UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: sri, ruj 18.09.2019 • 5:21 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tereni za FoW
PostPostano: sub, tra 16.04.2016 • 4:52 pm 
gospon doktor

Hm... Kako će ih sad biti više (još je kućica airbrushano, čekaju na weathering), mislio sam odvojiti ovaj topic od onog s Nijemcima.

Dakle, kao prvo, imamo jedan most...

slika

Sam most je ok. Rezina je, od Total Battle Miniaturesa, nema puno grešaka u materijalu. Nije baš nešto uzbudljiv teren, ali kad imate rijeke, trebate i most, zar ne? Uglavnom, mogao sam ga i bolje obojati (npr. da sam se potrudio svaki kamenčić drugom nijansom sive obojati pa zatim baciti wash), ali i ovako će biti pristojan za staviti na stol.

Jedna u akciji s poluzavršenim Sovjetima...

slika

Jednom će biti i slika na stolu s rijekom ispod... Kad se bude igralo, jel... ;)

Zadnja izmjena: anch_io, dana/u čet, vel 15.02.2018 • 10:37 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh

PostPostano: sri, tra 20.04.2016 • 5:35 am 

Citat:
...mogao sam ga i bolje obojati (npr. da sam se potrudio svaki kamenčić drugom nijansom sive obojati pa zatim baciti wash)...

Lijepo izgleda i ovako :).

Vrh

PostPostano: čet, svi 19.05.2016 • 11:47 pm 
gospon doktor

TomZG je napisao/la:
Lijepo izgleda i ovako :).

Ah, hvala... Nego, idu obećane normandijske kućice...

slika

slika

slika

slika

slika

Isto su od Total Battle Miniaturesa (http://www.totalbattleminiatures.com/), i za razliku od mosta, s njima sam puno zadovoljniji kako su ispale. Zbilja izgledaju bolje uživo nego na ovim slikama (hah, morat ćete mi vjerovati :g: ), prvenstveno jer sam se izvježbao u weatheringu...

A za to su enamelni washevi odllični. GW-ovi su isto dobri, ali oni su akrilini i jako brzo se suše. Enamelni (koristim ove od AK Interactiva i Ammo of Mig-a) se sporije suše i da ih se nakon nekog vremena s razrjeđivačem pobrisati čime efekt ispadne puno ''suptilniji''... Naravno, daleko sam od nekog profija, ali u odnosu na prve kućice koje sam uglavnom drybrushao, zbilja se vidi napredak... I da, jedna od kuća ima i dekal (neku francusku reklamu iz '40ih), on je od Model Dadsa, iz njihovog Normandy seta. Sad imaju sličan set i za istočni front, malo su preskupi za ono što dobijete, ali ako želite ukrasiti svoje WW2 terene, ovi dekali su vrlo zgodni. http://www.modeldads.co.uk/Life-at-the-Front/wordpress/decals/

Ok, dosta mi je kućica za neko vrijeme, radim na nekoj ruskoj artiljeriji, vjerujem da će to biti sljedeće na forumu... 8-[

Zadnja izmjena: anch_io, dana/u čet, vel 15.02.2018 • 10:44 pm, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh

PostPostano: sub, svi 28.05.2016 • 11:22 pm 
gospon doktor

Još jedna Normandija, još jedna Total Battle Miniatures resina...

slika

slika

S ovom sam malo manje zadovoljan kako je ispala nego one dvije prije. U biti krenuo sam sa pretamnom sivom kao osnovnom bojom pa se prozori i ostali detalji ne ističu... Oh, well. Za stol, uz druge kućice, će biti dobra.

Zadnja izmjena: anch_io, dana/u čet, vel 15.02.2018 • 10:45 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh

PostPostano: sub, svi 28.05.2016 • 11:30 pm 
gospon doktor

A u (skoro) isti dan sam dovršio i ovo... Istina, ovi bunkeri su stajali skoro godinu dana dopola dovršeno, sad sam samo malo doradio weathering, bacio mat lak i stavio travu. Nisam baš zadovoljan izgledom jednog od ovih većih bunkera, možda ga poslije prekrijem nekom kamuflažnom mrežom, ali trenutno mi se ne stavlja gaza u tintu, a nemam ni lišća za ukrasit je (no to ću mislim sljedeći mjesec ispraviti kupovinom nekog Noch grmlja)...

Nemam pojma da li ću ikad igrati fortified company, ali eto, nek se nađe...

slika

slika

slika

Zadnja izmjena: anch_io, dana/u čet, vel 15.02.2018 • 10:49 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh

PostPostano: sub, lip 18.06.2016 • 12:14 pm 
gospon doktor

Još jedna kućica od Total Battle Miniaturesa... Ova je prilično mala u odnosu na ostale. Možda sam je mogao malo bolje obojati, ali nisam nezadovoljan. Uz ostale izgleda ok. Još je ostala crkva pa prelazim na Kerr&King normandijsku rezinu... :shock:

slika

slika

slika

Zadnja izmjena: anch_io, dana/u čet, vel 15.02.2018 • 10:50 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh

PostPostano: sub, lip 18.06.2016 • 1:10 pm 
El presidente del UMS "Agram"

super!

znas kaj bi bilo fenomenalno?

grupna fotka :drinks:

5th overall - Iron Painter 2015
Random Schmuck - Iron Painter 2015
2nd place Open category Infamy Miniatures 2013 @ Wamp
2nd place Wyrd 2013 @ Wamp
5th overall Iron Painter VIII
Gift of Gab - Iron Painter VIII
3rd place Rotten Harvest 2011

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

Agram Arena Summer 2007 & 2009 & 2011
LOTR Champion

Vrh

PostPostano: pon, srp 11.07.2016 • 7:55 am 
gospon doktor

Tjah...radim sad na crkvi koja mi je zadnja ostala od TBM... Možda kad zgotovim i potražim digitalni fotić i opalim jedan fotosešn... :-)

Vrh

PostPostano: čet, kol 04.08.2016 • 5:19 pm 
gospon doktor

Normandijska crkvica od TBM. Mislim da je (obzirom na greške u rezini) ok ispala. Sad ću prvo srediti neke njemačke grenadire pa se opet vraćam kućicama, ovaj put od Kerr&Kinga...

slika

slika

slika

slika

slika

A skupna slika? Možda kad jedan dan ulovim vremena posložiti stol i ugrabiti pravi fotić...

Vrh

PostPostano: čet, vel 15.02.2018 • 11:04 pm 
gospon doktor

Nakon ohoho vremena sam obnovio slike...prokleti photobucket...

Uglavnom, nakon TBM rezine obojao sam i svu Kerr & King rezinu, no nemam svaku pojedinačnu pofotkanu... No ide zato grupna fotka. ;)

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: