UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:27 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 2:20 pm 
UMS "Agram"

Dakle, trazi se novi kapetan repke. :)

Nemojte me krivo shvatiti, ja ne pizdim i ne dizem ruke od repke vec radim ono sto smatram da je u najboljem interesu repke.
Ni ove ni prosle godine ja nisam bio dobar kapetan, barem po kriterijima kojom bih sam opisao za tu ulogu.

Cro ETC tim predstavlja svoju zemlju i mislim da zajednica mora biti happy sa njima. A njihov posao je predstavljati svoju zemlju sto bolje mogu.
Biti los na turniru (npr predzadnji) tj biti kanta za napucavanje ne mora biti nuzno lose, Srbi su niz godina to radili no svi su bili happy sa njima i super su predstavljali svoju zemlju; na kraju su time i dobili organizaciju ETCa vec dvije godine za redom.
No ako igraci na povratku sa turnira se ne osjecaju bas dobro, ponosno, sretno, sto vec, onda je to zato sto ocekuju da ce drugi imati isto misljenje o njima. To moze rezultirati da npr vise ne zele uopce ici na turnir...
Ja prvi a uglavnom vecina ostalih nasih ETCovaca su kompetitivni i zele napraviti dobar rezultat; i to im je vazniji kriterij nego da npr se nacugaju tokom partije sa protivnikom i 'pobratine'.

Moram naglasiti da je ETC najkompetitivniji turnir na svijetu. A vjerojatno i najjaci sto se tice igrackog znanja. I na takvom turniru, uzevsi u obzir nase javno mijenje, mozda mi ne bi trebali uopce ici ako se nismo za to pripremili.

Citat:
Mi smo jednostavno dosli sa svojim autima na otvoreni Grand Prix gdje voze Schumacheri. Super je da smo tamo, ali netrebamo imati illusions of grandeur.

Ovako nesto je potpuno tocno no za mene to nije prihvatljivo. Na Grand Prix svi dolaze sa snom o pobjedi, ili barem sa idejom da daju sve od sebe za ono sto su si zacrtali da im je cilj.
Ono sto znam i tvrdim je da nesto treba kod nas promijeniti dogodine kako bi stvar krenula na bolje.

Pa pocnimo sa kapetanom, onda mozemo sa izbornim sustavom te na kraju sa ocekivanjima od samih igraca te predodzbe sto i kako bi oni trebali.

Po mom misljenju, ovo sve treba organizirati za ETC:
- ekipu od 8 igraca + 1 non playing coach
- ako je plan sto bolje se plasirati, poceti sa formiranjem repke i pripremama do kraja godine. Ako je plan samo se zabaviti i druziti, poceti sa svime par mjeseci prije turnira.
- mjesec prije turnira napraviti paringse, imati neku predodzbu sto i kako sparivati i imati timsku taktiku na licu mjesta. Sto su se svi vise pripremali do tada to ce ti paringsi biti bolji. Ovo je potrebno cak i u slucaju da se ide samo zafrkavati; vazan je dio timskog duha.
- org smjestaj
- org prijevoz
- org kockice i dresove
- pratiti ETC forum tokom cijele godine, znati pravila, promjene pravila, informirati clanove svog tima o svemu
- na turniru opet pratiti publikacije (lose je npr da nitko u timu ne zna kada pocinje turnir pa se onda zakasni pola sata na pratiju i skoro se pobere rezultat 0), tokom partija komunicirati timsku taktiku, na kraju sakupljati rezultate, pravodobno ih predati
- sparivanje na licu mjesta putem kompa ili isprintanih papira; u suradnji sa samim igracima i njihovim predodzbama
- posjedovanje vlastitih i protivnickih army listi; vazno je da ne dodje do nesporazuma a i ne znam kako uopce itko moze igrati protiv protivnika bez da zna sto sve onaj ima- iteme na krakterima, spellove na raspolaganju...
- sponzorstvo. Ako bi se tako nesto uspjelo organizirati, fond potencijalnih igraca bi sigurno porasao i mogla bi se sloziti repka iz veceg izbora igraca.
- puno dobre volje i optimizma; netko tko ce sulkati u kutu cijelu turnir stvarno nema zasto ici (ovo ne ide nikoga!!!, samo je reminder zasto itko od nas uopce ide na turnir :D )

E sada, nesto od ovoga je posao kapetana. Puno toga nije. Po mom misljenju ja sam dobro obavljao ono sto nisam trebao a lose ono sto jesam. Kapetan treba biti autoritet i vodilja za ostale clanove repke. Ako on nije sposoban motivirati (disciplinirati?) svoje clanove ili sam se drzati plana, to je lose. Bilo da je to plan biti happy i nacugan, bilo da je plan biti ozbiljan i profesionalan.
Kapetan ne treba biti kao teta u vrticu i voditi svoj tim za ruku, sto mislim da sam ja radio (sto je sigurno na stetu samog tima). Nego donositi odluke pa kud' puklo; to se poslije pokaze da li su bile dobre ili nisu.

Sve u svemu, fala svima iz 2013 i 2014 ekipe, bas mi je bilo drago druziti se sa svima ponaosob i rado cu opet.

Za kraj cu si uzeti malo slobode i napisati par imena za koje smatram da bi bili dobar kapetan; na zalost ne mogu reci da bi netko bio savrsen jer svatko ima svoje prednosti i mane. Slazem ih abecedno da ne bi bilo zabune da mi je netko prvi izbor a netko zadnji. ;)
Bolkovac, Lukic, Marasovic, Petrovic. Ima jos potencijalnih, na kraju bilo tko moze biti dobar kapetan i coach, cak se ne mora baviti warhammerom; no ovo su prvih par koji mi padaju na pamet.

Narednih mjesec-dva se mole svi zainteresirani da se prijavljuju za mjesto kapetana te napisu svoje ideje oko svega, na ovaj topic. Na kraju cemo svi (i ne ETCovci, ipak je ovo repka koja nas sve predstavlja) glasati za nekoga.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 2:49 pm 

+1 na sve rečeno...

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 3:01 pm 
UMS "Agram"

:pljesak: za Razona

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 3:35 pm 

Sve što pišem je samo moje mišljenje...

Citat:
Nemojte me krivo shvatiti, ja ne pizdim i ne dizem ruke od repke vec radim ono sto smatram da je u najboljem interesu repke.
Ni ove ni prosle godine ja nisam bio dobar kapetan, barem po kriterijima kojom bih sam opisao za tu ulogu.

Ovo će ovogodišnji odlazak učiniti jednim ogromnim neuspjehom...da se razumijemo, do sad je bio USPIJEH! Napredovali ste od lani i proširili broj igrača!

1. Ak sad odeš, sve što si zadnje dve godine delo pada u vodu i praktički se desilo da smo išli jedan korak napred, dva koraka natrag. Preuzeo si repku i krenuo sa predzadnjeg mjesta...super, OD NEKUDA SI MORAO, mi smo godinu prije toga bili NIGDJE JER NISMO SUDJELOVALI. Morao si od nekuda početi, jel bilo neslavno, je i kaj onda. Nije kapetan sam igrao, a još si se i upoznavao sa svime. Ove si godine to popravio, a po onome kaj čujem od Guardiana sada, Laneta i tebe samog tokom godine, po onome kaj vidim od Franjinih rezultata (za kojeg znamo da najviše igra sa tobom)...to si ti napravio. Ti si ih tjerao da igraju, ti si uvrstio Kexa koji igra svaki tjedan 84 partije (očito vrlo neučinkovito) u tim. To je ono kaj ja znam da si napravio, a vidio sam te od Arene 0 puta.

Rezultat iz 2011 nije jedino mjerilo kapetanskog rada.

2. Radio si sve što je napravio i kapetan prije tebe što se tiče logistike...kaj je to Petrović više izorganizirao kad govorimo o putu, smještaju, praćenju ETC foruma...pa koliko se ja sjećam dok je i bio kapetan tebi i Lukiću je delegirano da pratite ETC forum ak tamo kaj objave. Koliko ja pratim ovaj naš ETC forum svaka obavjest za glasanje i slično je došla od tebe...

3. Ja ne vidim di je razlog ovakve reakcije kad mislim da imaš najfrendly populaciju iza sebe...ko se može žaliti na rezu kad svatko ko želi ide jer u startu nemamo dosta igrača. Jel prošle godine bilo nekih sitnih žaluckanja i ove su godine ispravljena, tako da su svi pravi ljudi išli (čitaj oni koji su smatrali da trebaju ići). Stvarno je bilo prilike da svi koji hoće ići idu ove godine...a i takva ti je do sad bila politika, da si sve koji su htjeli primao. NA PRVIM ETC-IMA TO NIJE BILO TAKO NEGO SU IŠLE KAKTI ISKUŠNJARE...zasluženo ili ne u to ne ulazim.

Ak je za*ebancija problem onda to recite pa ćemo prestat, stvarno nije u lošoj namjeri. Čisto da se zabavimo i da ETC podignemo na još jedan nivo.

Iz tih razloga nemoj odustati jer stvarno nemaš razloga. Rađe pričekaj mjesec dana pa onda vidi ak se tebi to ne da/ nemaš vremena, zbog svog posla, ali ne zato kaj radiš loše. Radiš u dobrom smjeru i nemoj se zakinuti za mogući dobar rezultat za godinu - dvije, jer on dolazi samo iz kontinuiranog rada, kako svakog igrača tako i kapetana...da i kapetanov posao i napredak se osjeti isto kao i igračev...ko bi rekao. Ali ćeš ih zato morati još više tjerati i još novih stvari smisliti...da se ne zajebavamo da si ti sam od sebe razlog.

U ostalom pogledaj tablicu i vidi koliko ti treba da budeš osjetno bolje plasiran...TO JE NIŠTA, kaj ćeš sad to pustit nekom drugom da pokupi zasluge, a treba samo mrvu više sreće/pripreme/znanja.

Što se tiče ovih navedenih potencijalnih kapetana, ja osobno ne znam kaj i jedna od njih donosi...Marasović je jako zaposlen koliko su mi rekli, Petroviću ne bi dao da mi čuva rezervne ključeve stana zbog straha da neću nikad moć uć u njega, a Lukiću uvijek može nešto iskrsnuti naglo. Franjo je ti, kaj onda tu dobivamo.

Zato pamet u glavu i ne odustaj bez razloga.

Uzmi si rađe još jednu osobu pa budite ko-kapetani ak misliš da sam sve nemožeš...delegiraj čoviječe, delegiraj. :drinks:

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 3:54 pm 

Peasant je napisao/la:
Sve što pišem je samo moje mišljenje...+++

Sa cijelim postom se slažem !

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 4:49 pm 
UMS "Agram"

Peasante, tj. bolje reci Lovro Anicu,
ovo ti je najsmisleniji i najkonstruktiniji post IKADA.

Respectz!

7. 9. 2014. Dan za plan.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 6:44 pm 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Slazem se da bi Razon trebao ostati kapetan. Jedino kad bi on mogao otici je u slucaju da se pojavi netko novi tko bas zeli i pun je entuzijazma. Promjena samo zbog promjene nema smisla.

Ali isto tako se slazem s njim kad kaze da mu nije dovoljno dobro ici tamo se dobro zabaviti. Ja sam jos deset puta gori, uzasno sam kompetitivan i ja bi najradije da ima 8 takvih igraca iz Hrvatske koji ce puno igrat, puno vjezbat i onda doc na ETC ko uigrani (timski i individualno) motherfuckersi i kikat esove tamo nekim svedima i talijancicima.

Mislim, ako su sloveci bili top 5 (ili koji?) prije par godina, onda se stvarno moze! Nisu oni individualno od nas tolko bolji bili. Ni blizu! Ali bilo ih je 8 napetih, fakat su vjezbali i eto, rasturili su.

Taj entuzijazam sam pokusavao godinama isfurati, ali jednostavno nema takvih 8 igraca u Hrvatskoj. Ima ih mozda 4-5. I od tih 4-5 cca 2 nisu u mogucnosti baviti se tolko Warhammerom zbog drugih stvari i jednostavno kad knjiga spadne na 2-3 slova, nije to vise osnova kompetivnog tima. Kad se skuplja repka od onih koji mogu, a ne od onih koji su tolko kompetitivni, onda tu nece bit rezultata kakvog su zeljni kompetivni ljudovi.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 7:26 pm 
Ex presidente del UMS "Agram"

Kao prvo, vjerujte da mi nije namjera ovim postom ikoga uvrijediti ili biti bezobrazan ili zajedljiv. Namjera mi je biti realan i realističan.

Zapravo me niti najmanje ne smeta (relativno) loš rezultat ove godine, potpuno razumijem razne okolnosti koje mogu pridonjeti ovom rezultatu. Također, ni na koji način ne želim niti insinuirati da bi Razon trebao odstupiti sa mjesta kapetana. No, ono što me smeta je činjenica da se ovogodišnji rezultat smatra uspjehom. Da ponovim - ovogodišnji rezultat se nikako ne smije smatrati ikakvim uspjehom, osim, naravno, u smislu da su se ljudi išli zabaviti i ne osramotiti. Na tome kapa dolje.

Dopustite da malo elaboriram...Ovogodišnji rezultat je, ako se ne varam, 435 bodova (60+60+92+96+72+55). Čisto kao primjer, u Njemačkoj 2009. je vrlo osporavana ekipa, na čelu sa Vidom, optuživana za jatačko biranje članova repke i posvemašnju nepripremljenost i neozbiljnost (link komentara ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg kapetana, opet ponavljam, ne želim biti zloban), po istom sistemu sparivanja i bodovanja, napravila 447 bodova, dakle više nego ovogodišnja repka. A da ne govorimo o tome da se u međuvremenu kakti promjenio pristup hrvatske repke samom ETCu, gdje se više analizira metagame, biraju se igrači po zasluzi a ne po rodbinsko-prijateljskim odnosima, vojske su bliže optimalizaciji te se puno više priprema....

Želim reči samo da očito i u ovom pristupu slaganja kako repke tako i samih vojski ima ozbiljnih propusta i ogromnog mjesta za napredak. Nikako nitko ne bi smio biti zadovoljan ovim rezultatom...

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 8:09 pm 
UMS "Agram"

Smatram da za organizaciju ETC repke (dakle, gore nabrojane stavke) nikako nebi smjela biti odgovorna jedna osoba (koja je ujedno i igrač).

Čisto, ilustracije radi, kako su izgledale večine repki protiv kojih smo igrali ove god te što sam vidio okolo:
9 ljudi
1) Non-playing coach x1
- prati rezultate i trendove, daje naputke kako se postaviti (rizik ili čuvanje bodova), pazi na vrijeme, savjetuje (3 minutne konzultacije)
2) Team Captain & Player x1
- pairing lead, dežurni rules-lawyer i autoritet
3) Team Player x7
- u svakom trenutku zna koliko je bodova dosad ubio, te koliko fali za koji rezultat

(imho):

Srž tima od 4 osobe bi podjelile odgovornosti:
2 osobe s najvećim osjećajem odgovornosti bi trebale biti zadužene za logistiku (prijevoz, smještaj te kocke i dresovi)
2 osobe s najboljim track recordom bi trebale biti zadužene za oformljvavanje i game plan tima (tko, kako i zašto će igrati)

Tu je i problematika "who gets to go"...
Na žalost hrvatska nije velika scena i samim time igrači se ne trgaju za mjesto na timu, već ide onaj tko je voljan i ima mogućnosti te samim time možda i ne idu najbolji igrači.
Kako stvari stoje, puno faktora postoji kod odabira tima, no po meni top 3 su:
- Skill
- Vojska
- Team Member
Kako god se odlučilo tko ide a tko ne, to treba biti transparentno i razumno i treba se odlučiti do 1.1.2015. sa 1-2 rezerve na umu.
Do 5.-6. mjeseca se treba svaki igrač uigravati i biti siguran u svoju ulogu u timu te kako se nositi s mogućim protivnicima.

Ja vjerujem da se bilo tko može pripremiti za ETC u 6 mjeseci ako to stvarno želi i shvati ozbiljno.

Ovo sve je, naravno, u slučaju da se ganja rezultat a ne ide turistički.

Zadnja izmjena: Guardian, dana/u pon, kol 11.08.2014 • 8:34 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 8:13 pm 
UMS "Agram"

Eh, Guardian, ovakvih postova je bilo na kraju svakog ETC-a. Da se razumijemo, sve je točno što si napisao, ništa tu ne fali. Samo što ti uvijek ispadne da ide onaj tko može.

Također, ovo s rezervama je li-la. Teško da će ti netko rezervirat neki datum (ili uzimat godišnji) ne bi li slučajno otišao na ETC. Takve stvari se isplaniraju unaprijed.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 8:23 pm 
UMS "Agram"

Aenarion je napisao/la:
Eh, Guardian, ovakvih postova je bilo na kraju svakog ETC-a. Da se razumijemo, sve je točno što si napisao, ništa tu ne fali. Samo što ti uvijek ispadne da ide onaj tko može.

Očekivao sam da će netko to primjetiti, i slažem se, i zato sam napisao zadnju rečenicu

Guardian je napisao/la:
Ovo sve je, naravno, u slučaju da se ganja rezultat a ne ide turistički.

Očito smo i ove godine odlučili ići više turistički nego kompetitivno. A to se bome vidi i u listama s kojima smo došli.
Što se drugo moglo očekivati ako se tim počeo oformljavati tam negdje u 4. mjesecu?

No, kako sad stvari stoje, trenutnom captainu se to više ne da, čovjek želi napraviti neki rezultat. I to je hvale vrijedno.
No onda se tako treba i pristupiti tomu. 10ak mjeseci sistematičnih priprema, a ne 3 mjeseca ad-hoc. Malo njemačke discipline!
Ako se ispostavi u 5.-6. mjesecu da je situacija ista onda se ili odustane ili odluči (yet again) otići turistički na ETC experience.

Aenarion je napisao/la:
Također, ovo s rezervama je li-la. Teško da će ti netko rezervirat neki datum (ili uzimat godišnji) ne bi li slučajno otišao na ETC. Takve stvari se isplaniraju unaprijed.

I za ovo ima lijeka. Do 6. mjeseca se treba znati tko ide a tko ne. Daljnja odustajanja su samo opravdana višom silom. Ako se tako nešto desi, onda postoji mogućnost da ili coach preuzme to mjesto igrača (te se uzme kao coach tko želi turistički doći) ili "outsorceati" igrača. Ima dosta zemalja sa puno većom populacijom gdje mnogi dobri igrači izvise s ETCa te bi drage volje htjeli sudjelovati kao mercenary.
npr. U matchu protiv Austrije sam igrao protiv Rasmusa Hammera koji je danac te je nastupao za Austriju kao merc.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 8:41 pm 

Ovogodišnjim rezultatom nisam nezadovoljan i mislim da se upravno nalazimo u okruženju reprezentacija koje ETC-u daju jednaku važnost kao i mi. To nije za osudu jer iz viđenog i poznatog članovi boljih repki žive warhammer. Po meni na sreću niti jedan član naše reprezentacije nije toliko zaluđen ovim hobijem. Ne znam postoji li među članovima "velikih" reprezentacija (Danska, Njemačka, Poljska, Italija) igrač koji je odigrao manje od 100 partija u pripremama za ETC. Složili se vi samnom ili ne ali to je bolesno.

Zato rađe ću prihvatiti da ovakvi kakvi jesmo pripadamo u donju trećinu ETC-a nego željeti da ljudi od kojih mnoge smatram prijateljima postanu nekakvi warhammer zombiji samo kako bi se ostvario plasman, te da podređuju svoj svakodnevni život, ponovit ću jednom hobiju koji bi u svojoj osnovi trebao biti razbibriga, u cilju postizanja rezultata.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 8:54 pm 
UMS "Agram"

Slažem se sa tvrdnjom da mi nismo WHFB fanatici koji živimo i dišemo tu igru, već entuzijasti.
100 partija kod nas nitko čak i da je htio nije mogao odigrati (osim možda online). No i dalje smatram da bolja i dulja priprema, sa tvrđim listama i nekom idejom bi polučila osjetno bolji rezultat.

Fun fact:
Većina nas nije imala ni olofku da zapišemo spellove na kopiju protivničke list..(ups, da, ni to nismo imali), a kamoli prati stanje i koliko smo bodova skupili.

Takve neke "sitnice" isto doprinose rezultatu, a ja ne smatram da su odlike fanatika.

Ako se vodimo Pareto principom, vidjet ćemo velike promjene bez golemih ulaganja.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 9:02 pm 

Guardian je napisao/la:
Fun fact:
Većina nas nije imala ni olofku da zapišemo spellove na kopiju protivničke list..(ups, da, ni to nismo imali), a kamoli prati stanje i koliko smo bodova skupili.

:doh:

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 9:18 pm 

Počeo pisati i odlučih sve pobrisat jer nije tema za to...trebalo bi bit da se Razona nagovori da ostane, a ne kaj se treba delati na godinu.

Tako da ću se samo složiti sa Lukinjom po tome kaj je napisao o ovome drugome i ne ić dalje u problem.

Ali moram se nasmijati..."mi smo kompetativni"..."ovo se ne može smatrati uspjehom" :lol: :lol: :lol:
BIG *ucking DEAL...i drugi su i rade više nego mi 10 puta i guess what...OPET NE NAPRAVE NIŠ...ali ne, rvatska to treba moć...Arena boys yeeeeaaaahhhh! :lol: :lol: :lol:

Natrag na temu...Razon ostani! :drinks:

Ovo sam tek sad vidio...
Citat:
Fun fact:

:lol: :lol: :chair: :pljesak: :zid:

Kompetativnosti, tvoje ime je rvatska :lol:

Roko, još uvijek ovo ne smatraš uspjehom...

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 9:29 pm 
UMS "Agram"

Dobro ajd, da nebi ispalo da STVARNO nismo imali liste, naravno da JESMO, ali jedan primjerak (printan obostrano koji je donio :arrow: Razon) pa smo onda kad je partija počela si na trakice poderali svako od svojeg protivnika.
Poanta je, nismo se kak spada opskrbili.

To nikako ne ide Razona, da se nebi nešto pogrešno shvatilo! Samo navodim prostore za poboljšanje.

Vrh

PostPostano: pon, kol 11.08.2014 • 10:14 pm 

Evo, s obzirom da pratim i bio sam lani promatrač na ETCu, i par mojih, ako dopustite.

Mislim da je prvo i osnovno složit već sad što želimo, odnosno smatramo da možemo, kao tim, napravit na idućem ETCu. Prvo, iduće godine je na redu Češka. Osnovni preduvjet mora bit da svaki igrač u timu smije, može i voli popit dobro pivo i strusit jednu beherovku (ne mislim na bocu) dnevno. Minimum minimuma. Tko ne može neka trenira prvo to. U Češkoj će im veća uvreda bit ako im odbijete pivo i beherovku nego bit zadnji. Ozbiljno.

Drugo, ajte ljudi realno, pogledajte koliko ljudi u HR odigra 50 partija godišnje. U Splitu, sasvim otvoreno mogu reći, više nitko. Dakle, iz st perspektive, a vjerujem da zg i drugi nisu jako daleko malo je takvih. Dakle, teško ćete nešto napravit iskustvom i poznavanjem drugih vojski ako se ide u širinu, jer većina drugih igra češće nego mi. Prijedlog za racionalizaciju ovog je da se SVAKOM igraču da da DOBRO upozna liste s ovog ETCa i prati forume samo 4 armije, ali tako da bude 8*4=32/16=2, dakle da svaku pojedinu armiju DOBRO poznaju DVA igrača. Mislim da je vrlo teško, izuzmemo li knjige koje će doć, da se na samom ETCu pojave "asevi iz rukava". Dakle, napravit i pičit svoju vojsku i odigrat protiv te 4 armije u prosjeku po 10 partija (ili 8, whatever) protiv svake tokom godine. Ovako biste odmah znali KOGA stavit na predloženu armiju i da taj igrač ima iskustva protiv iste i šansu izvuć svoje bodove. Ako tome dodate da je moguće izvuć barem sa zadnja dva ETCa koga koji tim nudi po redu (vjerujem da se ovo vrlo malo mijenja), onda već možete imat minimalnu prednost pred protivnikom. Toliku da se, mislim, samo na ovo, na ovogodišnji skor može dodat jedno 5 bodova.

Treće, Razone, slažem se sa mišljenjem da ti treba pomoć i da trebaš ostat dio pripremnog i vodećeg tima. Ima nešto u tebi, to znaš i sam, da si sposoban za vodit tim. Trudiš se, a iskreno mislim da se bolje od tog i ne može, ne na način da 8 ljudi ozbiljno shvati ikog.

U svakom slučaju, napisao sam već, volio bih otić u Češku, ali ne vjerujem da će mi financije to dopustit. Bude li se to promijenilo, reći ću vam, ne zato što sam dobar igrač nego bih volio igrat na ESCu i, ako nađete što vam mogu pomoć kao timu, to napravit gore. Za poneki sparing onom tko odabere Wood elfove kao vojsku protiv koje želi sparingirat, stavit ću se tokom godine na raspolaganje.

Mala napomena: Split Summer Brawl i dalje će ostat po ETC pravilima, zadnji je turnir u HR sezoni i mislim da je šteta da se barem 3-4 igrača iz HR tima ne pojave na istom.

'08 & '11 AAW GIMP
'09 KMK 3rd from last; AAW 9th from last, not worst WE, not Stari svijet GIMP
'12 Split SB chief org & 4th from bottom, AAW 37/55 = BEST HR ASRAI
'13 & '14 SSB co GIMP
'13 ESC GIMP = BEST ASRAI (WORLD)

Vrh

PostPostano: uto, kol 12.08.2014 • 8:24 am 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Ja bih samo dodao da danas nije dan za izgubiti jos jednog kapetana :cry:

https://www.youtube.com/watch?v=vdXhWS7lLvs

Vrh

PostPostano: uto, kol 12.08.2014 • 9:43 am 
UMS "Agram"

Da ponovim, misljenja sam da repka treba nesto mijenjati. Rezultati su losi a to je ono sto je bitno. Ja sam kao kapetan zadnje dvije godine pokusavao ici na rezultat (ozbiljniji pristup) i ocito to nije uspjelo.

Sada nudim nekome tko ima ideju, entuzijazam, vrijeme i volju da proba ponovno posloziti stvari i popraviti taj komeptitivni dio repke.
Ako takvog nema (a nadam se to nije slucaj), lako par mjeseci prije ETCa se sakupi repka od 'frendova' ili ekipe koja zeli otici na taj (nadasve odlican) turnir i zabaviti se. No onda nema pritiska ili icega; tada se moze biti i zadnji na turniru no svi sretni i nema problema.

Vrh

PostPostano: uto, kol 12.08.2014 • 10:30 am 

Citat:
Sada nudim nekome tko ima ideju, entuzijazam, vrijeme i volju da proba ponovno posloziti stvari i popraviti taj komeptitivni dio repke.

Meni je najjača stvar da su se te famozne 2011 parinzi delali u autu na putu za tamo i obradili smo cca 10 repki, umorili se i praktički bacili ostatak papira kroz prozor, te je Razon prije svake partije sam slagao paringe u 5 min gledajući protivničke liste na licu mjesta... :lol:

Mislim da je Petrović bio na moru i odigrao cca 5 pripremnih partija, a Lukić je došao sa iskopavanja piramide i rekao meni u autu kak ga zaboli za pripreme i nema uopće namjeru toliko se zajebavati oko toga... :lol:

Stiv xtrim i grifoni se još nisu upoznali, a Bojanu su te pripremne partije bile prve uopće te godine i ljudi su mu objašnjavali novoedicijska pravila ak se dobro sjećam... :lol:

E da, Iliovskog sam vjerovatno prvi ili drugi put vidio u životu koliko je igrao na turnirima... :lol:

Naša pripremljenost je bila zavidna, da bi se na to opet vraćali i da bi netko to htio ponovno posložiti :lol:

2014...to be continued

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 20 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: