UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: uto, ruj 25.09.2018 • 5:50 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub, lis 12.10.2013 • 3:24 pm 

Pogledao sad u pravilima, inace smijes uzet fury sa warbeasta kad umire, ali NE kad je to zbog transfera dmg na warbeasta, bas da se sprijeci ovakav scenarij koji je bio danas.
So, ipak bi Khador dobio moju Legiju i ubio Lylyth odma u trecem potezu. ;)

Also, razlika Warmachinea i Hordesa pri mijenjanju modela iz stationary:
- prvo u potezu warlock radi leech fury sa warbeastova
- onda se provjerava frenzy
- tek onda se placa za dizanje sa knockdowna ili stationary ili sto vec, i to se warbeast forcea nakon gornjih provjera za frenzy i pocetnog leecha

Tak da bi Carnivean poceo potez sa jednim fury na sebi, a Lylyth bi imala 4 pocetna +1 od rezanja i onda -1 od ustajanja. Imala bi ona fury vise, al bi i warbeast imao fury na sebi. To smo isto krivo napravili. Bar sad znam za iduci put. :D

Vrh

PostPostano: sub, lis 12.10.2013 • 3:57 pm 
UMS "Agram"

Vorheart je napisao/la:
Pogledao sad u pravilima, inace smijes uzet fury sa warbeasta kad umire, ali NE kad je to zbog transfera dmg na warbeasta, bas da se sprijeci ovakav scenarij koji je bio danas.
So, ipak bi Khador dobio moju Legiju i ubio Lylyth odma u trecem potezu. ;)

Also, razlika Warmachinea i Hordesa pri mijenjanju modela iz stationary:
- prvo u potezu warlock radi leech fury sa warbeastova
- onda se provjerava frenzy
- tek onda se placa za dizanje sa knockdowna ili stationary ili sto vec, i to se warbeast forcea nakon gornjih provjera za frenzy i pocetnog leecha

Tak da bi Carnivean poceo potez sa jednim fury na sebi, a Lylyth bi imala 4 pocetna +1 od rezanja i onda -1 od ustajanja. Imala bi ona fury vise, al bi i warbeast imao fury na sebi. To smo isto krivo napravili. Bar sad znam za iduci put. :D

Da ti možda bude lakše dočarat pravila kroz neku logiku. Dakle, beastovi su divje zviri koje bi samo papale i ubijale. Onda su došli vorloki da ih kontroliraju. E sad, zamisli si beastove kao razmažena derišta. Kaj god da im vorlok, ko mama, veli da naprave oni se naljutiju, ergo dobiju jenog fjurija na sebe. Drugim riječima, ako ne piše drugačije, beastove kada forsaš da nekaj delaju (a to je sve osim bazičnih napada i hodanja) oni se malo naljutiju. Logično, ko i razmažena djeca koja se naljute kad oćeš da nekaj delaju kak ti oćeš.

Recimo tvoj je Carnivean imao 4 furyja kad je završio tvoj red. Sad je na redu Fićo koji ti chargea i ubije ga. Ti mičeš figuricu sa stola, ali fury NE! Taj fury ostaje na stolu do tvoga slijedećeg kruga kada Lylyth vuče fury, bacaju se frenzyji, plaća se za upkeepe, itd... ono kaj sam ti u osnovi danas i rekel. Tek, ako ti ne želiš povuć taj fury koji je ostao od mrtvog Carniveana, onda se miče sa stola. Nikad prije, nikad kasnije. Žišku?

A to za taj fury sam ti danas i govorio. Najteže je pohvatat matematiku mehanike furyja. Kad to pohvataš bit će ti lakše igrati jer ćeš točno znati kad kojeg beasta rajlaš i koje magije bacaš.

Vrh

PostPostano: sub, lis 12.10.2013 • 5:31 pm 

E super, sad znamo za ubuduce :) Cinilo mi se da nes nije u redu s tim ali posto nemam previse iskustva protiv Hordi ovo je prvi put da se tako nesto dogodilo.

Vrh

PostPostano: sub, lis 12.10.2013 • 6:47 pm 

Ficho je napisao/la:
E super, sad znamo za ubuduce :) Cinilo mi se da nes nije u redu s tim ali posto nemam previse iskustva protiv Hordi ovo je prvi put da se tako nesto dogodilo.

Kolektivno nemamo iskustva protiv hordi...

Kad ljudi koji igraju horde rijetko igraju...

GW is the whore you lost your virginity to. You pretend to love her so you don't have to live with your shame. Even once you've moved on to other girls, you'll always remember her. Every now and then she calls you late at night, drunk, looking to hook up. Don't make that mistake again, my friends.

Vrh

PostPostano: ned, lis 13.10.2013 • 6:01 am 
UMS "Agram"

Valja napomenuti da :

A: fury NE ostaje na stolu . Warlock ga ili uzme ili ne- tipa ako je Warbeast van ctrl onda ne uzima

B: Ako je warbeast removed from play , onda nema furya kao ni soul tokena,vraćanja u igru i sl

Farbam figure za pare....https://sites.google.com/site/garathminis/home

Vrh

PostPostano: pon, lis 14.10.2013 • 3:22 pm 

Ovaj B dio je ono sto smo fulali...

Vrh

PostPostano: uto, lis 15.10.2013 • 9:17 am 
UMS "Agram"

To je više manje jedini nedostatak Fury mehanizma nad Focus mehanizmom - sve ostale "nedostatke" se da zaobić u praksi pa u pravilu Warlock cirkulira preko dva puta više Furya od Warcastera.

Farbam figure za pare....https://sites.google.com/site/garathminis/home

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: