UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 6:01 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: ETC 2015 Prag
PostPostano: čet, ruj 04.09.2014 • 1:01 pm 
UMS "Agram"

Posto se nitko ne javlja preko foruma, niti mi je javio nekim dr putam, svezi vodstva repke 2015g. ja cu biti i dalje kapetan. Ako se netko pojavi sa zeljom/ voljom za to mjesto, slobodno se javite bilo kada.

Cilj je sljedeci: pokusava se sakupiti repka koja ce biti sto bolje plasirana. Cilj je sredina ljestvice. Vidjevsi dosadasnje ETC turnire, okolne turnire i poznajuci warhammer zajednice mislim da mi mozemo biti u sredini svjetske scene. Imamo dovoljno predispozicija za tako nesto. Za to nam trebaju igraci koji su motivirani, imaju dovoljno vremena i novaca za igranje warhammera te na kraju malo srece. Bez toga nista. :)

Datum turnira jos nije poznati, moze biti bilo koji vikend u 08.mj. Kroz dva tjedna bi trebali znati tocan datum. Igra se 3 dana; petak, subota, nedjelja. Ne zna se jos sto je sa End of Days i 9th edicijom, no to nije ni vazno. Ako je nekom sada gust igrati warhammer vrlo vjerojatno ce tako bitii dalje.

Prvo sam mislio da se prijave svi zainteresirani, odmah oformimo repku. Onda trazimo zamjene kako vrijeme odmice i neki igraci moraju odustati zbog obaveza, novca, manjka interesa...
Onda da bi trebao napisati kako do kraja godine svatko mora odigrati barem 2 dvodnevna turnira. A u okolici od 500km su minimalno 2 turnira mjesecno, ima i 4 man ili 5 man team turnira. Pa da bi to svi morali.
I onda do kaja 04.mj 2015. da svi moraju odigrati 2 dvodnevna i 2 jednodnevna turnira, blabla.
No to tako ne moze. Nitko nista ne mora. Svi smo u ovome radi zabave, ajmo ju ne pretvoriti u obavezu i zgaditi si warhammer jos i vise.

Onda procitah ovaj topic.
http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=6&t=12116
Pogotovo mi se svidio post Dzona vejna.
Znam da ima dosta texta u topicu. Biti ce i dosta texta u naredim army komp draftovima sto ce objaviti AC komisija (komisije), promjenama pravila, informacije o turniru, organizacije puta, faqovi... Ako niste u stanju citati te publikacije, povremeno pratiti forum i aktivno sudjelovati; ETC repka koja cilja na plasman nije mjesto za vas.

Ovo je trenutni Cro ETC sistem:
ETC tim se sastoji od igraca, ne kapetana koji vuce za rukav svoju ekipu. To je tim od svih nas, koliko tko ulozi vremena i truda toliko ce tim biti dobar ili los.
Ja, kapetan, 01.05. objavljujem repku (ili neki datum prije, no vazno je zbog toga sto u 05.2015 ce se odrzati 6 nation Balkans, pripremni ETC turnir. 6 tima ce vjerojatno biti Cro, Srb, Slo, Grcka, Bugarska, Madjarska).
Ja biram sve clanove tima. To znaci da cu u periodu prije toga dosta pricati sa igracima, pratiti tokom godine tko kako igra i sa kojim vojskama, u konzultaciji sa vise ljudi raditi sami izbor igraca... Te na kraju, tko ce moci prisustvovati tom timskom turniru u 05.mj. Jos se ne zna gdje ce on biti.
Ako se moze sakupiti repka od 'ozbiljnih' igraca.
Ponoviti cu, to su igraci koji su isli po turnirima (jednodnevni, dvodnevni, timski), igrali dosta partija, pratili promjene pravila, bili dio warhammer zajednice... sve sto kompetitivni igraci rade. Nadasve je pozeljna komunikacije preko foruma, sudjelovanje u organizacijama turnira, konstruktivni pristup Cro ETC timu.

Ako nece biti moguce sloziti ozbiljnu repku; onda na snagu nastupa Plan B. A to je da bilo tko ode bilo kako na ETC. Cilj bi bila zezancija.

Vrh

PostPostano: čet, ruj 04.09.2014 • 1:26 pm 
AAW Double Champ

Citat:
Ja biram sve clanove tima. To znaci da cu u periodu prije toga dosta pricati sa igracima, pratiti tokom godine tko kako igra i sa kojim vojskama, u konzultaciji sa vise ljudi raditi sami izbor igraca... Te na kraju, tko ce moci prisustvovati tom timskom turniru u 05.mj. Jos se ne zna gdje ce on biti.
Ako se moze sakupiti repka od 'ozbiljnih' igraca.
Ponoviti cu, to su igraci koji su isli po turnirima (jednodnevni, dvodnevni, timski), igrali dosta partija, pratili promjene pravila, bili dio warhammer zajednice... sve sto kompetitivni igraci rade. Nadasve je pozeljna komunikacije preko foruma, sudjelovanje u organizacijama turnira, konstruktivni pristup Cro ETC timu.

Slazem se sa sistemom i svaka pohvala za inicijativu jer ovo sto si reko da ces radit iziskuje cjelogodisnji rad.
I upravo zbog toga podupirem tvoj kapetanski apsolutizam :-)

** AGRAM ARENA WHFB CHAMPION 2004 & 2012**

Vrh

PostPostano: čet, ruj 04.09.2014 • 1:39 pm 
UMS "Agram"

Može, najbolje i kapa dolje na angažmanu!

Vrh

PostPostano: čet, ruj 04.09.2014 • 2:37 pm 

Poslao sam PM Tifiju da vidim jel oni isto planiraju ići i dogodine jer će o tome ovisiti za kaj tražim sponzorstva tokom jeseni/zime.

Vrh

PostPostano: čet, ruj 04.09.2014 • 11:06 pm 
UMS "Agram"

Vedrane, jel te ostavila cura ili si dobio euro jackpot? Jer ovo kaj si napisao iziskuje toliko vremena i osobnog angazmana... svaka cast! Naklon do poda.

7. 9. 2014. Dan za plan.

Vrh

PostPostano: pet, ruj 05.09.2014 • 12:46 pm 

Potpuna podrška svemu napisanom!

Vrh

PostPostano: pet, ruj 05.09.2014 • 3:01 pm 

Podržavam.

Otvoreno govoreći, iz Splita ne očekuj igrača za reprezentaciju.

Jednostavno, nitko od nas nema kombinaciju vrijeme+novac potrebnu za isto. Ono nas što ima volje za Warhammerom će, kao i do sad, povremeno zaigrat u ST, otić na poneki turnir u RH kad i kako stigne.

A ono nas što ima volje za nešto više pokušat će stvorit uvjete da nam za godinu dana situacija bude bolja.

Sretno !

'08 & '11 AAW GIMP
'09 KMK 3rd from last; AAW 9th from last, not worst WE, not Stari svijet GIMP
'12 Split SB chief org & 4th from bottom, AAW 37/55 = BEST HR ASRAI
'13 & '14 SSB co GIMP
'13 ESC GIMP = BEST ASRAI (WORLD)

Vrh

PostPostano: pet, ruj 05.09.2014 • 4:15 pm 
UMS "Agram"

A ima li u Splitu igraca koji bi da im se uspije sufinancirat dio puta isli na ETC?

7. 9. 2014. Dan za plan.

Vrh

PostPostano: pet, ruj 05.09.2014 • 11:38 pm 

Ak smijem ja nes rec posto sam i ja kapetan i vasi dosadasnji nastupi na etcu su me ponukali da pokrenem repku.
Etc je ozbiljan posao i tu nema mjesta kmecanju.
Mi smo bili 23 jer su nam promjenili ediciju i bili smo presiroti da si kupimo nove vojske i imali smo dva uboga kojima sam dopustio da odigraju manje od 30 partija u 2 mjeseca kolko je bilo vremena nakon 7ed kao i da nismo radili peringe jer jednostavno nismo znali kaj je to.
Ali to i oslikava cinjenicu da smo trenirali cijelu godinu i da i ovu godinu smo poceli sa treninzima i kupujemo vojske.
Dakle moj nacin
Boli me krutnik za tvoje probleme, ak oces u repku imas zivjet wh do etca, imas igrat po etc pravilima.
Ko nemoze , nemora, ima pun svjet sampiona koji daju guze za etc, treba 3 igraca iz rvacke ostalo kako oces.
Mi smo si izabrali jedinog zenskog sampiona i kad su nam poceli ispadat igraci smo dovukli jos jednog amera i francuza, ekipa je do jaja, igraju opako, dovukli sponzore i ozbiljnu lovu, sad nam skupljaju lovu i za cesku i za vegas.
Sa hrvatima ces tesko na kraj, svi su nes pametni i puno seru a kad treba delat onda svi idu piskit i kakit.
Ono sto smo mi jos naucili je da kod nas igra 5 ljudi i to samo sa marincima i da niko nema iskustva sa teskom egzotikom koja je tam tak da sad proksiramo i vjezbamo i to.
Svi trebaju znati sve vojske i sve prevare.
Eto, nadam se da sam vam pomogao, ako ciljate biti island onda morate uzet simpa igrace, ak ciljate bit u prvih 15 morate apsolutno svi u ekipi biti 100 posto.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 7:10 am 

Hvala na inputu.

Prvi i osnovni stav WHFB repke je da se ne ide ako ne možemo skupiti 8 naših.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 9:00 am 

Citat:
Ak smijem ja nes rec posto sam i ja kapetan i vasi dosadasnji nastupi na etcu su me ponukali da pokrenem repku.
Etc je ozbiljan posao i tu nema mjesta kmecanju.
Mi smo bili 23 jer su nam promjenili ediciju i bili smo presiroti da si kupimo nove vojske i imali smo dva uboga kojima sam dopustio da odigraju manje od 30 partija u 2 mjeseca kolko je bilo vremena nakon 7ed kao i da nismo radili peringe jer jednostavno nismo znali kaj je to.
Ali to i oslikava cinjenicu da smo trenirali cijelu godinu i da i ovu godinu smo poceli sa treninzima i kupujemo vojske.
Dakle moj nacin
Boli me krutnik za tvoje probleme, ak oces u repku imas zivjet wh do etca, imas igrat po etc pravilima.
Ko nemoze , nemora, ima pun svjet sampiona koji daju guze za etc, treba 3 igraca iz rvacke ostalo kako oces.
Mi smo si izabrali jedinog zenskog sampiona i kad su nam poceli ispadat igraci smo dovukli jos jednog amera i francuza, ekipa je do jaja, igraju opako, dovukli sponzore i ozbiljnu lovu, sad nam skupljaju lovu i za cesku i za vegas.
Sa hrvatima ces tesko na kraj, svi su nes pametni i puno seru a kad treba delat onda svi idu piskit i kakit.
Ono sto smo mi jos naucili je da kod nas igra 5 ljudi i to samo sa marincima i da niko nema iskustva sa teskom egzotikom koja je tam tak da sad proksiramo i vjezbamo i to.
Svi trebaju znati sve vojske i sve prevare.
Eto, nadam se da sam vam pomogao, ako ciljate biti island onda morate uzet simpa igrace, ak ciljate bit u prvih 15 morate apsolutno svi u ekipi biti 100 posto.

Opa, ovakav stav stvarno postoji u nekoj Hr repki...druže jes ti siguran da si ti odavde.

Bravo za stav i za njegovo provođenje :pljesak:

Citat:

Možda je vrijeme da se o ovome stavu razmisli...vrlo realno, logički i hladne glave, a ne na način vrlo specijalnog i nadasve situacijskog HR oblika "domoljublja".

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 9:25 am 
UMS "Agram"

Peasant je napisao/la:
Citat:

Možda je vrijeme da se o ovome stavu razmisli...vrlo realno, logički i hladne glave, a ne na način vrlo specijalnog i nadasve situacijskog HR oblika "domoljublja".

Ja u ovome podržavam Lukića. Dokle god ima 8 naših koji su voljni ići na ETC nema smisla pozivati strance. Čak ni po cijenu rezultata.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 9:49 am 

Citat:
Ja u ovome podržavam Lukića. Dokle god ima 8 naših koji su voljni ići na ETC nema smisla pozivati strance. Čak ni po cijenu rezultata.

Boldao sam da se NE IDE ako nema 8 naših. Ak ih ima jasno da imaju pravo prvokupa. Iako da se mene pita ja bi i to promjenio da se ne uzima netko na silu i onda plače i čudi di je naša reza. Ali mi je u potpunosti jasno da Hrvati imaju prednost.

Problem je da se i ne razmišlja o odlazku ak ih nema 8.

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 9:54 am 
UMS "Agram"

Peasant je napisao/la:
Boldao sam da se NE IDE ako nema 8 naših. Ak ih ima jasno da imaju pravo prvokupa. Iako da se mene pita ja bi i to promjenio da se ne uzima netko na silu i onda plače i čudi di je naša reza. Ali mi je u potpunosti jasno da Hrvati imaju prednost.

Problem je da se i ne razmišlja o odlazku ak ih nema 8.

Ne znam odakle ti to da se ne bi išlo ako nema 8 naših u ekipi? :shock:
Kolko znam, i prije se razmatralo da bi se uzeo neki stranac u ekipi (kada ekipa nije bila kompletna), jedino kaj to nije nikad provedeno u stvarnosti.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 9:58 am 

Citat:
Ne znam odakle ti to da se ne bi išlo ako nema 8 naših u ekipi? :shock:

Citat:

:lol:

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 10:22 am 
UMS "Agram"

Ja sam dobio dojam iz te rečenice da se nejde sa strancima ukoliko imamo naših igrača. Moja greška.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 10:23 am 

Daklem
1. Niti ja niti iko iz tima nije iskasljao ozbiljnu lovu da gleda nekog ubogog kak ga tejblaju.
2. Samo jedan ubogi je dosta da se oprostis sa prvih 15 mjesta
3. Kapetan ima obavezu predstaviti svoju zemlju na najbolji moguci nacin sa izborom reprezentacije, uzimati ekipu na silu zbog demografije je lose za repku i ni jedan timski sport u hrvatskoj nema problema sa merkovima.

U 40k su merkovi super ok, mi smo naprimjer igrali protiv norveske koja je imala 5 poljaka, vecina zemalja mora uzet merkove ker nemaju dosta igraca.
Cak i island koji ide na kartu zadnji smo uvijek(znaci nisu dobili rundu dve godine) ima merkove koje biraju po principu ko im je simpatican.

Naravno da domaci imaju prednost ali cak i ubogi sa dosta rada postaje dobar, ako taj rad izostane, on direktno steti repki i duznost kapetana je da nadje sto bolju zamjenu.

Taj lazni lokalpatriotizam samo omogucuje ekipi da se izvlaci pa da onda svi skupa sakate i tjesite se kak ste simpa,

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 10:38 am 

Citat:
1. Niti ja niti iko iz tima nije iskasljao ozbiljnu lovu da gleda nekog ubogog kak ga tejblaju.

Ovako se dugo nisam odvalio ko na ovaj izraz...od sad ga koristim NON STOP! Svaki smilić bi bio nedovoljan...

Ne pratim 40k niti malo pa nisam upućen, ali di ste našli ovog lika i kako ga nagovoriti da igra whfb... :lol: :pljesak:

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 10:41 am 

Na WHFB ETC-u minimum je 4 člana iz države iz koje se dolazi s tendencijom da bude 5 ili više kroz godinu ili dvije.

Iz tvojih točaka jasno se vidi da ti predstavljanje države vidiš isključivo kroz ostvarivanje rezultata pa makar rezultat ostvarili ljudi koji nisu iz te države. S time se ne slažem. Za predstavljanje bitniji je dobar sportsmanship od dobrog rezultata iako je poželjno imati oboje. Kaj nam vrijedi biti u vrhu ak se o nama priča da smo "stoka" ko tipa Talijani. I od krajnje je nužnosti da zemlju predstavljaju članovi njezine igračke zajednice ma kakvi god oni bili.

A kao drugo warhammer nije sport, a i ti ljudi koji igraju za RH u timskim sportovima napravili su jednu bitnu stvar, a to je da su uzeli državljanstvo.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 10:56 am 

Citat:
Na WHFB ETC-u minimum je 4 člana iz države iz koje se dolazi s tendencijom da bude 5 ili više kroz godinu ili dvije.

Iz tvojih točaka jasno se vidi da ti predstavljanje države vidiš isključivo kroz ostvarivanje rezultata pa makar rezultat ostvarili ljudi koji nisu iz te države. S time se ne slažem. Za predstavljanje bitniji je dobar sportsmanship od dobrog rezultata iako je poželjno imati oboje. Kaj nam vrijedi biti u vrhu ak se o nama priča da smo "stoka" ko tipa Talijani. I od krajnje je nužnosti da zemlju predstavljaju članovi njezine igračke zajednice ma kakvi god oni bili.

A kao drugo warhammer nije sport, a i ti ljudi koji igraju za RH u timskim sportovima napravili su jednu bitnu stvar, a to je da su uzeli državljanstvo.

Potpisao bih sve i jednu riječ koju si ovdije napisao da samo jednu godinu ostvarimo rezu na kojoj mi sebe vidimo ili da samo jednu godinu kad se vratimo sa nižim plasmanom nitko ne spomene rezu kao lošu/upitnu, nego nam to bude kao sasvim normalno i očekivano...i uspješno (znači opet prva stavka).

Moj cijeli problem sa našim rezultatima je da svake godine ispadamo ko djeca koja misle da zaslužuju nešto što se ispostavi da nije tako...ali njih to ne dira, oni i dalje to misle. :lol:

Inače sam totalno za sports...iako imat plaćenike ili igrati jako ozbiljno (bez krađe) ne znači da si loš sportsmen...jednostavno znači da si naučio pobjeđivati, a nisi ovo iznad kaj sam napisao.

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 11:02 am 

Marko je napisao/la:
...Za predstavljanje bitniji je dobar sportsmanship od dobrog rezultata iako je poželjno imati oboje...

Sry kaj se mjesam u ovaj razgovor ali tko je rekao da ako netko nije hrvat da automatski steti sportsmanshipu i da je stoka... Ovakvo razmisljanje mi je stvarno :sick:

Mislim da svi hrvatski igraci koji su spremni se posvetiti ekipi i igri imaju veliku prednost ali ako takvih ne bude dovoljno uzeti strance nije nista novo niti anit-hrvatsko ;)

Za Blood Bowl 2 me mozete dodati na Steamu.
Samo potrazite StoneAgeHero

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 11:08 am 

StoneAgeHero je napisao/la:
Marko je napisao/la:
...Za predstavljanje bitniji je dobar sportsmanship od dobrog rezultata iako je poželjno imati oboje...

Sry kaj se mjesam u ovaj razgovor ali tko je rekao da ako netko nije hrvat da automatski steti sportsmanshipu i da je stoka... Ovakvo razmisljanje mi je stvarno :sick:

Nemaš se kaj ispričavati svi su dobrodošli u razagovor. Ovo kaj si ti gore napisao nije ono kaj sam ja rekao.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 11:13 am 

Bitniji je sportsmanship nego da rezultate ostvari netko tko nije iz drzave koju predstavlja. Mozda sam krivo shvatio ali tako je to izgledalo sa moje strane. Isprike ako sam krivo shvatio

Nadam se da ce se ozbiljno krenuti ove godine i da na sljedecem etc-u postignete zeljene rezultate. Veselim se gledanju "treninga" (whfb opcenito a da nije tjedan prije nekog velikog turnira) u prostorima agrama

Za Blood Bowl 2 me mozete dodati na Steamu.
Samo potrazite StoneAgeHero

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 11:16 am 

StoneAgeHero je napisao/la:
Bitniji je sportsmanship nego da rezultate ostvari netko tko nije iz drzave koju predstavlja. Mozda sam krivo shvatio ali tako je to izgledalo sa moje strane. Isprike ako sam krivo shvatio

Rekao sam da je za predstavljanje države bitniji sportsmanship nego rezultat pod svaku cijenu.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 11:31 am 

Djaba vama filozofiranje, ako imate kapetana to je njegov posao da vidi kako ce, a sudeci po onom kaj pise i on razumije sto sam napisao i ako nista moze vas natjerat za stol sa prijetnjom babamerka.

Nama je bilo do jaja, radili smo peringe sa picom u donjem rublju do 2 ujutro, stranci skupili lovu za karte, dobili lovu od sponzora i svi u ekipi su igrali ko ludi dok su nam ameri bili tu.
Postali smo instant carevi jer smo dovukli picu sampionku iz jebene kalifornije, cak smo u novinama izasli.
I janezi i srbi nas zovu da se druzimo, isli smo sa islandom na zderanje, dobili smo cak i jedan favorite glas.
Ne kuzim kak se to moze usporedjivati sa angazmanom, uzeli smo ga, boli ga tuki, mora imat svoju sobu jer prdi uzasno.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: