UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: sri, lis 23.10.2019 • 8:30 am.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet, ožu 27.03.2009 • 1:37 pm 
El presidente del UMS "Agram"

Nabavka
bez problema ugovoreno. decki su fer i korektni. izlaze u susret potrebama kupaca (naime buduci da mi nije bila potrebna figura blacksmitha, pristali su dati mi u zamjenu neke extra bitse (kotac, bacvu, metlu itd)). Izrada samih dijelova (ljevanje) trajalo je jako kratko. (u cetvrtak sam narucio, u pon.je bilo gotovo)
Placanje
decki nude nekoliko opcija - paypall, drito na tekuci, a ak se u blizini Rijeke i osobno. cijena postarine je dodatne 22kn do ZGa (pa pretpostavljam da je tak za bilo gdje u HRV)
Slanje
poslali su odmah po primitku uplate. stiglo je slijedeci dan ujutro.
Set
prva mala zamjerka (koja bi mogla biti i velika nekome bez iskustva u maketarstvu) jest da se uz set ne dobije nacrt za sastavljanje. Iako u obranu deckima, unatoc velikom broju dijelova jako se lagano sastavlja.
Plastika (tj.rezin) je visoke kvalitete(jedino zbog bijele boje izgleda jako krhko jer podsjeca bojom na gips :lol: - ali uvjeravam vas nije krhko!) Mouldline-ovi su gotovo nepostojeci, jedino se tu i tamo u rupama (tipa prozorima) zna pojaviti ostatak srha. Lagano se skida te je potrebna stvarno minimalna obrada skalpelom.
Dijelovi lijepo nalijezu jedan na drugi (za razliku od GWa)
Blacksmith se sastoji od baze i 64 dijela (+ bacve,znakovi itd). Za takvu velicinu terena u GW setovima se dobije bar 2 puta manje bitsa.
Sastavljanje i bojanje
sa PVA ljepilom (drvofixom) sa NE moze ljepit. Decki preporucuju superattack ili kontaktno UHU ljepilo. Buduci da se , kao ni PVA, boja bazirana na vodi (akrilne) ne primaju na rezin, potrebno je prajmanje ili sprejom (tipa GW) ili bojom (poput Revellove) na bazi razrjedivaca. Nakon tog sloja, slobodno se moze bojati obicnim akrilima.
Mala primjedba kod sastavljanja: na dijelovima na koje se naslanjaju drugi (tipa kosi prozori na krov) nalijegajuce povrsine su glatke (bez teksture) sto cini modificiranje originalne kuce nemogucim (odnosno tesko izvedivim: naime na taj nacin nemate izbora nego staviti taj dio na tocno predvidjeno mjesto, a ukoliko ga ne stavite ili pomaknete negdje drugdje ostat ce vam rupa u krovu (za kose prozore) koju cete morati popunjavati G.S.om i modelirati ostatak krova). Bilo bi super da se u buducim projektima napravi slijedece: da se i na nalijegajucim povrsinama napravi tekstura. tako ce biti moguca veca izmjena dijelova, a moci ce se stvarati i visak bitseva - uvijek dobro dodje! :g:
Odnos TW prema kupcima
same pohvale. uredno su i strpljivo odgovarali na sve upite sa dobrim savjetima koji usparaju hrpu vremena.
na kraju pitanje TWu
da li ce ubuduce prodavati i samo bitse komadno (tipa bacve, kotace, kose prozore i sl...)?

5th overall - Iron Painter 2015
Random Schmuck - Iron Painter 2015
2nd place Open category Infamy Miniatures 2013 @ Wamp
2nd place Wyrd 2013 @ Wamp
5th overall Iron Painter VIII
Gift of Gab - Iron Painter VIII
3rd place Rotten Harvest 2011

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

Agram Arena Summer 2007 & 2009 & 2011
LOTR Champion

Vrh

PostPostano: pet, ožu 27.03.2009 • 2:41 pm 

Prvo zahvaljujem na kupnji, a još više na ovoj jako dobroj kritici. Nadam se da će ovaj topic pomoći nekome da što lakše sastavlja rezin kitove.

Demonn Ournebb'es Athor je napisao/la:
Nabavka
Izrada samih dijelova (ljevanje) trajalo je jako kratko. (u cetvrtak sam narucio, u pon.je bilo gotovo)

U petak je bilo gotovo, samo je bio dogovor da se nađemo u Rijeci u pon, ali nažalost propao ;)

Set
prva mala zamjerka (koja bi mogla biti i velika nekome bez iskustva u maketarstvu) jest da se uz set ne dobije nacrt za sastavljanje. Iako u obranu deckima, unatoc velikom broju dijelova jako se lagano sastavlja.

Ubrzo će svi proizvodi imati nacrte, za sada ih nemaju jer zbilja nismo imali vremena za izraditi ih. Biti će nacrti na internet stranici i dostavljat će se sa svakim paketom. Za sada, potrudili smo se svaku zgradu fotografirati iz svih kuteva pa se po tome može ravnati za slaganje.

Sastavljanje i bojanje
Mala primjedba kod sastavljanja: na dijelovima na koje se naslanjaju drugi (tipa kosi prozori na krov) nalijegajuce povrsine su glatke (bez teksture) sto cini modificiranje originalne kuce nemogucim (odnosno tesko izvedivim: naime na taj nacin nemate izbora nego staviti taj dio na tocno predvidjeno mjesto, a ukoliko ga ne stavite ili pomaknete negdje drugdje ostat ce vam rupa u krovu (za kose prozore) koju cete morati popunjavati G.S.om i modelirati ostatak krova). Bilo bi super da se u buducim projektima napravi slijedece: da se i na nalijegajucim povrsinama napravi tekstura. tako ce biti moguca veca izmjena dijelova, a moci ce se stvarati i visak bitseva - uvijek dobro dodje! :g:

Da, razmišljali smo o tome baš kad smo krovove radili, ali ima jedan problem, a to je da ako krov ima potpunu strukturu bez rupa za prozore, onda kada zalijepiš prozor on ne leži kako treba, odnosno klacka se preko crijepova. Onda bi trebalo prozore prilagodit da točno leže na određenom dijelu krova preko crijepova. A to nikad nebi uspjelo savršeno pošto su crijepovi jako nepravilni (fantasy :g: ). U buduće ćemo definitivno imati na umu što veće mogućnosti konvertiranja, naravno nikako po cijenu ukupnog dojma.

na kraju pitanje TWu
da li ce ubuduce prodavati i samo bitse komadno (tipa bacve, kotace, kose prozore i sl...)?

Da, naravno, već sada postoji ta opcija (bilo koji bitz sa fotografija kitova može se posebno naručiti). Naravno i internet stranica imati će tu opciju posebnog naručivanja bitzeva.

Hvala još jednom, nadam se da će se ovaj topic nastaviti WIP slikama razvojnih faza slaganja blacksmitha. Bit će nam jako drago vidjeti naš proizvod u tuđem ruhu :lol:

Pozdrav,

Tabletop World

Vrh

PostPostano: uto, ožu 29.03.2016 • 8:43 pm 

malo threadomancije...

na zalost, tek sad ovaj super teren dobiva ljubav koju zasluzuje...

slika

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

PostPostano: pet, tra 01.04.2016 • 1:36 pm 

teren gotov :drinks:

cijelo godišnje Tabletop World natjecanje mozete pogledati ovdje: https://www.facebook.com/media/set/?set ... nref=story

a ovo je moj Blacksmith teren...

slika

slika

slika

slika

slika

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

PostPostano: čet, svi 19.05.2016 • 11:27 pm 
gospon doktor

Tek sad vidio ovo... very nice. I model, i kako si ga sredio... Divne su mi njihove ''kućice'', ali su mi skupe, a fantasy je i službeno mrtav... :roll:

Nego, može jedno pitanje? Kako dobiješ onu boju krova? Meni treba nešto slično... Kreneš iz neke tamnoplave i postupno je drybrushash s dodavanjem sive?

Vrh

PostPostano: pet, svi 20.05.2016 • 6:44 am 

Nope.
Crni undercoat. Pa drybrush. Prva nijansa je crna plus enchanted blue (ne znam novo ime te gw boje :g:), onda pure ench.blue i postepeno dodajes bijelu do skoro ciste bijele.. jedno sedam,osam premaza..

Sve terene nastojim radit s malim brojem boja. Deset uvrh glave...

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

PostPostano: sub, svi 28.05.2016 • 11:42 pm 
gospon doktor

Znači, to je u biti metoda trijade (ili u tvom slučaju oktade)... Uh, ne znam bih li imao živaca za to makar je to drybrush.

A što se tiče Enchanted Blue i ja je još koristim, i koliko je još imam čini mi se da ću je još poprilično dugo koristiti.... Zapravo, te stare GW boje su mi bile baš dobre, lijepo su mirisale. :g:

Ove nove su, hm, dosadne... 8-[

Vrh

PostPostano: ned, svi 29.05.2016 • 11:04 am 

a washevi smrrrrrrde :sick:

Agram Arena Summer 2012
Malifaux Champion

LOTR Champion

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: