UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: ned, kol 18.08.2019 • 1:49 am.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet, ruj 05.09.2008 • 3:15 pm 
El presidente del UMS "Agram"

Erdinger je napisao/la:
sad bi jos trebalo postavit 2-3 kombinacije (sa prerasporedenim modulima) i stavit "dodatke" da vidimo kak' to izgleda ..

jednog dana... :-)

na papiru sam radio permutacije i ima ih puno (smislenih, a jos vise nesmislenih)

sa terenima (barem onim koje sam do sada napravio) moze se prekrit 75% povrsine (naravno da u turnirskom fajtu se to ne bi radilo, ali se moze napravit prejeben fajt sa 10ak figura na 10ak figura u gustoj sumi i slicno)

@fidel:
razmisljao sam i o dodatnim modulima, ali sam odustao (za sada) od izrade jer imam dovoljno i terena i mogucnosti s ovih 9 modula za puno puno igranja... jednom kada se zasitim :lol:

5th overall - Iron Painter 2015
Random Schmuck - Iron Painter 2015
2nd place Open category Infamy Miniatures 2013 @ Wamp
2nd place Wyrd 2013 @ Wamp
5th overall Iron Painter VIII
Gift of Gab - Iron Painter VIII
3rd place Rotten Harvest 2011

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

Agram Arena Summer 2007 & 2009 & 2011
LOTR Champion

Vrh

PostPostano: pon, vel 04.02.2013 • 1:09 am 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Malo sam trazio neke stvari na forumu pa sam naisao na ovo...

Kako se ovakav modularni pristup pokazao nakon XY godina i odigranih partija? Da li se to potrgalo, je li modularnost toliko fora koliko se cinila u to doba, i da li bi to radio opet i da sad radis stol?

I koliko je problem to sto nije kompaktno (odnosno, da li ti plešu moduli, itd).

U principu ako mozes jedan "Modularni stol - 4.5 years after" post, bio bih zahvalan :g:

Vrh

PostPostano: pon, vel 04.02.2013 • 4:24 pm 

nema nikakvih problema. ko prvog dana :-)

dakle, magneti drze dovoljno jako da malo gurkanje nece rastaviti spoj. naravno ak sjednes na modul da bu odletio... (nije za breakdancing :g: )

uglavnom, glavna boljka tog sistema jest cinjenica da imas grid. jasno vidljiv. e sad, u LOTRu tak i tak sve mozes mjeriti pa nije bed. igre u kojima ne smijes mjeriti range, vec je on guesswork - e tu bi moglo bit problema jer tocno vidis kolko je 40cm (u slucaju mog stola) - imas referencu.

sto se tice same konstrukcije, buduci da je od letvica izradjen okvir svakog modula, oni se ne ostecuju. napravio sam ih te velicine da mi stanu u ormar - tako da se ne prase niti ne trgaju (radi nekog pomicanja).
da radim, definitivno bi to napravio opet (ali bi dodao jos tri do cetiri - cisto radi raznolikosti).
s pazljivim planiranjem, moduli se mogu napraviti tako da se mogu kombinirati na vise nacina - tako da ne igras stalno na istom stolu.. (iako come to think of it, stalno igram s istom postavom LOL)

uglavnom, trosak je malo veci nego da ides raditi "teren"tablu (zbog okvira i magneta) ali zato usparas na tabli jer ne uzimas 20mm ivericu vec 20mm (odnosno u ovom slucaju 30mm jer su mi podvalili :lol: :lol: ) stirodur. to cini module laganima - dakle i ako se taru jedan o drugi (kad su u ormaru spremljeni) nemaju tezinu da ogule static sa donjeg modula...

jel to dosta il trebas jos detalja? samo pitaj...

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

PostPostano: pon, vel 04.02.2013 • 5:54 pm 
UMS "Agram" - Retired Arena Gimp

Sve igre meni zanimljive sad imaju premeasuring (fantasy, fow, 40k)

U principu ovo s magnetima me najvise zanimalo... Na kakav stol to stavis? Da li pokriju moduli cijeli stol? Najveca prednost modularnog bi bila to da mozes imat taj teren i na "kuhinjskom"/"blagovaonskom" stolu koji je uvijek nešto uži/kraći od klasične veličine stola (48" x 72"). Zanima me kako bi se nosila ova "konstrukcija" na tako necemu - srednje table su cijele na stolu, ali ove rubne su samo npr do pola na stolu.

Fora mi je ovo s magnetskim polovima kak si rjesio, iako ima i drugo rjesenje, ali je manje elegantno, i zahtijeva dodatnog materijala.

Ako cu radit, vjerojatno cu stavit neke jače magnete da se to drži bez pardona, mislim da ovi 1mm tanki ne mogu nosit masu table?

Kako se stol nosi prema naslanjanju na njega, jel se smije naslonit rukama na njega, ili ce se udubit?

Vrh

PostPostano: pon, vel 04.02.2013 • 6:22 pm 

nece se udubit, opet ukoliko ne legnes na njega. mala naslanjanja ce izdrzat (ono kaj je u igri normalno). ak se iznerviras i prasnes rukom o to, onda bu sve otislo u pm (al vjerojatno ne bu se modul strgao - ne znam, nisam to isprobavao :lol: :lol: )

10mm magneti (promjer) cisto dobro drze. ovo kaj velis na pola sirine jednog modula, drzalo bi al bez naslanjanja. ak stavis na 2/3 modula (da stoji na stolu) ziher drzi (opet ak ne legnes na tu jednu trecinu kaj viri svom tezinom - al onda bu ti i tabla od 180x120 odletila u zrak ko klackalica...).
ak stavis jace magnete - vjerojatno ce bit i cvrsce. ja sam ove stavio jer sam imao glodalo 10mm...

i da, razmatrao sam razne nacine spajanja i dosao do zakljucka da je ovo najelegantniji nacin koji zahtjeva najmanje posla a buduci da u viksi imam stapnu busilicu tak da sam mogao precizno izbusit na pravilne razmake. pa nije bilo nikakve frke...

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 30 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: