UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:07 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 12:13 pm 

Djuro je napisao/la:
...ako nista moze vas natjerat za stol sa prijetnjom babamerka.

Čega?

Djuro je napisao/la:
Nama je bilo do jaja, radili smo peringe sa picom u donjem rublju do 2 ujutro, stranci skupili lovu za karte, dobili lovu od sponzora i svi u ekipi su igrali ko ludi dok su nam ameri bili tu.

Ajde drago mi je kaj vam je bilo špica.

Djuro je napisao/la:
Ne kuzim kak se to moze usporedjivati sa angazmanom, uzeli smo ga, boli ga tuki, mora imat svoju sobu jer prdi uzasno.

Ne razumijem kaj si ovime želio reći.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 12:34 pm 

Babamerk je babaroga + mercenari.
U stilu nisi odigrao 100 partija, pozvat cu merka umjesto tebe.
Htio sam reci da je igranje na etcu najjebenije 40k iskustvo i da na to treba igrat.

Ja sam osobno igrao i protiv najrjedjih i najskupljih armija koje nikad inace nebi vidio kao i protiv superstar igraca iz zemalja koje imaju po 2.5 mil igraca, sto nebi mogo nikad.

Sad kad smo bili me vecina dece pita da idu i igraju ko ludi i mozda zbog toga i jos neko udje u hobi.
A kad je trebalo onda nikog to nije zanimalo.
Zadnji pasus se odnosi bas na to, bolje angazirani merk neg neko domaci koji ide ko kufer.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 1:03 pm 

Nekoliko stvari koje ste zanemarili u ovom razgovoru.

1. Što je to reprezentacija ? Po tekstovima oba kapetana dalo bi se zaključit "to su ljudi koje ja odaberem". Ipak, koliko zanm Razona, nije baš tako, jer pokušava ne vodit "svoju ekipu". Po tekstovima Djure mislim da je on skloniji tom rješenju. To mi se otvoreno rečeno ne sviđa. Iz mog dosadašnjeg WHFB iskustva nećete dovući nikog (ili skoro nikog) od novih igrača u hobby direktno zato "jer ste imali dobar plasman na ETC"; možda to može dovesti kog sponzora pa da se stvarnajem boljih uvjeta netko nov i pojavi.

2. Djuro, postoji ESC. Dođeš, platiš, igraš. (Bio sam lani, došao bih i ove godine da sam mogao. Zajebavao sam se čitav turnir, bilo mi je super. Bio sam zadnji po plasmanu ali i jedni Wood elf na ESCu. Upoznao ljude s kojima se želim opet nać i cilo se vrime družio s njima.) Da, protiv istih tih "najboljih na svijetu". Samo time ne mrcvariš reprezentaciju dovođenjem Mercova radi rezultata. Razumijem situaciju, "nismo imali svoje pa smo uzeli Mercove". Ne razumijem i ne podržavam situaciju "postoje ljudi koji bi došli iz RH, ali ne igraju dobro/našli smo bolje igrače pa smo ih odjebali."

3. Ja nisam kompetitivac, igram onako kako volim, makar izbori ne bili optimalni. No ponašati se onako kako to rade naši nogometni klubovi mi se gadi u Warhammeru sa stavom prema repki.

Govorim o stavu "grad plaća Hajduku dug od 60 milijuna, taj Hajduk u prvoj momčadi ima preko 70 % igrača koji nisu bili niti godinu dana u Hajdukovoj školi, niti su iz Splita i okolice i otići će prvom prilikom". Osobno, volio bih da to nije tako jer i sport i warhammer vidim kao nešto što treba vraćat zajednici iz koje je potekao.

Makar Hajduk igrao treću ligu.

Makar bili zadnji na ETC.

'08 & '11 AAW GIMP
'09 KMK 3rd from last; AAW 9th from last, not worst WE, not Stari svijet GIMP
'12 Split SB chief org & 4th from bottom, AAW 37/55 = BEST HR ASRAI
'13 & '14 SSB co GIMP
'13 ESC GIMP = BEST ASRAI (WORLD)

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 1:07 pm 

Djuro je napisao/la:
Babamerk je babaroga + mercenari.
U stilu nisi odigrao 100 partija, pozvat cu merka umjesto tebe.

S takvim stavom nebi mogao složiti WH repku jer osim KeX-a mislim da nema igrača koji odigra više od 30 partija godišnje (universal/lorenzo ne računam) i ekipa kad bi im krenuo puhat za vratom bi te poslala u onu stvar. Rezultat svega bilo bi formiranje druge "ležernije" repke koja bi otišla umjesto ove "ozbiljne" jer ova prva ne bi imala igrača.

Djuro je napisao/la:
Htio sam reci da je igranje na etcu najjebenije 40k iskustvo i da na to treba igrat.

S obzirom da 40k koji se igra na ETC-u jesti kao i svaki drugi 40k bilo gdje na svijetu mogu shvatiti tvoj stav. S druge strane WH koji se igra na ETC-u je specifičan za ETC (iako dosta ljudi po svijetu igra unutar ETC okvira) ali nije WH koji igraš "iz kutije" da se tako izrazim, a i nije WH koji se igra kod nas većinu vremena. Tako da je igranje na ETC-u djelomično i kulturni šok, a i iz mog osobnog iskustva tlaka koju istrpim zato kaj igram za Hrvatsku.

Djuro je napisao/la:
Ja sam osobno igrao i protiv najrjedjih i najskupljih armija koje nikad inace nebi vidio kao i protiv superstar igraca iz zemalja koje imaju po 2.5 mil igraca, sto nebi mogo nikad.

Drago mi je kaj si imao tako pozitivno iskustvo. No mene to jel neka vojska skupa/rijetka ili ne ostavlja nikakav dojam, puno mi je bitnije da igrač koji s njom upravlja je normalan.

Djuro je napisao/la:
Sad kad smo bili me vecina dece pita da idu i igraju ko ludi i mozda zbog toga i jos neko udje u hobi.

Ovo mi je izrazito drago čuti.

Djuro je napisao/la:
Zadnji pasus se odnosi bas na to, bolje angazirani merk neg neko domaci koji ide ko kufer.

Tu se razilazimo u mišljenju i neka ostane na tome.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 5:58 pm 
UMS "Agram"

Djuro je napisao/la:
Djaba vama filozofiranje,.uzeli smo ga, boli ga tuki, mora imat svoju sobu jer prdi uzasno.

LOOOOL A LOOOOOL

7. 9. 2014. Dan za plan.

Vrh

PostPostano: sub, ruj 06.09.2014 • 6:14 pm 
Ex presidente del UMS "Agram"

Par riječi/misli od moje malenkosti...

Kao prvo, apropos željenog rezultata...povijest je dokazala da smo mi repka koja neće, usprkos našem optimizmu i nerealističnosti, napraviti neki zapaženiji rezultat, barem ne u dogledno vrijeme. Shodno tome, trebali bismo svi skupa modificirati očekivanja. Po meni, bijeg iz donje trećine bi za 2015. bio sasvim solidan uspjeh i poprilično ostvariv cilj.

Vezano na to - mi nikada (tj u dogledno vrijeme, cca barem slijedečih 5 godina) nećemo biti repka koja je 'pro', uvijek će tu biti krpanja na sve strane i ljudi koji mogu i žele ići, a ne oni naj naj (barem po tablici). I sa tim se trebamo svi skupa što prije pomiriti. No, također, nikako ne mogu prihvatiti stav 'ajmo se onda zajebavati'. Zajebanciji nema mjesta - ako ste već napravili taj put i trošak, onda se izvolite/izvolimo prezentirati u najboljem mogućem svjetlu. Nedopustivo je da netko bude mamuran/pijan/indisponiran - ovo je repka, o tebi i tvom rezultatu ovisi još 7 ljudi, izvoli se suzdržat. ako ne možeš, ima brate i singls turnir pa se oblokavaj il štoveć.

e sad, par stvari direktno za Razona:

Da, budi kapetan, apsolutno, imaš i iskustva i entuzijazma za takvo nešto. No, tvoje kapetovanje ne smije stati samo na tvom, nazovimo to, diskrecionom pravu da biraš igrače repke. Ti trebaš birati i liste, ne smije više biti situacija da ljudi furaju vojske koje su njima fora/slabo testirane/fale modeli. Ako je netko odabran za repku i dobio je pripadajuču vojsku, onda se mora furati što jača lista, apsolutno zanemarivši originalnost ili zabavnost iste. (također, ako netko misli da drugačija lista, kao npr ovogodišnja škotska DE lista, koja je napravila, ak se ne varam, dobru rezu - onda mu se mora omogučiti da je testira i dokaže protiv relevantnih listi i igrača - pa ako radi, super).
Kad sam već na toj temi, ti Razon apsolutno moraš adaptirati svoj pristup 'jačini' listi. Ti si sklon mišljenju npr da je svaka DE lista dobra. Dok god to je možda istina u vakuumu, to nije točno za ETC - postoje dobre liste i postoje dobre ETC liste, a razlika je velika. Nema više popuštanja i ustupaka - trba se iči 'na nož', pa da vidimo koju godinu kako to funkcionira...prebenevolentan i preoptimističan si, kako kod listi, tako i kod sparivanja. Tu je, mislim, dobar dio problema loših rezultata.

Za kraj, moje mišljenje o čistoći sastava. Šta se mene tiče, radije sastavimo i šaljemo što čistiju repku, nego da se trpaju u repku ikakvi najamnici. Ako smo loši, onda budimo barem hrvatski loši. Nikad ne bih autohtonost repke narušavao zbog nekakvog možebitno boljeg rezultata. Ovo nije liga Prvaka, da se momčadi trpaju strancima, ovo je repka Hrvatske (a ne Hrvatske i prijatelja/znanaca/plaćenika).

Vrh

PostPostano: pon, ruj 08.09.2014 • 11:51 am 

donja trecina ?
hrvatski sakaju?
potomci najelitnijih postrojbi srednjeg vijeka, strah i trepet europe?
sto komunizam napravi od nas, uzas.
pa ne prilagodjava se sredina prema najljenijem i najlosijem vec prema najboljem i najuspjesnijem, uostalom sad smo svi europa i pazite se da vam neki stranac ne pokrene pitanje diskriminacije u klubu sa tim samo hrvati stavom.

necu vas vise zamarati svojim lamentacijama jer na kraju krajeva svako se zabavlja na svoj nacin, zelim vam srecu u vasim pohodima na etc i da budete najbolji sto mozete biti ili najsimpaticniji sto mozete odglumiti.
nadam se da cemo skupa isfurati neki bus pa da se malo upoznamo i pitat cu svoje sponzore ako su zainteresirani da i vas sponzoriraju na etcu.
inace imam veza sa vise manje svim firmama u hrvatistanu jerbo radim reklame i nije mi problem doci do svakog marketinga di god, samo neznam kaj bi im reko, pa ih nikad nisam ni pitao (igra sa ravnalima i kockicama nije bas seksi nikome).
ali ako imate neku ideju po tom pitanju slobodno mi se javite.

Vrh

PostPostano: pon, ruj 08.09.2014 • 12:36 pm 

Djuro je napisao/la:
donja trecina ?
hrvatski sakaju?
potomci najelitnijih postrojbi srednjeg vijeka, strah i trepet europe?
sto komunizam napravi od nas, uzas.

Ovo je igra, ne poligon za dokazivanje muškosti. Da želim pokazati svoju mogućnost sijanja straha i trepeta za godišnji bih umjesto na ETC-a otišao s Legijom stranaca u Mali.

Djuro je napisao/la:
pa ne prilagodjava se sredina prema najljenijem i najlosijem vec prema najboljem i najuspjesnijem, uostalom sad smo svi europa i pazite se da vam neki stranac ne pokrene pitanje diskriminacije u klubu sa tim samo hrvati stavom.

Nema ovo veze s klubom. Reprezentacija nema veze s klubom osim kaj su neki reprezentativci članovi kluba. A klub ako je u mogućnosti potpomogne reprezentaciju.

Djuro je napisao/la:
nadam se da cemo skupa isfurati neki bus pa da se malo upoznamo i pitat cu svoje sponzore ako su zainteresirani da i vas sponzoriraju na etcu.
inace imam veza sa vise manje svim firmama u hrvatistanu jerbo radim reklame i nije mi problem doci do svakog marketinga di god, samo neznam kaj bi im reko, pa ih nikad nisam ni pitao (igra sa ravnalima i kockicama nije bas seksi nikome).
ali ako imate neku ideju po tom pitanju slobodno mi se javite.

Ovo kaj si napisao je izvrsno i rado ćemo prihvatiti suradnju.

S time da bih želio napomenuti da AGRAM, u ovom slučaju ja i drugi koji će sudjelovati u tome, će tražiti način da pomognu svim reprezentacijama ne samo WHFB-u. Prošle godine kad je AGRAM dobio sredstva preko programa koji je napisao potpora je dana svima koji su išli nevezano jesu li članovi kluba ili koju su igru igrali i tako mislimo napraviti i ove godine.

Čisto da ne bude zabune djelatnosti Reprezentacije i AGRAMA su odvojene iako se po ovom pitanju približavaju s obzirom na preklapanje u ljudstvu.

Zato bumo organizirali reprezentativni sastanak da dogovorimo sve oblike moguće suradnje između WHFB, 40K i koje god već reprezentacije.

Vrh

PostPostano: pon, ruj 08.09.2014 • 3:30 pm 

đuro ti si idiot :lol:

dobre namjere ali nemogućnost normalnog izražavanja - brutalna kombinacija :lol:

plus zgledaš ko cigan :lol:

pardon moderator ako sam pretjero :oops:

Vrh

PostPostano: pon, ruj 08.09.2014 • 5:11 pm 
Ex presidente del UMS "Agram"

mkrulik@inet.hr je napisao/la:
pardon moderator ako sam pretjero

:lol: :lol:

Vrh

PostPostano: pon, ruj 08.09.2014 • 7:49 pm 

sam da se zna djuro je moj kapetan i ja ga pratim kud god da pođe

:lol: :lol: :lol: :lol:

što to onda govori o meni :hm:

a sad nešto ozbiljnije:

bilo bi lijepo kad bi imali neke sponzore pa makar bili zadnji svi skupa

smatram da bi se time možda stvorio i veći pul igrača koji bi mogli/htjeli ić( i time pridonjeli kvaliteti timova)

što se tiče našeg ovogodišnjeg odlaska bio je organiziran od strane djure(uglavnom) i na kraju uz sve nedaće je i super ispalo

kad bi se skup organizirali to bi sigurno bilo bolje i jednostavnije za sve

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: