UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:15 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon, ožu 13.03.2017 • 12:10 pm 
UMS "Agram"

Evo par informacija o turniru.
Turnir ce se odrzati u Salamanci, od 04. do 06. 08.2017. ESC je dva dana prije turnira. Igra se po aktualnom 9th Age sustavu.

Ocekivani troskovi: smjestaj ¨100eur, ETC + ESC ¨100eur, prijevoz (avio + vlak/autobus) ¨200eur, smjestaj za tjedan dana (najam kuce) ¨100eur.

Preliminarno mogu reci da su zainteresirani:
Najman
Bolkovac
Marovic
Zuanic

Moram priznati da ne bih uopce ni pokusavao sa organizacijom ETCa ove godine, no sve je pocelo sa pozivom od susjeda (Srba) da par nas igraju za njihovu repku kao placenici. Posto su dobre sanse da cu ici barem kao njihov placenik na turnir, stavljam ovaj upit ovdje barem da se pokrene diskusija.

Vrh

PostPostano: uto, ožu 14.03.2017 • 10:09 am 

Citat:
Moram priznati da ne bih uopce ni pokusavao sa organizacijom ETCa ove godine, no sve je pocelo sa pozivom od susjeda (Srba) da par nas igraju za njihovu repku kao placenici. Posto su dobre sanse da cu ici barem kao njihov placenik na turnir

Pa probaj onda da ti Srbija isfinancira bar dio puta...Vrdoljak navodno traži četnike za statiste na snimanju Generala...navodno je manjak interesa statista na jednoj strani i višak interesa na strani totalne nevinosti i pobjede. Ponuda i potražnja veli da je plaća onda dupla.

Ne budi lud, iskoristi sve što Republika Srbija nudi, a i dobro će ti doći za vježbu kad dođeš tamo i navučeš kurton orla.

Nadam se da sam pomogao.

Sretno u Slamci :drinks:

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: uto, ožu 21.03.2017 • 9:38 pm 

Ja sam 99% u Salamanci kao sudac i zbog 9th Age poslova.

Vrh

PostPostano: sri, ožu 22.03.2017 • 9:33 am 
UMS "Agram"

Za sada smo se Franjo i ja odlucili ici sa srbima kao placenici.

Marko, kako putujes; jesi li vec sve rezervirao/ kupio? :)

Vrh

PostPostano: sri, ožu 22.03.2017 • 9:02 pm 

Ici cu avionom i onda ću se dogovorit da me organizatori pokupe u Madridu. Smještaj za suce organiziraju organizatori u hotelu gdje se ETC ordžava.

Vrh

PostPostano: pon, ožu 27.03.2017 • 2:48 pm 

Malo sam gledao prijevoz do Madrida i najjeftinija povratna opcija kaj se nađe a da uključuje prtljaku osim 1 torbe za kabinu je 250€ iz Zagreba, može se naći za i za malo niže ali to je onda iz Budimpešte ili Beča.

Vlak Madrid - Salmanca - Madrid je cca 50€

Vrh

PostPostano: pon, ožu 27.03.2017 • 3:14 pm 
UMS "Agram"

Da, danas cemo vjerojatno kupiti karte za avion Franjo i ja; otprilike 250 eura po osobi. Mozda malo skuplje; ovisi kada zelimo povratnu kartu (ne bi htjeli npr u 7am; jer onda moramo na neku foru doci iz Salamance do Madrida tokom noci).
Lufthansa ima foru da moras platiti jos 15 eura kofer (do 23kg) za avion, u jednom smjeru. No kao sto si rekao, moze se naci neki drugi let; gdje nije samo Lufthansa prijevoznik.
Vlak Madrid- Salamanca, povratno, je 20-tak eura? Barem tako kaze ova stranica (s time da se jos mjesec-dva ne mogu kupiti karte, nemaju toliko unaprijed):
https://www.trainline.eu/trains/salamanca/madrid-chamartin

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 2:25 pm 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Mozda se i ja nacrtam tamo povodom X-Winga, ali jos nista nije niti blizu sigurno.

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 2:46 pm 
UMS "Agram"

st1v xtr1m je napisao/la:
Mozda se i ja nacrtam tamo povodom X-Winga, ali jos nista nije niti blizu sigurno.

To bi bilo sjajno! :drinks:

Nas plan puta je: 29.07. smo u Madridu. 01.08. idemo u Salamancu. Vracamo se u Zg u ponedjeljak, oko podne krecemo iz Madrida.

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 8:12 pm 

Ja bih isto trebao doći u Salamancu 1. a vraćam se u ponedjeljak.

Nazad avionom, a tamo još nisam ziher Avion ili Vlak (malo da gledam krajolik :g: )

Vrh

PostPostano: pon, svi 29.05.2017 • 10:42 am 
UMS "Agram"

Malo o meti na ETCu, postam liste tima sa Španjolskog ETC turnira, vjerujem da njihova scena dobro odrazava trenutnu metu.
Ovaj pobjednicki tim je po bodovima dosta ispred ostalih timova.
Citat:

VC
290 - Necromancer - characters - General,evocation,The dead arise,dispel Scroll
350 - Necromancer in cadaver wagon - characters - evocation,endless horde
180 - Necromancer - characters - evocation,sceptre of power
160 - Necromancer - characters - evocation
2x390 - 39 Skeletons - core - spears,C ,M
136 - 21 Zombies - core - M
460 - Altar of Undeath - special - dark tome
400 - Altar of Undeath- special
2x 80 - 2 Great bats- special
2x 440 - Dark coach- special
704 - 4 Winged reapers - Swift Death - paired weapons

HE
1150 - Lord of the seas High Prince-characters-the ancient allies, general, Ancient dragon, Giant Sword, Lucky Shield,
Lucky Charm, Divine Icon
596 - Lord of the seas Commander-characters, BsB, Master of Canreig Tower, 4 learned spells, great weapon, heavy
armour, Book of Arcane Power, 1 learned spell druidism, 3 learned spells alchemy
545 - 30 Citizen Spears-core, FCG, veteran standard, flaming standard
2x200 - 10 Citizen Archers-core-elder service, M
190 - 5 Elein Reavers-core-elder service, bow
230 - Lion Chariot-special
2x 240 - Sky Sloop-special-peacekeepers, sky reaper
2x 140 - 5 Queen’s Guard-elder service
629 - 21 Flame Wardens-special, FCG, gleaming icon

OnG
750 - Orc Warlord on wyvern -Characters, General, Iron Orc, Talisman of Supreme Shielding, Obsidian Sword, Divine
Icon, Hardened shield, Waaargh!
525 - Orc Warlord on war boar-Characters, Feral Orc, Shield, Axe of Aporcalypse, Potion of swiftness, glitering cuirass
310 - Goblin Witch Doctor-Characters, Common goblin, 4 Learned Spells, Pyromancy, Apprentice, sceptre of power
204 - Cave Goblin Chief-Characters, shield, bow, bsb, crown of the cavern king
442 - 33 Orcs-Core, M, c, bow, spear
368 – 31 cave goblins-Core, Bows, M, 2x mad gits
360 – 30 cave goblins-Core, Bows, M, 2x mad gits
2x 200 – Green hide catapult -Death from above- git launcher, orc overseer
180 – Green hide catapult -Death from above- splatterer
2x480 - Gargantula-Big ‘N Nasty

DH
820 – Lord of Stone King – characters – General, War Throne, shield, Rune of Destruction, 2x Rune of Might, Rune of
Steel, Rune of Shielding
311 – Lord of Stone Thane – characters – BSB, shield, Aether icon, 2x Rune of iron, Aether Loadthestone
480 – 24 Clan Warriors – core – M, shield, spear, vanguard
646 – 24 Greybeards – core – FCG, shield, veteran standard, Runic Standard of Swiftness
2x230 – 10 Miners – special – Pistols
598 – 23 Seekers – special – Vanguard
2x592 – 22 Seekers – special – Vanguard, M

KoE
280 - Duque-Characters, General, Virtue of Humilty, Crown of Autocracy
210 - Duque-Characters, Virtue of Humilty
220 - Damsel-Characters, 2 learned Spells,Sceptre of Power, Divination
260 - Damsel-Characters, 2 learned Spells,Shielding Scroll, Wafers of penitence, Divination
3x 380 - 50 Peasant Levy- Core, Spear, M
2x 400 - 30 Peasant Bowmen-Core, M
2x 200 - 10 Brigands-Special
2x 260 - Sacred Reliquary-Special
110 - 5 Yeoman Outriders-Special
2x 280 - Siege War Machine: Trebuchet-Special

EoS
216 - Marshal -Characters - general, shield, dragon mantle
166 - Prelate - Characters - shield
480 - Wizard - Characters - 4 learned spells, alchemy, Dispel scroll, wizard master
166 - Marshal - Characters - bsb, shield
615 - 50 Heavy infantery - Core - spear, fcg, veteran standard, flaming standart
2x 160 - 20 Heavy infantery - Core - support unit
190 - Electoral cavalry - core - shield
607 - 34 Imperial guard - special - fcg, gleaming icon
2x 310 - 3 Knights of the sun griffon - special - lance and shield
280 - Arcane engine - Sunna ́s Fury - arcane shield
2x 200 - Mortar - Imperial Armoury
440 - Steam tank - Imperial Armoury -Sunna ́s Fury

ID
526 - Overlord -CHARACTERS- General, Onyx Hammer, dragon mantle, Sprout of rebirth, shield
280 - Vizier -CHARACTERS- BSB, ring of dessication, hardened shield
510 - Prophet -CHARACTERS- Wizard master, 4 spells, Alchemy/pyromancy, essence of a free mind
134 - Hobgoblin Chieftain mount wolf -CHARACTERS- Throwing weapons
525 - 25 Infernal Warriors -CORE/HAIL OF THE GODS- shield, Blunderbuss, FCG, veteran standard, banner of speed
2x 170 - 20 Hobgoblins -CORE- bow, M
140 – 20 Slave Orcs -CORE- M
120 – 20 Slave Orcs -CORE
705 - 24 Inmortals -SPECIAL- infernal weapon, shield, FCG, flaming standard
190 – 5 Taurukh – SPECIAL- Shield, M
550 - 5 Kadim Incarnates -BOUND AND BINDERS
480 – Infernal engine –BOUND AND BINDERS/BARRAGE- Shrapnel guns

OK
425 - Mammoth hunter on Tusker - characters - General - iron fist, bluffers helm, dragonfire gem, wildheart
445 - Mammoth hunter on Tusker - characters - BsB, ironfist, aether icon, dragonscale helm, talisman of shielding
400 - Mammoth hunter on Tusker - characters - ironfist, glitering curaiss, crown of scorn, lucky charm
3x 160 - 3 Tribesmen - Core
426 - 7 tribesmen - Core - M, S, veteran standard, gleaming icon
2x 320 - tusker cavalry - special - LA & iron fist
2x 160 - 2 yetis - special
2x 200 - kin-eater - special
2 x480 - Rock aurochs - chained beasts - hunting spear

Vrh

PostPostano: pon, svi 29.05.2017 • 8:43 pm 

Osim ovih Vampira meni se sve liste čine kao jake turnirske univerzalke. Oni HIghborn Elves i O&G pogotovo.

Vampiri su mi onak... Kategorija WTF? :eh: Čini mi se da ih ijedna iole combat orjentirana vojska rastepe tako da sve bude gotovo do 4. runde...

Dwarfovi su bastarda sami po sebi, to nema loše vojske. Mislim da je jako teško namjerno složit lošu vojsku obzirom na posebna pravila i posebna pravila povrh posebnih pravila. Kingdom of Equitanne je isto dosta zeznuta, ali isto neka brza combat orjentirana vojska bi mogla imati field day... Prošle godine sam igrao protiv takve varijante na Uprisingu i Dopuđe. Empire je isto zeznut, može uzeti puno, ali teško daje bodove... Doduše bez topova je dosta lakše....
Infernal Dwarves - enigma. Ogrei - e to je već blagi horor. Ovakva vojska mi se čini kao apaurin za mnoge liste tu.

Vrh

PostPostano: pon, svi 29.05.2017 • 9:02 pm 

Nešto kod Ogreovske liste ne štima , pošto u sumi ima 4176 bodova , a ne 4500.

Vrh

PostPostano: pon, svi 29.05.2017 • 9:35 pm 

bk5b je napisao/la:
Nešto kod Ogreovske liste ne štima , pošto u sumi ima 4176 bodova , a ne 4500.

4496 bodova imaju. U redu su.

Vrh

PostPostano: pon, svi 29.05.2017 • 11:30 pm 

Sada sam tek skužio da ovo treba biti
Citat:
2x 320 - tusker cavalry - special - LA & iron fist

2x2 tuskera a ne kako je napisano, u tom slučaju je ok

Vrh

PostPostano: uto, svi 30.05.2017 • 9:04 am 
UMS "Agram"

Mene je dosta iznenadilo koliko se igra promijenila.
Ok, meta favorizira MSU vec neko vrijeme i to mi je super posto igram MSU hibride od kraja sedme edicije. No min-maxanje, koje je uvijek prisutno na ETCu je dovelo do (meni) sokantnih listi.

Vampir sa 4 kocije i gotovo bez ikakvog combata? Dwarfovi bez shootinga (ok, ima 2x10 pistolja na ambusherima, ali to se ne moze brojati)? Bretonac bez iti jednog modela viteza?
Orci i HE su ok, normalne vojske. Ogre ima super listu, ona jedino djeluje scary. Empire i Infernal Dwarfovi su totalno meh.

Stvarno me zanima kako vecina ovih vojski funkcionira, posto mi djeluju kao potpuni crap i laki bodovi za sve 'normalne' army liste.
9th age je omeksao sve vojske i ucinio raznolikost igrivom; razne kombinacije cu pocele biti barem igrive. Onda su ljudi krenuli sa min-maxanjem kako bi dobili edge u takvoj meti. No onda se nesto cudno desilo... Ljudi su zaboravili igrati. Oglupili su? Ili je mene pregazilo vrijeme? Hmmm ne znam, veca je vjerojatnost da je problem u meni a ne u vecini 9th age zajednice.
No kada sam vidio analizu magije za 9th age ETC pripremni turnir (u Njemackoj, gdje su igrale sve top nacije), i tamo je 0 igraca uzelo Kosmologiju (za vecinu vojski taj lore je average, no u rukama HE magova on je daleko najjaci lore u igri). Bilo je 0 modela Varghulfa a skoro svaki tim je imao VC vojsku (Varghulf je najjaci model u VC vojsci gledajuci bang for buck, no ocito se VC igraci ne zele boriti u CCu vec samo dizati nove modele zombija). MSU vojske sa 4-5 unita min unit size elitne pjesadije (npr 10 chosena ili 15 necro garde) su gazile sve pred sobom. Orci su bila najjaca vojske jer su sve imale 2x veliki pauk, ¨100 modela goblina sa bowovima i fanaticima te nesto magije. I nitko im nije mogao prici (ocito je tesko prici gunline vojsci ako igrac uopce nema combat elemente vec brije na nekakve scoring objective i ne imanje ikakve magije u svojo listi).

Mislim da ipak nije stvar u meni. Ljudi ocito ne kuze osnove. Makar, vjerojatno nisu to ni kuzili prije. Kada su svi kopirali dobre liste, makar bili losi igraci, barem su imali dobru sansu za pobjedu. No kada kopiraju lose liste, sve pada u vodu.
I dalje mi je enigma sto na ETCu, dobri igraci?, isfuravaju tu novu filozofiju...

Vrh

PostPostano: uto, svi 30.05.2017 • 10:29 am 

Taj ETC je zapravo ukenjao kompletan mindset igraca. Umjesto "pobjediti" misao vodilja je postala "ne izgubiti". A sve zamaskirano u neke minimalisticke pokrete i quasi taktiziranje.

Nema niti jednog Skavena, a ocito su vojska sa broken unitima. Nema niti jednog Beastmena, a ocito su vojska sa ponajboljim movementom i najagresivnija. U igri gdje je movement kljucna faza za dobro postavljanje igre. Vremena se mijenjaju...

Vrh

PostPostano: uto, svi 30.05.2017 • 10:49 am 
UMS "Agram"

Slazem se u potpunosti.

ETC, kao ideja, je genijalna stvar. No igraci su sa svojim 'ciljevima' ukenjali stvar pa je onda izvedba takva da su vojske cudne i igra ljudi (koji prevale tisuce kilometara i potrose tisuce necega kako bi tamo dosli) cudna (zbunkeriram se u kut, odigram partiju u 30min).
Isto kao i 9th age; pravila su najbolja ikada, balans je najbolji ikada. I opet su igraci to ukenjali, sa svojim min-maxanjem i pretjerivanjem. Gledajuci taj kompetitivni level, top nacije i top turnire.

No za nas ostale koji se ne vode njihovim ciljevima igra je super; uvijek bila i uvijek ce ostati. :)
Vjerujem da ce ETC biti super jer, ako se izuzme gornja polovica 'cudnih ljudi' ostaje donja, protiv koji se moze normalno igrati.

Vrh

PostPostano: uto, svi 30.05.2017 • 2:34 pm 

ETC je kukavicje jaje. Tamo dolaze sa ovakvim polu proizvodima koji izgledaju kao nesto sta solidna allround turnirska llista rasturi samo zato da se podaci sa ETC-a ne bi koristili za nerfanje vojski. A onda kada ETC zavrsi, kada info pokaze da su vojske ok, nista pretjerano, onda doma silovati sa Pendulumom. :lol:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: