaria
DoC-3; SK-3; LM-3; HE-3; CD-2; DE-1; WE-3; OK-3

Czech
DoC-2; OnG-3; WoC-2; Emp-2; DW-1; Liz-3; HE-3; VC-3

Denmark
DW-2; OK-3; DE-2; Emp-1; VC-3; HE-2; DoC-2; SK-3

Citat:
England
DoC-2; SK-3; OnG-3; LM-3; Emp-3; WoC-3; DE-3; CD-3

France
WoC-2; DE-3; SK-3; WE-3; Emp-3; OK-3; DoC-2; Bret-3

Germany
DW-1; Emp-2; OnG-3; VC-2; HE-3; SK-2; DoC-2; DE-2

Greece
SK-3; DoC-3; OnG-3; WE-3; Bret-2; HE-3; Emp-2; DE-2

Hungary
Emp-2; WoC-3; DW-3; DoC-3; LM-3; DE-2; OnG-3; Bret-2

Citat:
Ireland
VC-3; WE-3; SK-3; DE-2; OnG-3; OK-3; HE-2; DW-1

Italy
CD-3; DE-3; WoC-3; VC-3; Emp-2; SK-3; LM-3; DoC-3

Finland
DoC-2; Emp-2; VC-3; HE-1; WE-3; DE-2; Woc-2; OnG-3

Latvia
SK-3; OK-2; VC-3; OnG-3; HE-2; DE-2; WoC-2; DW-1

Netherlands
DoC-2; HE-2; DW-2; VC-3; CD-3; SK-2; DE-3; WoC-3

Citat:
New Zeland
SK-3; Woc-3; OK-2; Emp-2; Liz-3; DW-1; DoC-2; DE-2

Northern Ireland
OnG-3; CD-2; WoC-2; DoC-3; VC-3; HE-3; DW-3; OK-2;

Norway
HE-2; VC-1; Emp-2; WoC-2; SK-2; LM-3; CD-2; DE-2

Poland
WoC-3; HE-3; LM-3; Bret-2; WE-3; DE-2; VC-3; OK-2

Russia
DoC-2; SK-3; Emp-3; HE-2; Bret-2; OnG-3; TK-3; DE-3

Citat:
Scotland
Emp-2; CD- 3; DE-2; LM-3; SK-3; HE-2; WoC-3; DW-1

Serbia
Emp-2; WE-2; HE-2; DE-3; OK-2; Bret-2; VC-3; DoC-2

Singapore
Emp-2; DoC-2; WoC-2; CD-3; OnG-3; SK-3; HE-3; DE-2

Slovenia
WoC-2; OK-2; OnG-3; TK-3; DW-1; SK-2; WE-3; VC-2

Spain
DW-3; HE-2; DE-2; Emp-3; OnG-3; OK-3; DoC-2; WE-2

Citat:
Sweden
VC-2; DE-2; DoC-2; OnG-3; SK-3; HE-2; WE-2; CD-2;

Switzerland
Bret-2; DoC-2; DE-2; HE-2; OK-3; OnG-3; SK-3; Emp-2;

Ukraine
DE-2; OnG-3; VC-2; DW-2; HE-2; Emp-2; WoC-2; SK-3;

USA
SK-3; DE-2; VC-2; WoC-2; Emp-2; DoC-2; HE-2; OnG-3

Wales
HE-2; VC-2; DoC-3; OnG-3; WoC-2; SK-2; Bret-2; DE-1

Zadnja izmjena: Razon, dana/u pon, srp 28.07.2014 • 9:50 am, ukupno mijenjano 5 puta.

Vrh

PostPostano: pet, srp 18.07.2014 • 7:34 am 
UMS "Agram"

Ok, *ebes paringse i sve ostalo. Marko, imas novi zadatak. Namjesti sve, od pocetka do kraja, tako da u nekom trenutku igramo protiv Sj.Irske! :D
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=43&t=124408&view=unread#unread
Hocu njihov metar i dres (opran, da ne bi bilo zabune).

Vrh

PostPostano: pon, srp 21.07.2014 • 2:49 pm 

Evo samo da vas obavijestim kako vas nebum pratil na ETC zbog novonastale financijske situacije gdje sudjelujem u popravku krova.

Pairingse ću do kraja napravit.

I kaj reći nego pamet u glavu i kocka nek vas mazi.

Vrh

PostPostano: pon, srp 21.07.2014 • 3:20 pm 

Jel to znaci da nas ide 8
Ako da onda mozemo i sa 2 auta :)

Vrh

PostPostano: pon, srp 21.07.2014 • 4:24 pm 
UMS "Agram"

Eh, stvarno steta.
No sreca u nesreci je sto nam otkazuje NPC.
Budem javio orgnizatorima, te sredio svezi smjestaja.
Da, sada nas je 8, idemo sa 2 auta?

Vrh

PostPostano: pon, srp 21.07.2014 • 4:45 pm 

Pa da 4 i 4 mogli smo i onako ali 5 u 1 auto je onak malo na knap :)
Mogu ja ako treba sa svojim to nije bad samo je trosak bezveze veci

E kako je sa sobama sad nakon sto je lukic odustao onda ona 1krevetna isto otpada :P

Vrh

PostPostano: pet, srp 25.07.2014 • 10:42 pm 

Sto se autiju tice, mozemo ici i mojim (Honda Jazz iz 2005.)

Vrh

PostPostano: pet, srp 25.07.2014 • 11:32 pm 

Ma 8 nas je pa nije bad vise, vozit ce Petrovic i Haddad i taj dio je rjesen :)

Vrh

PostPostano: pon, srp 28.07.2014 • 9:54 am 
UMS "Agram"

Ja sam gotov sa svojim paringsima.
Gotovo sigurno necu imati vremena (ni volje) raditi paringse za sve ostale clanove tima.
Nadam se da ce bar jos netko napraviti paringse za sebe! Za sada smo samo Kex i ja ih napravili; te Marko ce napraviti za sve. Ako uskoro Marko ne dobije paringse za druge, ravnamo se po onome sto imamo.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 38 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: