UMS "Agram" Forum

Forum Udruge minijaturista, maketara i igrača stolnih strateških igara "Agram"
Sada je: ned, kol 18.08.2019 • 1:45 am.

Vremenska zona: UTC+01:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet, tra 21.04.2017 • 9:46 pm 

Pozdrav svima :-) zadnje 2 god malo citam 40k fluff i neke knjige, imam imam par minijatura koje sam si uzeap za bojanje (doslovno par nemam vojsku). kako sam na knap s vremenom a i nisam sklon na prvu trositi puno na pocetku za vojsku, eventualno neka partija s frendom ili nes (btw nikad nisam igrao 40k), za oko mi je zapeo dark vengeance starter set (cini mi se oke ulozeno dobiveno, prvenstveno zbog rulebooka)

E sad par pitanja:

1. jel taj set isplativ?
2. ne razumijem se bas u pravila, ali snage DA i chaosa mi se cine neizbalansirane (DA imaju terminatore i bajkove). ako bi se odlucio za set sto bi bilo dobro nabaviti da postignem balans vojski (CSM squad mozda, chaos bajkove)
3. Color scheme DA mi se bas i ne svidja. Je li moguce ofarbati ih u drugu boju i napraviti neki svoj chapter (ako da napravio bi to i s chaosom). posto bi to bio novi chapter jesu li nuzno da DA minijature (krilati bajkovi) budu vezane za DA codex ili se mogu igrati s Codex space marine?(imam terminatore obojane kao u ultramarine, rado bi ih ukomponirao)

Vrh

PostPostano: pet, tra 21.04.2017 • 10:21 pm 
UMS "Agram"

pozdrav i dobrodosao
odgovor na prvo pitanje po meni je da, ja bi rekao da je taj set jako isplativ, mislim da bi to inace platio sigurno oko 1500kn
2, iako ti se snage cine nebalansirane milim da si u krivu :P doduse sve ovisi o kockama, ali po meni 20 kultista ubi bajkove bez problema, helbrut s pravim naoruzanjima nebi trebao imat problema protiv 5 termija, ali opet, o svemu ovisi kocka., balans neces nikad postic :P ali tereni jako puno pomazu da buffas ili nerfas neku vojsku
shema u koju su obojani DA je sluzbena DA shema, no s obzirom na to da je 40k svemir beskonacno velik ti uvijek mozes osmisliti neku foru da se taj dio chapera odvojio od glavne vojske DA i sad imaju neku drugu boju, ako zelis bojati po flafu, a ako te to ne dira onda ih mozes i rozo obojat bez frke :P
kaos ima milijardu razlicitih schema za bojanje, ali isto tako mozes osmislit nesto svoje sta ce imati drugacije boje
sto se tice bajkova, po flafu i figure su namjenjene za DA bajkove, ali ne vidim razlog zasto ih nebi mogo igrat ko marince, uostalom DA i jesu marinci...

Vrh

PostPostano: sub, tra 22.04.2017 • 4:42 pm 

fidelio je napisao/la:
Pozdrav svima :-) zadnje 2 god malo citam 40k fluff i neke knjige, imam imam par minijatura koje sam si uzeap za bojanje (doslovno par nemam vojsku). kako sam na knap s vremenom a i nisam sklon na prvu trositi puno na pocetku za vojsku, eventualno neka partija s frendom ili nes (btw nikad nisam igrao 40k), za oko mi je zapeo dark vengeance starter set (cini mi se oke ulozeno dobiveno, prvenstveno zbog rulebooka)

Helo!

Ako ti se da čekat, uskoro izlazi nova edicija, pravila će navodno biti besplatna za skinut i trebao bi biti novi starter. Malo više detalja na:
https://warhammer40000.com/

A ako ti se ne da čekati, GW-ovi starteri su obično dobar deal, pa tako i dark vengeance.

Hard as stone, twice as stubborn.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: