UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, lis 22.10.2019 • 5:36 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon, kol 13.08.2018 • 10:01 am 
UMS "Agram"

Posto je ETC u Zagrebu malo potaknuo interes za nas hobi, sto prije se pocne planirati nastup na narednom ETCu- tim bolje.
Otvaram ovaj topic za iskazivanje interesa za nastupom.

Napomenuo bih da cak ne morate nastupiti kako bi pomogli timu; sa sudjelovanjem u pripremama mozete puno pomoci! Tu je samo igranje tj uvjezbavanje, poznavanje i komentiranje svoje vojske- prednosti i nedostatci u sadasnjoj meti, posudba figura ili cijelih vojski... Pa eto, poziv svima da postanu dio tima. :)

I to je moj zadnji akt kao kapetan. Povlacim se sa tog mjesta i prepustam vrpcu Marku Lukicu.
Znam da nije bas neka fora postaviti drugog kapetana; no da malo ubrzamo stvari- eto. Naravno, moze se izglasati novi kapetan- samo je potrebna vecina glasova. No stvarno ne znam tko drugi bi htio/ mogao/ bio dobar predstavnik nase repke.
Na Marku je dalje da organizira sve; kako on smatra da je naj.

Sretno (nam svima) i vidimo se na putu prema i/ili u samom Novom Sadu dogodine!

Vrh

PostPostano: pon, kol 13.08.2018 • 3:56 pm 

Hvala starom kapetanu i čestitke novom :drinks:

Što se ETC-a u Vojvodini tiče , ja sam svakako zainteresiran za nastup. Najviše bi, naravno, volio nastupati za Hrvatsku ako ne onda se prijavljujem kao mercenary nekoj drugoj repki :g:

Neka pripreme počnu :axe:

Vrh

PostPostano: uto, kol 14.08.2018 • 8:31 am 

Hvala Vedranu na bivanju kapetanom proteklih 5 godina :)

Osnovne informacije vezane uz reprezentaciju su sljedeće.

Mjesto kapetana sam preuzeo ja, a v.d. Coacha pripalo je Roku V. - ovisno o potrebama i mogućnostima tima on će na toj poziciji ostati ili ju ustupiti trećoj osobi za koju tim ustvrdi da bi bolje mogla obnašati tu dužnost umjesto njega.

Cilj za sljedeću godinu je jednostavan:

1. Otići na ETC u Novi Sad
2. Odigrati kao tim, a ne grupa pojedinaca
3. Ući u gornju polovicu

U sljedećem periodu Roko i ja ćemo sjest na kavu s ljudima za koje smatramo da možemo računati za sljedeću godinu i oformiti tim za pripreme iz kojeg će se kristalizirati reprezentacija. Zainteresirani pojedinci slobodni su nam i samostalno pristupiti. To mogu napraviti direktno ili putem ovog topica.

Ujedno ovaj podforum biti će korišten za službenu interakciju, te će u rujnu biti malo preuređen da nam pomogne u tome.

Jasno mi je da je pool igrača u Hrvatskoj limitiran, ali uz mrvicu ozbiljniji pristup može bolje i više nego prethodnih godina, jer iz višegodišnjeg iskustva s ETC-a znam da je razlika između pozicija na kojima mi završavamo i sredine tablice jako mala.

Vrh

PostPostano: uto, kol 14.08.2018 • 7:56 pm 
Ex presidente del UMS "Agram"

Evo da se i ja javim.

Dakle, Marko i ja tražimo ljude koji su voljni do cca Božića se više-manje commitat tome da sudjeluju na ETCu. Meni je jasno da uvijek mogu iskrsnuti ozbiljni nepredviđeni problemi, ali osim toga, želim da ljudi zacementiraju taj datum kao datum koji će provesi u Novom Sadu - dakle, nikakva poslovna prilika koja je baš iskrsnula, nikakva situacija da niste mogli dobit godišnji baš na taj datum itd. Mislim da su to problemi koji se mogu riješiti debelo unaprijed - drugim riječima, želim(o) izbjeći ili barem minimalizirati otkaze u zadnji ili predzadnji čas, a koji su se mogli izbjeći.

Nadalje, treba igrati, i to dosta. Ne treba fantazirati o nekim količinama koje natuku drugi, ambiciozniji teamovi, ali svakako po 1 ozbiljnu partiju svaka dva tjedna do Nove godine, a onda i češće. Može se igrati, ako nemate gdje, kod mene doma kad god. Nedopustivo je da npr. naš igrač prvu partiju protiv Beastmena (koji su jako sposobna ETC vojska) igra upravo na ETCu, tim više što imamo vrlo aktivnog Beastmen igrača u Zagrebu.
Igranje podrazumijeva i odlaske na par turnira - Samobor je uskoro, onda je u 11/12. izbor između Ljubljane i Beograda, pa u cca 3. Novi Sad - na to se mora ići. Nije daleko, nije preskupo a vrlo je korisno.

Također, cilj je imati viška igrača, tako da ja ne moram igrati, jer mislimo da je deveti igrač, onaj koji prati sve partije tijekom ETCa i savjetuje ostatak teama vrlo bitna stavka u uspjehu.

I zadnje, ali nikako najmanje bitno, je da se liste sastavljaju ne po principu tko bi šta igrao i tko šta ima doma, nego po tome kakva lista teamu treba. Ima dosta vremena, sama pravila se neće (previše) mijenjati, sve, ali sve se stigne nabaviti i/ili posuditi i ofarbati. Naravno, igrači imaju itekako upliva u to kakvu bi listu igrali (kakva im paše po stilu igre), ali treba nam više učinkovitosti a manje originalnosti u listama*.

*ovo se, što se mene tiče, NE odnosi na Najmana - ako će on ić ponovo na ETC, može sa listom kakvom god hoće, oko njegove ćemo raditi ostatak teama ;) .

Uglavnom, ljudi, ako ste zainteresirani, al ozbiljno, javite se.

Vrh

PostPostano: sri, kol 15.08.2018 • 8:29 am 

Citat:
*ovo se, što se mene tiče, NE odnosi na Najmana - ako će on ić ponovo na ETC, može sa listom kakvom god hoće, oko njegove ćemo raditi ostatak teama ;)

Ne znam koliko vam se ovaj način razmišljanja isplati. Imate još fenomenalnih igrača, osim Najmana, koje možda tako ne doživljavate. Tu u prvom redu mislim na Ivanija, koji je razvalio ovaj ETC (za naše pojmove) i ima svega cca 10 bodova manje od Najmana. Da mi je osam Ivanija u timu zahvalio bih se svima vama i otišao biti top 10 tim.

Također su tu Razon i Franjo...iako je ovaj prvi odigrao kao zadnja baba ovaj ETC, to je izuzetak koji potvrđuje pravilo i na godinu bez problema bude igrač od 70-80 bodova...naravno, pod uslovom da ne ide na more prije ETC-a...i da želi ići na sam ETC.

U principu ono kaj želim reći je...if it aint broken dont fix it. Problem naše repke nikad nisu bila glavna 2-3 igrača. To je uvijek bio ostatak tima, koji ili ne igra dovoljno ili ima svoje ideje o listama. Na njih primjeni ovo kaj si napisao, a ove glavne ostavi na miru da rade kak znaju, samo im svako toliko baci „trenerski“ savjet o nečemu.

Činjenica da je Lukić sudjelovao na 7 ETC-a, a u samo jednom od njih osvojio JEDAN bod preko draw-a po partiji je ono gdje trebaš primjeniti svoju taktiku iz posta i uzet ga za uho svaki tjedan da igra.

„Liste koje se sastavljaju po principu tko bi kako htio“...bez uvrede gazda ali na svim ETC-ima na kojima ste sudjelovali ti i Vid, to je bila vaša mantra jer ste išli na šmek liste umjesto da idete sa najjačim, provjerenim opcijama.

Činjenica da želite nešto napraviti po tom pitanju je fenomenalna i razlog je za optimizam, ali to se odnosi na vas i ostale koji razmišljaju kao vi, jer se taj dio treba ispraviti ukoliko želite nešto napraviti rezultatski. Ali to se odnosi na VAS, nemoj SVE gurati u isti koš...“osim Najmana“. U krajnjoj liniji, ne radi si dodatni posao koji ti nije potreban.

Da sumiram...da bi Razoni i Najmani prešli sa nekih 80 bodova po turniru na 90 ili 100 bodova, potrebna je abnormalna količina pripremnih partija/utrošenog vremena/sreće/nariktavanja parova...Da bi Lukići i Veići prešli sa 40-50 bodova po turniru na 60+ bodova, potrebno je puno manje pripremnih partija/utrošenog vremena/sreće/nariktavanja parova. Mišljenja sam da trebate igrati na ovo drugo jer je realnije i dostižnije, a po prvome ne prčkaj preveć jer je šansa da ćeš samo zeznut stvar. Kod njih rađe to vrijeme iskoristi za non gaming stuff...kao da ih ubjediš da sigurno idu na turnir, a ne da dva dana prije turnira otkažu.

Samo ideja i mišljenje...nikog ne kudim niti...koristim copyright. 8-[ :drinks:

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sri, kol 15.08.2018 • 10:46 am 

Peasant je napisao/la:
U principu ono kaj želim reći je...if it aint broken dont fix it. Problem naše repke nikad nisu bila glavna 2-3 igrača. To je uvijek bio ostatak tima, koji ili ne igra dovoljno ili ima svoje ideje o listama. Na njih primjeni ovo kaj si napisao, a ove glavne ostavi na miru da rade kak znaju, samo im svako toliko baci „trenerski“ savjet o nečemu.

A kad se pogleda rezultat - broken as shit je, a ne da nije broken. Lako za team, koji je bio složen tako kako je. Super da je uopće bilo 8. igrača, obzirom da je jedan odustao u tjednu samog turnira, liste su te koje su bile neplanski složene, više po principu "Games Workshop predstavlja" i demonstrirano u White Dwarf battle reportu nego po stvarnom stanju i omjeru snage i slabosti same vojske.

Peasant je napisao/la:
„Liste koje se sastavljaju po principu tko bi kako htio“...bez uvrede gazda ali na svim ETC-ima na kojima ste sudjelovali ti i Vid, to je bila vaša mantra jer ste išli na šmek liste umjesto da idete sa najjačim, provjerenim opcijama.

Od kada sam ja bio zadnja dva puta na ETC-u, prošlo je desetljeće. Niti su sve vojske bile približno balansirane, niti je bio takav fond igrača gdje se od nekoga moglo eventualno posuditi što ti fali za vojsku, a bogme niti teamski sistem turnira - konkretno liste, nisu bile tada niti približno dane na uvid kao danas.

Vrh

PostPostano: sri, kol 15.08.2018 • 12:10 pm 

Citat:
A kad se pogleda rezultat - broken as shit je, a ne da nije broken. Lako za team, koji je bio složen tako kako je. Super da je uopće bilo 8. igrača, obzirom da je jedan odustao u tjednu samog turnira, liste su te koje su bile neplanski složene, više po principu "Games Workshop predstavlja" i demonstrirano u White Dwarf battle reportu nego po stvarnom stanju i omjeru snage i slabosti same vojske.

Ali nije SVE broken osim Najmana da bi se oko njega sve radilo. Ivani je napravio cca 70 bodova...to nije broken i ne treba popravljati...osiguraj mu još koju pripremnu partiju i pusti ga sa lanca da terorizira protivnike i ref-ove. Kad mu zaprijete sa crvenim kartonom onda ga smiri i to je to za njega...he is good to go. Ne mješaj mu se u posao.

Najman je naš naj igrač. Kao što Roko veli ne mješaj mu se u posao.

Razonu se tim nema kaj mješati u posao jer igra bolje od njih i jedna lošije odigrana godina ne opravdava uplitanje i građenje tima oko nekog drugog.

Franjo je napravio listu zbog koje su se ref-ovi navodno pogledavali i onda ju je Lukić uzeo i napravio 42 boda bez da je znao koliko modela ima u unitima tijekom igranja. Recimo da bi Franjo napravio bolje ako uzmemo da je sam radio listu, vježbao sa njom i s obzirom kako igra na turnirima zadnjih par godina. Zašto sad sa njim kretati iz početka i poništavati sve ono kaj je Razon delao sa njim zadnjih par godina da bi došao na ovakvu razinu. Pusti ga da igra kak hoće, a stisni ga tamo di je tanak...na otkazivanju turnira u zadnji čas. Pa ak ti nemre garantirat da će sudjelovati na ETC-u, napenali ga nogom u guzicu i nađi nekog drugog. Ali ak hoće igrati ne mješaj mu se u posao.

Znači nije sve broken i nije sve bilo broken i ne treba sve popravljati. Dovoljno je da dva lika izgube sa 0-20 i ode partija u provaliju. Tu treba tražiti popravak u repki jer je realnije da će se to ostvariti nego da će likovi koji već osvajaju bodove osvojiti još malo više. U krajnjoj liniji to je i odlika tima. Nema kaj Najman osvajati bodove dok drugi osvajaju bod-dva ili nijedan.

Ovi gore navedeni su svi pokazali da mogu konstantno osvajati bodove, pobrinite se da i druga polovica tima osvoji barem probližno tih bodova vježbajući više i kreirajući kompetativnije liste...tu je najveći prostor za napredak i u slučaju naše repke tako je uvijek i bilo. Na žalost, rijetko smo kada tu razliku u osvajanju bodova naših igrača uspjeli svesti na minimum. Nadam se da će te vi to uspijeti.

Osvajač Najpametnijeg teksta napisanog na ovom forumu 2012.
Osvajač Forumskog jebača godine 2013.
2014...to be continued

Vrh

PostPostano: sri, kol 15.08.2018 • 12:28 pm 

Strategija tima i pojedinačnih igrača/listi biti će dogovorena unutar momčadi kroz razgovor i vježbu.

Mislim da je to dovoljno na ovu temu :)

Vrh

PostPostano: sub, ruj 01.09.2018 • 11:12 pm 

Confirmed dates for 2019:
August 9-11 for ETC proper, ESC's on August 7-8, schedules for side-events to be announced.

Evo da si možete planirati godišnji dogodine :)

Vrh

PostPostano: sri, sij 16.01.2019 • 8:42 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Tko je ove godine za , tko ima želju ići braniti boje ?
Lukić
Razon
Roko
Vid
Ivani
Vukašinović
???

2016 TTT Best painted army

Zadnja izmjena: herrZagor, dana/u sri, sij 16.01.2019 • 8:55 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh

PostPostano: sri, sij 16.01.2019 • 8:47 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Peasant je napisao/la:
Citat:
*ovo se, što se mene tiče, NE odnosi na Najmana - ako će on ić ponovo na ETC, može sa listom kakvom god hoće, oko njegove ćemo raditi ostatak teama ;)

Ne znam koliko vam se ovaj način razmišljanja isplati. Imate još fenomenalnih igrača, osim Najmana, koje možda tako ne doživljavate. Tu u prvom redu mislim na Ivanija, koji je razvalio ovaj ETC (za naše pojmove) i ima svega cca 10 bodova manje od Najmana. Da mi je osam Ivanija u timu zahvalio bih se svima vama i otišao biti top 10 tim.

Također su tu Razon i Franjo...iako je ovaj prvi odigrao kao zadnja baba ovaj ETC, to je izuzetak koji potvrđuje pravilo i na godinu bez problema bude igrač od 70-80 bodova...naravno, pod uslovom da ne ide na more prije ETC-a...i da želi ići na sam ETC.

Činjenica da je Lukić sudjelovao na 7 ETC-a, a u samo jednom od njih osvojio JEDAN bod preko draw-a po partiji je ono gdje trebaš primjeniti svoju taktiku iz posta i uzet ga za uho svaki tjedan da igra.

Činjenica da želite nešto napraviti po tom pitanju je fenomenalna i razlog je za optimizam, ali to se odnosi na vas i ostale koji razmišljaju kao vi, jer se taj dio treba ispraviti ukoliko želite nešto napraviti rezultatski. Ali to se odnosi na VAS, nemoj SVE gurati u isti koš...“osim Najmana“. U krajnjoj liniji, ne radi si dodatni posao koji ti nije potreban.

Da sumiram...da bi Razoni i Najmani prešli sa nekih 80 bodova po turniru na 90 ili 100 bodova, potrebna je abnormalna količina pripremnih partija/utrošenog vremena/sreće/nariktavanja parova...Da bi Lukići i Veići prešli sa 40-50 bodova po turniru na 60+ bodova, potrebno je puno manje pripremnih partija/utrošenog vremena/sreće/nariktavanja parova. Mišljenja sam da trebate igrati na ovo drugo jer je realnije i dostižnije, a po prvome ne prčkaj preveć jer je šansa da ćeš samo zeznut stvar. Kod njih rađe to vrijeme iskoristi za non gaming stuff...kao da ih ubjediš da sigurno idu na turnir, a ne da dva dana prije turnira otkažu.

Samo ideja i mišljenje...nikog ne kudim niti...koristim copyright. 8-[ :drinks:

Tek sam sad vidio ovaj post. Samo ću reći hvala i pripremi koji med!!!

Vrh

PostPostano: sri, ožu 20.03.2019 • 10:46 am 
UMS "Agram"

Malo bih skrenuo pozornost na organizaciju tima za ETC 2019.
Pocetak 04.mj je vrijeme kada bi trebali znati na cemu smo.

Malo sam pricao sa ljudima na turniru prosli vikend i stvari ne djeluju obecavajuce. Evo par random komentara od ljudi za koje se pretpostavlja da ce ici na ETC:
- ma, vjerojatno nista od toga
- ne znam hocu li dobiti godisnji na poslu
- ne znam jos nista, niti kada cu doznati nesto
- vec sam se prijavio da igram za neku drugu repku
- budem probao organizirati neku drugu repku
Tu bih nadodao svoj komentar: ne da mi se organizirati ljude, hocu doci na gotovo i znati odmah ide li se ili ne.

Misljenja sam da su sanse da odemo male. Jedino sto to moze promijeniti je netko tko ce vuci za rukav ljude i probati sve organizirati.
Pravila nastupa kazu da za imati tim je potrebno 4 igraca iz zemlje, onda se moze probati naci do 4 placenika. Ne znam kako stoji trziste placenika; mislim da ce ih se moci naci ako se dovoljno rano pocne traziti.

Lukic- ti si kapetan. Ako mozes i zelis se baviti sa ovime, sada je zadnji cas. Ako ne, reci, mozda netko drugi moze i zeli to (Npr Ivani).

Posto imam opciju biti sudac (za to se trebam odmah prijaviti) ili clan neke druge repke (takodjer, trebam to odmah javiti), budem si dozvoio postaviti uvjet za svoje sudjelovanje u Hrv repki.
A to je: Ako se sakupi barem jos 5 drugih clanova u narednih par tjedni koji su u stanju obvezati se da ce nastupiti, moze se racunati na mene za nastupiti. To obezivanje znaci davanje nekakvog novca unaprijed kapetanu (npr upad na ETC, transakcije moraju biti putem net bankinga ili opcih uplatnica i potvrde uplate moraju biti javno objavljenje).
Ako ne, vrlo vjerojatno se budem prijavio za sudjelovanje u nekom drugom aranzmanu.

Vrh

PostPostano: čet, ožu 21.03.2019 • 9:53 am 

Fala na info-u. :)

Da želim se bavit ovime, zato sam i preuzeo kapetansko mjesto. Situacija je trenutno kod mene kaotična bar još sljedećih nekoliko dana prije nego se mogu posvetiti aktivnostima oko ETC-a.

Moj plan je voditi repku od 8 naših igrača. Ja nemam interesa niti voditi, niti nastupati s repkom koja ukljućuje plačenike.

31.3. ću staviti dulji post po pitanje ETC-a

Vrh

PostPostano: uto, ožu 26.03.2019 • 3:09 pm 
UMS "Agram" - Čegevara

Popis pozvanih u ETC 9th age repku. Bilo bi dobro da se javno obznani koga bi se sve zvalo u našu vrlu repku. Svakako mislim da ukoliko imamo viška igrača treba dat onima šansu koji su spremni odigrati bar 1 partiju tjedno ,od sada do ETCa, jer od stare slave se ne živi.
Kao netko tko je sad pozvan a mnogih proteklih godina nije , znam kolko je loše za moral ako se pozovu podobni/frendovi itd a ne sposobni.

Vrh

PostPostano: sub, ožu 30.03.2019 • 7:11 pm 

Marko je napisao/la:
31.3. ću staviti dulji post po pitanje ETC-a

Jos malo i dugo ocekivani dan u rvata ce stici i nas izbornik ce nam se obratit s svojim odlukama... :) :D :lol: :drinks:

#ETC #srbija #pripremeutijeku

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: