UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: pon, srp 13.07.2020 • 6:35 am.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: (bijeli) kamen
PostPostano: čet, vel 01.02.2007 • 10:06 am 

Vec nekoliko puta pokusavam dobiti ovakvu boju kamena http://www.chorvatsko.cz/vylet/pict/stecak.jpg ali mi nikad neuspije. Ili je pretamno, ili je sve bijelo, ili na kraju dobijem plavicast odsjaj.... Imate li kakvih trikova za farbanje?? Svaki savjet je dobrodosao.

(najbolje sto mi je dosad uspjelo na probnom primjerku: http://s120.photobucket.com/albums/o178 ... C01771.jpg )

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet, vel 01.02.2007 • 10:39 am 
"Topor"

Hehe, stećak! :-)

Nisam preiskusan ali mislim da je ono na slici čisti codex grey basecoat sa laganim dodavanjem skull white-a na gornje slojeve. A ako je baš plavičasta boja na onim tamnijim djelovima onda možda probati sa shadow grey?

Kako (od čega) si napravio stećčić?

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet, vel 01.02.2007 • 9:10 pm 

Treba samo krenuti od neke tamno sive, pa drybrushas neku svijetlu sivu pa zadnje vrlo lagano bijelu da istakne zavrsne detalje i to je to! Ne koristis dovoljan raspon boja pa ne dobis kontrast...

Vrh

Naslov:
PostPostano: čet, vel 01.02.2007 • 10:04 pm 
UMS "Agram"

bas to sto ti je covjek rekao... dakle, kreni od tamno sive prema bijeloj, sa dobrim drybrushem... sto bi reklo, malo boje, puno brushanja... i na kraju obavezno bijelu po izbocinama... s drybrushem bijele budi porezan jer zna ispasti sve nekako mrljavo...

na kraju, rubove i mijeta loma kamena obojaj, ne drybrush, sa bijelom laganim potezom po samoj ivici kamena... kako cesto putujem tramvajem imam prilike proucavat kamenje na pruzi :lol:

7. 9. 2014. Dan za plan.

Vrh

Naslov:
PostPostano: ned, ožu 04.03.2007 • 2:19 pm 
"Topor"

Oprosti Atma, nije mi jasno kako ovo nisam vidio ranije.

Dobar dio djetinstva (većinom ljeto) sam provodio na selu gdje je masu stećaka u okolici. Nema boljeg nego igrati se "ganje" ili "žmire" na takvom mjestu. ;)

Ako te povijesno zanima, lokalitet se zove Grčka glavica i nalazi se u gornjem toku Neretve (Glavatičevo). Eksponati bi se trebali nalaziti u muzeju u Sarajevu.

Back to topic.
Kamen je krečnjačkog porijekla pa onda ima primjesu žute u sebi. Dakle originalna boja bi bila bijela (ali ona toplija nijansa koja vuče na žutu). Finalni drybrush s čistom bijelom, naravno.

Kroz godine (skoro milenij) atmosferalije i vegetacija je učinila svoje. U udubljenjima su lišajevi, kamen je iskrzan a hrastovi korjenovi obuhvataju baze stećaka.

Ono što su ljudi predložili dati će dobre rezultate ali originalana boja je nešto drukčija.

Mislim da bi trebao dodati jako malo bleached bone u bijelu i u sivu stvarno malo zelene(osim ako nemaš shadow grey koji mi čini da ima već plavu u sebi). Naravno, praksa je jedno a teorija je drugo.

U svakom slučaju bi želio vidjeti krajnji rezultat kao i pozadinu priče zašto to radiš.

____
Jedna zemlja, jedna igra, jedan fuhrer!
____
Imam te na oku, 0dj3bi u skoku!
____
Nuladidžejtribi ti jtribo te ja!
____
Nije važna ni veličina ni tehnika nego da li se koristi.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: