UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:28 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 7:20 am 

Javljam kako će se ETC za sve gaminng sustave 2018. godine održavati u Zagrebu jer je tako glasovanjem odlučila međunarodna zajednica.

Više informacija: https://goo.gl/ZV1Mbr
Winning bid (PDF) https://goo.gl/1J7pLx

Split Summer Brawl 2012 BPA
-
TMI 2012 BPA
-
AAW2012 BPA
-

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 8:32 am 

Čestitke. Svaka čast.

Bilo bi lijepo da se i na najvećem i jedinom forumu u zemlji objavila činjenica da se uopće hoćemo kandidiramo, ali znajući nas i komentare i "inpute" koje bi dobili, možda je i bolje da niste.

Mogao bi i doletit do Miškeca ovu subotu i malo se hvaliti, ak uhvatiš vremena, pa da čujemo više o planovima. Mene sigurno zanima kak ste uspjeli, pošto nisam na faceu (gdje vjerovatno djelite takve informacije) i u principu nisam znao više o ovom osim da ste zainteresirani za organizaciju.

Još jednom svaka čast. Velika stvar za hr zajednicu. :drinks:

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 8:43 am 

Wow. To je velika novost. Bravo!

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 8:46 am 
UMS "Agram"

Cestitam

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 1:45 pm 
El presidente del UMS "Agram"

Decki, cestitke!

5th overall - Iron Painter 2015
Random Schmuck - Iron Painter 2015
2nd place Open category Infamy Miniatures 2013 @ Wamp
2nd place Wyrd 2013 @ Wamp
5th overall Iron Painter VIII
Gift of Gab - Iron Painter VIII
3rd place Rotten Harvest 2011

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

Agram Arena Summer 2007 & 2009 & 2011
LOTR Champion

Vrh

PostPostano: sri, tra 12.04.2017 • 11:57 pm 

Malo sam razočaran...blago rečeno, pa ću se truditi birati riječi. Bio sam jako sretan jutros, jer ću opet vidit ETC povorku nakon milju godina. Otišao sam i na org i gledao one linkovima koje ste ponudili.

Kako je dan prolazio bio sam sve manje sretan i par puta sam si grizao jezik da ne kažem nešto. Sad sam u fazi ljutnje i razočaranja, s nekim ljudima, te mi se ETC počinje gadit sve više s obzirom na to kaj delate od njega...slično kao i deveta edicija...odnosno gadi mi se politika koju ste unijeli u našu igru sa vlastitim promocijama.

BTW, posebno mi se sviđaju sigovi na orgu...“Chairmen“, „Background vice president in charge of being important“...samopromocija vam je dosegla Hrvatsku politiku.

But I digress.

Razočaran sam jako sa Vladom. Ovo su neki od komentara sa orga Djuri koji mi smetaju...
Citat:
Congrats.I cant wait to see how will orga fit us into 2400 square meters. Good luck..

Citat:
With AC. And how much it will cost ?
Isnt it a bit cheating to change bid right after you win ?

Citat:
:D :D =D> =D>
Expected from a grown up person.I am just pointing the obvious that everybody should have seen. Your venue is too small but maybe if you squeeze thing a bit, everybody might just fit in. I am sure that you have tried to draw a floor plan and that you manage to put in all games and sponsors and a bar or two. Maybe you would like to share that with us too so that we all have a piece of mind.

Ovako nešto napisati NAKON ŠTO JE GLASANJE ZAVRŠILO, od strane prijatelja, tako barem ja smatram Srpsku gaming populaciju, nakon svih potpora koje je naša dala njemu i Srbiji tijekom dva organizirana ETC-a, dolazaka na turnire u NS, trenutno sudjelovanje naša dva najbolja igrača za njihovu repku...u krajnjoj liniji svih prijateljstava koje imamo sa NS-ovcima...tako ići isticati probleme „prijatelja“...nemam riječi.

Da je to isto rekao prije glasanja i u kampanji, ja mu ne bih rekao ni riječ, dapače, smatrao bi da je u pravu. Ali kad je sve gotovo u korist prijatelja...onda čkomiš, pa ak ne uspije, sam pao sam se razbio...možeš se čak i naslađivati ili naknadno sam preuzeti stvar u svoje ruke. ALI DO TAD ČKOMIŠ. Ne moraš niti čestitati ili biti zadovoljan odlukom...i možeš biti skroz u pravu...ALI OPET DRŽIŠ JEZIK ZA ZUBIMA. Ovako nešto nisam očekivao ali s obzirom da se lik zakačio sa kumom zbog para od ETC-a, nisam trebao očekivati preveć. U NS na turnir ja više ne idem. Idem kod Jovića, Dopuđe i ostalih sportski, ali dok on organizira Dane Fantazije ja tamo više namam šta tražiti i zajedno se smijati s njim.

Drugo, razočaran sam sa Djurom i ovim komentarom Vladi...
Citat:
as for severian,
good good, let your tears flow, i will use them for thinning the paints on my custodes, mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Razočaran sam zato kaj nisi metnuo smajlić iza komentara. Svijet gleda i mogao si liku reći sve kaj ga ide, a da to ipak bude malo više diplomatski, pošto si glavni organizator, a first impressions count i ti više nemaš luksuz delat kaj te volja...bar ako želiš da ti ovaj projekt uspije što bolje. Smajlić simbolizira frandly spuštanje između dve prijateljske zajednice u očima Engleza, Njemaca i drugih, a u isto vrijeme naši ljudi (on) znaju kaj ih ide.

Treće, Lukinjo...aka Executive Board Chairmen (bome si se lijepo uglavinjao...isplatilo se biti „yes man“ svim onim promjenama u devetoj ediciji) i ovaj tvoj prekrasni komentar Djuri...
Citat:
Is that really necessary :|

S tobom sam najviše razočaran. Nisi ti niš neutralan, s ovim smajlićem na kraju, jer nisi quotao Vladu nego samo Djuru. Nemoj biti poturica, ne Srpska nego devetoedicijska. Nemaš ti kaj našeg čovjeka ispravljati javno, a Vladi ni riječi reći, samo kako bi pokazao kako si liberalan i fer, da te švabe i Englezi mogu opet izabrati za sudca i da opet možeš ići u Slamku turistički. Osobno nemam niš protiv da ispraviš Djuru, jer se dao navuć, ali onda quotaj i „Čermena“, tako da se ta ispravka i njega tiče.

Sad je ispalo da je Hrvat rekao Hrvatu da se smiri i da je u krivu, a Čermen je kakti nedužan u cijeloj priči jer je on...Čermen i poznata faca na sceni. A stvarno stanje je da je provokator i zabavljač od čovjeka, kad nam to javno ide delati.

S tvojim komentarom Djurin komentar izgleda još gore i nikako ga ne možeš protumačiti drugačije nego kao provokaciju prema Vladi. Kefaš našeg čovjeka, a njihovog ne spominješ. Koliko Srba si vidio na toj stranici da je upozorilo Vladu da prestane provocirati SAD KAD JE GOTOVO. Niti jednog. Pa daj onda nemoj niti ti javno našem liku prebacivati, nego ga upozori na pm, u protivnom to radiš samo kako bi sebe promovirao. Milijan Vuso zna svoju bazu...tvoja smo mi, bez obzira koliko smo mali i nebitni. To sigurno nisu švabe i digići koji će sad vidit kak si ti jako fer, neutralan i kak si rođen za sudca, pošto ispravljaš svog lika sa nekim floskulama. Bolje ne govoriti ništa i ak ga Vlado uspije oprat nek ga opere, sam si je kriv.

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 12:33 am 

Malo si zabrijao Lovro.

Prvo ETC i 9th Age nemaju veze jedno s drugim. To kaj ETC koristi 9th Age kao igru je promocijsku bonus i to je to.

Drugo managment 9th Age projekta nema veze s pravilima i management ne odlučuje o pravilima nego upravlja projektom koji se sastoji u ovom trenu od više od 300 ljudi na raznim aktivnostima (crtanje, pisanje, prevođenje, grafički dizajn, dizajn pravila...). Tako da bilo kakva spika oko "yes-mena" ti pada u vodu. Kaj misliš da se slažem sa svim promjenama?

Treće Vlado nije "Čermen".

Četvrto nema mene tko izabirati za suca. Sudac postaješ tako kaj se sam prijaviš jer eto imaš dovoljno entuzijazma delat ono kaj drugi ne žele. Ako ti se da i ti se javi, ljudi uvijek treba.

Po mom mišljenju Vladin komentar je na mjestu jer 2400m2 je i meni kad sam čitao prijavo bilo :eh:
Iskreno čisto sam sumnjao da će Zagreb dobiti upravo zbog veličine prostora. Cijena bida i troškova ovisi o veličini prostora. Sad odjednom kad je bid dobiven, dobiti više prostora nije problem a da se cijena ne mijenja. Ako je tako zašto je bilo problem u startu tražiti prostor koji bi bio minimalno dostatan za održavanje natjecanja, a ne 2400m2?

Zadnjih godina bilo je dovoljno problema sa ETC-ovima s organizacijske strane i ako čitaš topic možeš vidjeti da je Luxemburg glasao misleći da je to 2400 po katu, a ne sveukupno. Pitanje je koliko je timova možda napravilo isto.

Ja dečkima želim sreću s organizacijom ali takva pitanja vise u zraku. Jer zadnje kaj nam treba jest Gorzow 2012 ili Prag 2015 u Zagreb. Iz viđenog oko organizacije turkasa na Infogamer nadam se da se to neće dogoditi.

edit: evo link čisto ako nisi svjestan kaj 9th Age projekt sve uključuje http://www.the-ninth-age.com/gallery/us ... -large.jpg

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 1:07 am 

Citat:
Prvo ETC i 9th Age nemaju veze jedno s drugim. To kaj ETC koristi 9th Age kao igru je promocijsku bonus i to je to.

Znači vodilo se računa i o plosable deniability...

Citat:
Drugo managment 9th Age projekta nema veze s pravilima i management ne odlučuje o pravilima nego upravlja projektom koji se sastoji u ovom trenu od više od 300 ljudi na raznim aktivnostima (crtanje, pisanje, prevođenje, grafički dizajn, dizajn pravila...). Tako da bilo kakva spika oko "yes-mena" ti pada u vodu. Kaj misliš da se slažem sa svim promjenama?

Ovo sam napisao zato kaj sam bio ljut na tebe i morao sam se ispuhati...nisam to mislio i ispričavam se. Jel oprostiš?

Citat:
Treće Vlado nije "Čermen".

Vlado je Čermen dok mu u sigu piše "Čermen". Da sam ja to rekao Djuri, rekao bi nam obojici da se smirimo...ime je ime.

Citat:
Četvrto nema mene tko izabirati za suca. Sudac postaješ tako kaj se sam prijaviš jer eto imaš dovoljno entuzijazma delat ono kaj drugi ne žele. Ako ti se da i ti se javi, ljudi uvijek treba.

Citat:
After our experiences last year, Team England would like to nominate Marko to chair any referee pack. He was consistently honest, fair, reasoned and correct and we fully support a referee guidelines pack he has a hand in.

Citat:
Team Austria supports this notion - we fully trust him to perform as excellent as last year.

Nemoj me krivo shvatiti, ja te tamo želim koliko i ti sam, ali ime je ime...promocija je promocija...tko to ne prizna pola mu se ne prašta jer će nastradati u lakovjernosti.

Citat:
Po mom mišljenju Vladin komentar je na mjestu jer 2400m2 je i meni kad sam čitao prijavo bilo :eh:
Iskreno čisto sam sumnjao da će Zagreb dobiti upravo zbog veličine prostora. Cijena bida i troškova ovisi o veličini prostora. Sad odjednom kad je bid dobiven, dobiti više prostora nije problem a da se cijena ne mijenja. Ako je tako zašto je bilo problem u startu tražiti prostor koji bi bio minimalno dostatan za održavanje natjecanja, a ne 2400m2?

Zadnjih godina bilo je dovoljno problema sa ETC-ovima s organizacijske strane i ako čitaš topic možeš vidjeti da je Luxemburg glasao misleći da je to 2400 po katu, a ne sveukupno. Pitanje je koliko je timova možda napravilo isto.

Ja dečkima želim sreću s organizacijom ali takva pitanja vise u zraku. Jer zadnje kaj nam treba jest Gorzow 2012 ili Prag 2015 u Zagreb. Iz viđenog oko organizacije turkasa na Infogamer nadam se da se to neće dogoditi.

Vladin komentar nije na mjestu jer je za njega prošlo vrijeme...da je to rekao prije glasanja, u kampanji, onda bi se i ja složio s njim...jer stvarno izgleda tako. U ovom trenutku za njega nema mjesta jer je voz prošao. Definitivno nema mjesta za nekoliko komentara u tom tonu...ne od strane prijatelja...u prijatelju je problem...mi nismo njima bilo tko i oni nisu nama bilo tko. Da Poljaci ili Englezi inzistiraju bilo bi mi svedno.

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 1:27 am 

Citat:
Znači vodilo se računa i o plosable deniability...

Kaj da ti velim. Vidi se da ne pratiš kaj se zbiva. ETC trenutno nema niti jednog Chairman-a koji je igra 9th Age a kamoli da ima ikakve veze s nama.

9th Age ima svoj Masters koji će nastaviti rasti, ako ekipa s ETC-a hoće igrati T9A super, samo bolje za nas.

Citat:
Ovo sam napisao zato kaj sam bio ljut na tebe i morao sam se ispuhati...nisam to mislio i ispričavam se. Jel oprostiš?

Oprostim, ali digo si mi tlak jer na upravljanje projektom mi ode i do 4 sata dnevno da bi se ljudi mogli igrati po svijetu i da možemo dobit fiksnu knjigu koja se neće mijenjati nekoliko godina i starter pakete, i dodatne igre (Skirmish, Warbands, Grand, Naval, RPG, Boardgameovi) i prijevodi na 7 različitih jezika, i još milijun toga. Evo baš u nedjelju izlazi druga igra iz 9th Age projekta.

Citat:
Vlado je Čermen dok mu u sigu piše "Čermen". Da sam ja to rekao Djuri, rekao bi nam obojici da se smirimo...ime je ime.

To je greška WHF-a kaj to još nisu maknuli. Prošlo je koliko 7-9 mjeseci od promjene. Ne kužim ovaj boldani dio.

edit: Eto ja nisam u Agramu već mjesecima a vidim da mi ovo još uvijek stoji

Citat:
Nemoj me krivo shvatiti, ja te tamo želim koliko i ti sam, ali ime je ime...promocija je promocija...tko to ne prizna pola mu se ne prašta jer će nastradati u lakovjernosti.

Opet mješaš stvari. Izrada Refere Packa nema veze sa suđenje na ETC-u. Niti sam se ja javio da ću to napraviti. I englez i austrijanac* su malo zabrijali jer valjda isto nisu dovoljno pozorno čitali. Sve kaj sam ja tražio je bilo da ETC Chairmanu pokrenu glasanje kod kapeta žele li ili ne žele standardizirana pravila o suđenju.

*a bogme i Australac, a i Srbin u drugom topicu

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 8:22 am 
UMS "Agram"

Lovrova reakcija je na mjestu. Vidi se da nije informiran o svemu no ni ne mora biti; nema opravdavanja za ovakvu komunikaciju na ETC forumu.

Nadam se da ce Marinko, Rasho i/ ili netko treci iz organizacije preuzeti PR od Đure i biti kontakt osoba i javno lice organizatora na forumu. Trenutno stanje nije ok i ako se nastavi u ovom tonu stvari ce eskalirati.

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 8:37 am 

Prije svega hvala vam svima na podršci.
ETC 2018 u Zagrebu je nacionalni projekt i pozivam sve ljude dobre volje da se uključe kako znaju i mogu.
Mi tamo želimo promocirati zajedništvo, sve igre i gaming community što je esencija ETC-a.
Malifaux side event, Može! Izložba figura i terena, može! Best painted natjecanje, može! T9A konferencija? DA!

Trenutne napore od strane gubitnika izbora su dio kampanje kojem se planira zvati no vote prema dobivenim izborima.

To je sve što ću reći po tom pitanju jer ne želim ni pokušavati nekog diskreditirati na način na koji se to radi nama.

Vrlo skoro sve informacije o dinamici organizacije će biti poznate te će se organizacija početi javno komunicirati u formi bloga i drugih multimedijalnih sadržaja nakon što završi ovogodišnji ETC u Salamanci. Nije produktivno niti kolegijalno oduzimati spotlight kolegama iz Španjolske.

Bitna je razlika u tome da ETC u Zagrebu organizira ekipa profesionalaca koji takve evente u različitim ulogama rade praktički stalno. Cijena ETC-a neće rasti, dok će konačna cijena putovanja po igraču prema projekcijama biti manja zbog sponzora koji će možda osigurati subvencionirani smještaj i druge oblike dodane vrijednosti.

Što se tiče prostora, ima ga i bit će ga koliko bude potrebno.

Marinko Brkić-Tot

Split Summer Brawl 2012 BPA
-
TMI 2012 BPA
-
AAW2012 BPA
-

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 8:47 am 

Marko je napisao/la:

edit: Eto ja nisam u Agramu već mjesecima a vidim da mi ovo još uvijek stoji

Jer mi se ne da micat svakom ponaosob. A suceljeje zaqrac i ne da rankove po grupi namjestat nego po useru... Previse klikanja.. Lijen sam :g:

Ostajes Vaso...

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 9:03 am 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Kad se vec raspravlja, da i ja dodam svojih par cenata :g:

Nadam se da su svi svjesni sto ETC organizacija je - tu je ogromna lova u pitanju, pogotovo za hrvatske/srpske pojmove, a Vlada je pokazao vec nekoliko puta kolika je sansa za profit na tako necemu. Zato je i Vlada malo butthurt, jer je izgubio podosta novaca na tome sto nece organizirati taj ETC.

Ali isto tako, budimo realni, to sto je Vlada rekao je na mjestu. Duplo premali prostor (koji je bio, najblaze receno, dvosmisleno objasnjen prije glasanja), i Djurin stav i "ne morate se vi nista brinuti, ja cu to sve srediti, tja imam 20 godina iskustva vec". Mda, organizirao je sta, dva turnira, na velesajmu u vrijeme konvencije, sa Agram terenima i stolovima? Rasi i Marinku svaka cast ali isto nisu poznati kao organizatori velikih i uspjesnih gaming evenata. Priznam, ne znam sto sve ljudi rade i cime se bave, mozda su vrsni organizatori i mogu bez jebemti organizirati event za pola tisuce ljudi na 5-6 dana. Nadam se da ce lova koja visi ovdje bit dovoljan poticaj da se to odradi kako spada.

Ono sto mene smeta u toj njihovoj prijavi (a ovo im i nije prva prijava, bila je i prosle godine) je pozivanje na turnire u Hrvatskoj s ogromnom tradicijom, s kojima bas i nemaju nikakve veze. Nitko od njih nije znacajno sudjelovao u organizaciji niti Arena, niti Spring Gatheringa, niti TTT, niti Invitationalsa, niti turnira u Splitu. Niti se, barem za proslu godinu, nije itko sjetio pitati Agram (ne znam za druge udruge) da li stoje iza njih prije nego su poslali prijavu u kojoj se na Agram referenciraju.

Ja se iskreno nadam da ce bit dobar ETC, ali da mi to sve smrdi na ono sto vidjamo u hrvatskoj politici, smrdi, i to jako. Nadam se da sam u krivu.

@Lovro - da je Vlada prije glasanja nesto napisao onda bi ga se optuzivalo za podmetanje protivniku. Plus da Zagreb nije pobijedio, to nista ne bi bilo vazno, nego bi se raspravljalo o necemu sto uopce nije faktor. Sad to je faktor, i sad ima smisla pricati o tome. Imalo je i prije, ali nije ovo sad nista krivo niti podmuklo, u mojem vidjenju stvari.

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 11:11 am 

Citat:
@Lovro - da je Vlada prije glasanja nesto napisao onda bi ga se optuzivalo za podmetanje protivniku. Plus da Zagreb nije pobijedio, to nista ne bi bilo vazno, nego bi se raspravljalo o necemu sto uopce nije faktor. Sad to je faktor, i sad ima smisla pricati o tome. Imalo je i prije, ali nije ovo sad nista krivo niti podmuklo, u mojem vidjenju stvari.

Ne bi ga prozivala jedna osoba...ja. Već sam napisao da se slažem sa zamjerkom, koju je naveo, jer se ovaj posao ne radi na časnu pionirsku...preveć ljudi riskira preveć toga sa potrošenim novcima. Sve što sam napisao ne predstavlja HR gaming zajednicu, ne predstavlja čak ni igrače iz mog grada. Predstavlja mene i moje osjećaje prema iskazanom, koje sam javno iznio na NAŠEM forumu (mislim da za to služi). To što ga JA ne bi prozivao je jedino što je bitno MENI. Svi ostali koji ga prozivaju...to je njegov problem druže...problem na koji je pristao onog dana kad je ušao u „politiku“ zgrtanja para preko warhammera. A u politici znaš da će te prozivati zato što udišeš zrak. Tako da činjenica da bi ga drugi prozivali, je u potpunosti njegova briga i očito dosta slatka/isplativa briga kad želi još i još.

Sa moje strane...ako imalo sumnjaš da ja ovo ne bi rekao, da je izrečeno u kampanji i fer borbi, osobi koja predstavlja zemlju Jovića i Dopuđe, onda ti i ja nemamo više o čemu pričati jer vjerovatno misliš da bi šikanirao i tebe. Ako se imalo poznamo, onda znaš da nije tako.

A to što bi Djuro i Tot ludili i zazivali netrpeljivost...to je Vladin problem, na kojeg je pristao onog dana kad se uhvatio ovog posla...isto kao što to sad trpe Djuro i Tot...zanimljivo, niti jednim niti drugim nekako ne smeta preveć, da bi odustali.

Plus tog...takve stvari se daju izreći na korektan i ne optuživački način, ako imaš dobru volju. Može se reći u bid-u...prednost naše ponude je da je jedina ponuda sa zagarantiranim odgovarajućim kapacitetima...ili nešto slično...i nikog ne optužuješ i ne upireš prstom. Ako konkurenti nemaju iste garancije, tko im kriv. Ako i nakon toga izgubiš...e onda ljudi žele više ići negdje drugdje, ne zato kaj nisi dobar, nego zbog promjene ili bilo čega drugog. Biti će prilike opet...pogotovo ak su ovi sa malim prostorom nesposobni organizirati dobar ETC.

Ali želje i volje nije bilo. Pogledaj njihovu ponudu. Copy paste iz ward-a, crno – bijela tehnika, a glavni argument im je „vidili ste kaj mi nudimo“. Koliko got naši, potencijalno, bili nesposobni dati garancije za prostor, oderali su ih u PR-u sa bid-om u boji, slikama i drugim sadržajem. Ak ništa, konzumenti nisu imali osjećaj da ih se uzima zdravo za gotovo sa konstantnom reciklažom istog promotivnog materijala.

Naknadne reklamaže, kao ovu, JA uzimam osobno jer od prijatelja očekujem drukčije i prijateljima nudim drukčije. A dok se got ETC održava u HR, Djuro i Tot predstavljaju i mene, koliko got moje riječi ovdje NE predstavljaju njih. Isto tako Vlado predstavlja Srbiju i Srpske igrače. Sorry, ali tako je kad uzimaš ovakav projekt na sebe...odgovornost je veća.

Mene ovo smeta i rekao sam da me smeta. Pogotovo nakon bezrezervne podrške za sve Srpske projekte. Imam osjećaj kao da me se čini idiotom jer je moje mišljenje prema njima poznato...a to je da su MENI sve ostale zajednice iza njih. I onda, nakon svega, dođe Lukinjo i smiruje našeg lika, a nitko iz Srbije se cijeli dan ne pojavi da smiri Vladu i njegovo VIŠEPOSTNO provociranje.

Gle druže...Vladini komentari, kao organizatora/čermena + činjenica da se nitko iz Srbije ne pojavljuje da njega odgovori od provokacija, kao što je Lukić napravio kod naših ljudi...nešto ne štima, ili mene prave glupim što mi je stalo do njih ili ih baš briga za mene. Nema frke, može i tako...i neće biti ljutnje, ali mi reci prije da znam na čemu sam. Mene je ovo iznenadilo, u tom je cijeli problem KOD MENE. To kaj se netko ne slaže sa Djurom i Tot-om...to je njihov problem i zaboli me. Uostalom, već sam napisao da su komentari došli od Poljaka ili Engleza da bi mi bilo svedno...ali prema tim likovima sam ravnodušan.

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 11:58 am 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Vlado ne predstavlja sve Srbe, on predstavlja sebe i mozda tim za organizaciju kojeg on "vodi". Mislim da si malo zabrijao s ovim "Lukic poklapa Djuru a Vladu ne poklapa nitko", ali nije bitno u cijeloj prici :drinks:

Nemoze nitko nikome govoriti "ti ne bi trebao tako misliti".

Slazem se sa generalnim stavom da ovo sve izgleda kao klinci koji se svadjaju preko chata i da nikako ne vodi nicemu dobrom niti lijepom.

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 12:29 pm 

Lako za organizaciju, to je profesionalan posao za koji treba imati logistiku, organizacijske sposobnosti, novac, vrijeme itd...

Jedva čekam šta će biti kada će se početi birati tko će nasutupati sve na ETC-u, pod majicom Hrvatske... :plese:

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 1:03 pm 
UMS "Agram"

Hruggek je napisao/la:
Jedva čekam šta će biti kada će se početi birati tko će nasutupati sve na ETC-u, pod majicom Hrvatske... :plese:

Barem je to jedsnostavno. Idem napisati, u par min, sve. :)

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 1:47 pm 

Citat:
Vlado ne predstavlja sve Srbe, on predstavlja sebe i mozda tim za organizaciju kojeg on "vodi". Mislim da si malo zabrijao s ovim "Lukic poklapa Djuru a Vladu ne poklapa nitko", ali nije bitno u cijeloj prici :drinks:

Nisam zabrijao druže nego me smeta...kod nas se uvijek mora tražiti zaobilazni i "fer" put, umjesto ujedinjene fronte, kad ta fronta mora biti postavljena. A ne mora biti postavljena zato što se radi o Srbima ili nekom drugom, nego zato kaj se radi o liku koji u svom sigu ima dva naziva Čermen i dva je puta organizirao ETC izrazito uspješno. To ima težinu i ne govori on bez veze te stvari javno na svjetskom forumu.

Kod nas jedan smiruje našeg čovjeka, ti djelomično shvaćaš stavove druge strane, ja bubam svoje gluposti...frajer je u krivu i ponio se da ne kažem ko šta...mislim da ga u svemu još nisam izvređao ili opsovao, pa neću ni sad...Smatrao sam jednostavno da mu netko mora reći da nam to prestane javno raditi, pa čak i ako je to netko od Srba. Da to radi Djuro nekom od Srba u Srbiji, pojeo bih ga ne samo ja nego pol zajednice...pa smirivao ga je Lukić jučer kad je samo odgovorio na provokaciju.

Citat:
Nemoze nitko nikome govoriti "ti ne bi trebao tako misliti".

Ne znam gdje si ovo izčitao ali razumno nekome reći nešto nije nametanje mišljenja. Ak sam dao krivi dojam nije mi bila namjera. Svi znamo šta je sarkazam, zajedljivost i skriveni motiv, a što je razuman savjet, preporuka i očekivanje od prijatelja.

Citat:
Slazem se sa generalnim stavom da ovo sve izgleda kao klinci koji se svadjaju preko chata i da nikako ne vodi nicemu dobrom niti lijepom.

Sve što se traži je da nam čovjek to prestane raditi javno. Ako se brinuo za ETC ima pm od naših organizatora, pa nek im kaže...ljudi jeste vi normalni...nek ih stera u krasni, nek radi što hoće...znam da ja radim Joviću što hoću i očekujem isto ako on to želi. Ali delamo to jedan drugomu, a ne javno (yes sexual). A ako je javno onda je namjera drugačija. Vlado je krenuo javno, a to nije u redu jer se onda i drugi žele uključiti (yes sexual).

Očekujem da prestane, bilo sam, bilo da mu netko od njegovih kaže razumno i logički, jer ovo je bezobrazno. Da ga itko od nas kontaktira mislim da ne bi imalo svrhe, jer da mu je stalo do našeg mišljenja ne bi ovo ni radio.

To je to od mene...neću više niš reći na temu "razočaranja". Samo komentiram našu organizaciju i bok.

Citat:

Citat:
Barem je to jedsnostavno. Idem napisati, u par min, sve. :)

Slažem se.

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 2:37 pm 

Ja ne kuzim Lovro cemu se ti tu stavljas u ulogu pravobranitelja i napadas Vladu, a branis Gjuru. Odjednom su spike "mi", "nas" i slicno.
Tko se od ORGANIZATORA uzrujao? Koliko vidim, nitko.

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 4:35 pm 

Citat:
Ja ne kuzim Lovro cemu se ti tu stavljas u ulogu pravobranitelja i napadas Vladu, a branis Gjuru. Odjednom su spike "mi", "nas" i slicno.
Tko se od ORGANIZATORA uzrujao? Koliko vidim, nitko.

Forum zamro, pa reko, idem pričat *ovna.

Druže, zato što ovu kandidaturu ne smatram samo kandidaturom trojice organizatora, nego kao kandidaturom svih nas iz HR ili barem kandidaturom većine nas iz HR, pošto uvijek ima antiprotivnih. A kao dio ove zajednice mogu reći nas, a da ujedno nisam odgovoran za išta oko ETC-a ili "diplomacije", pošto nisam dio službene organizacije. Fenomenalna stvar...uzeo sam si za pravo da bubam što želim, bez trunke odgovornosti...jedina stvar koju mogu izgubiti su prijatelji...problem mi je bio, u ovom slučaju, kaj ne znam da li sam ih ikad imao, ali olakotna stvar je da pravi nikad ne odu.

Nađi mi jedan „nas“ „mi“ kontekst/sarkazam/bilo što, gdje sam ja mislio na sebe i tri organizatora, a ne na cijelu gaming zajednicu HR i odmah ti mogu reći da si me krivo shvatio, jer sam samo i isključivo mislio na zajednicu u većini.

Iskreno, ne znam jel sam u životu vidio Djurinu njušku. 40k ne igram, ne dolazim na turnire...u mom životu taj lik ne postoji, da bih ga ja branio. Budi siguran da nemam niš od ovog ETC-a financijski ili kako drugačije, NITI ĆU IMATI. Ne igram ovu igru više niti približno da bih bio kvalificirani član repke. Znači ništa namam od toga što "branim Djuru“, osim vlastitog mišljenja o ispravnom/neispravnom načinu življenja. Njegovo ime sam uzimao i spominjao jer je face Zagrebačke organizacije, isto kao što sam Vladu napadao jer je face NS-ovske.

Vladu znam dugo, Djuru ne znam uopće...ali to ne znači da ne znam prepoznati pravo i krivo i ne znači da nemam pravo reći kaj JA mislim o tome. Kome se ne sviđa, neka se ne slaže. Uostalom, već nekoliko puta naglašavam velikim slovima da je sve ovo MOJE MIŠLJENJE, na koje valjda imam pravo.

Zamolio bih te da više ne diskutiramo na ovoj temi, jer sam rekao da više neću pričati o ovome. U subotu sam u Miškecu pa možemo pričati ako želiš. Naravno, tvoje je pravo da se oglušiš na tu zamolbu. :drinks:

2014...to be continued

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 5:43 pm 

ajde ovako (admin speaking):

slobodno pricajte o eventu, organizaciji i slicnom. pitajte organizatore kaj vas zanima - vjerujem da ce vam odgovoriti ako su u mogucnosti odgovoriti...

molim vas da prestanete pricati o akterima (djuri, totu, vladi i sl.) koji ocito ovdje ne sudjeluju u diskusiji (ali mogu procitati ovu raspravu i neke stvari krivo shvatiti - a to nije u interesu zajednice). ako imate kaj o njihovom "ponasanju" i "pisanju" i "izricaju opcenito" rec, recite im to na PM ili na origigi forumu gdje je ta diskusija i nastala.

Ovo je veliki event koji ce se organizirati u Zagrebu, stoga let's keep it civil. :drinks:

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

PostPostano: čet, tra 13.04.2017 • 5:51 pm 

Nema me u subotu u Miskecu jer radim, ali ovo je sve zapravo vec odavno prestalo biti samo dio hobija i postalo je jednostavno biznis. Tako svejedno je li rijec o simpoziju sportasa, igraca stolno strateskih igrara (tzv. "bebicara" :lol: ) ili jednonogih midget striperki ako se moze zaraditi to prelazi okvire originalne inicijative i postaje poslovna akcija.

U tom terminu jedino sta ja mogu ponuditi je jako pristojan smjestaj za fer cijenu i to je to.

Vrh

PostPostano: pet, tra 14.04.2017 • 7:18 am 

Hruggek je napisao/la:
ili jednonogih midget striperki

Plačem...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: